şükela:  tümü | bugün
 • ankara etkinliklerine dair haberlerin paylaşıldığı bir platform.(olsa gerek)(kendilerine duvarlarda ve sosyal medyada rastladık)
 • twitter ve instagram'da birkaç haftadır gözüme çarpan, ankara'da fazla göz önünde olmayan organizasyonların haberlerini veren, alternatif mekanları ve ankara gruplarını tanıtan, konser davetiyesi çekilişleri yapan güzel bir oluşum. kendi web sitelerini de yeni kurdular. severek takip ediyoruz.
 • iyiden iyiye reklam sitesine dönen site. dönüp dolaşıp ankara'daki kahvecileri tanıtır oldular. tanıtımlarında da çankaya semtinden çıkmıyorlar nerdeyse.
 • ara ara içerisine dahil olduğum ve çok sevdiğim bir ankara oluşumu. kuran arkadaş ankara'lı fakat yıllarca izmir'de yaşamış ve ankara'ya döneceği zaman şu soruyu sormuş: 'ankara'da hayat var mı la?!' 'var la' cevabını alınca da lavarla ortaya çıkmış. bizim pek görmediğimiz, duymadığımız o hayatı duyurmak için yola çıkmışlar. bir kişiyken bi anda beş, sonra sekiz, şimdi editörlerle beraber yirmibeş kişilik bir grupla yola devam ediyorlar.
 • cin olmadan adam çarpmaya çalışan, ticari zekası mükemmel insanların oluşturduğu reklam sitesi.

  daha önce de reklam konusu yazılmış ama ben de söyleyeyim. facebook sayfaları daha 10 bin kişi bile değil ama sürekli kahveci, pizzacı, sanat atölyesi, parti/etkinlik reklamı yapıyorlar. küçük bi dönerci dükkanınız varsa bu adamlara gidiyorsun, seni "ankara'nın bilinmeyen müthiş lezzeti" diyerek sanki sen reklam vermemişsin de kendileri keşfetmiş gibi duyuruyorlar. ardından bir de senin sayfanı beğeniyorlar, bu da ekstra sanırım, şirketten.

  benden size söylemesi tavsiye ve listelerine kesinlikle güvenmeyin.

  edit: kesinlikle.
 • yancı oluşum diyenlerin kanına dokunan kalitede iş yapan, üreten insanların bulunduğu oluşum.
  tek istedikleri içinde yaşadığımız ankara'yı yaşanabilir kılan detayları arttırmak, paylaşmak ve güzelleştirmek olan has angaralılar topluluğu.
  yukarıda reklam sitesi olmuş rererö diyen arkadaşlar, mekanların isimlerini vermeden nasıl tanıtılacağına dair bir bilgi vermiş olsaydınız en azından geçerli bir argüman yaratmış olurdunuz.

  yazık la keşke ilk senin aklına gelseydi di mi?
 • has ankaralı gençlerin tamamen başkent üzerine çalıştığı, gönüllülük esasında iş yapılan güzide oluşum. öncelikle şunu belirtmek gerekir. kendileri mekanlardan, organizasyonlardan veya tanıtımlardan bir maddi menfaat söz konusu olmadan içeriklerini üretirler. bunun nedeni ise çok basittir. lavarla ankara'nın söylendiği gibi boş olmadığını göstermek niyetindedir. para işlerinde kendileri o kadar acemidir ki, banner reklam fiyatı isteyen insanlara bile nasıl geri dönülür, nasıl bir fiyat verilir bilmezler. vermeyi başardıkları fiyatlar ise gerçekten komedidir, bedavadır. kısacası para, pul işleri lavarla için eleştirilecek en son noktadır. onun yerine içerikler için yapıcı eleştiriler yapılması kendileri adına daha faydalı olacaktır. hele ki bu eleştiriler ankaralılardan geliyorsa ne ala.
 • çok güzel bir iş olabilecekken kalitesiz vasat altı paylaşımlardan öteye geçemeyen site
 • kar amacı gütmeyen oluşum.
  öyle bundan önceki bazı entarilerde bahsedildiği gibi değiller. 3-5 gönüllü genç insan bu işi yürütmeye çalışıyor. bundan mütevellit bazı acemilikleri oluyor haliyle.
  ankara’ da ikamet eden ekşi yazarlarının öküz altında buzağı aramak yerine lavarla ile iletişime geçip, etkinliklere katılmalarını veya oluşuma katkı vermelerini tavsiye ederim.
 • kendilerinin "alternatif" dediği ankara yaşamı bazılarımız için normal ankara yaşamıdır. yaklaşık 20 yıldır istanbul'da yaşayan ve ara ara ankara'da bulunan bir ankaralıya, göz atar atmaz 20 yıl önceki ankara tadını hissettirebiliyorlarsa çok büyük tebrik hak ediyorlar. çünkü bizim gibiler için ankara'nın tanımı nitelik, birikim, kültür, sanat ve tattır. aynı hissi web sitesinde sağlayabilmeleri bence damardan ankaralılıktır.