şükela:  tümü | bugün soru sor
 • boss key productions tarafından, cliff bleszinski önderliğinde geliştirilen ve daha önceki adı bluestreak olan online shooter oyunu. nexon tarafından dağıtıcılığı yapıyor ve büyük ihtimalle de f2p olacaktır.

  fakat cliffy b gibi bir efsanenin işe ara verip iki yılın ardından böyle bir işle dönmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. yemin ediyorum piyasada moba oyunlar, rengarenk fps'ler görmekten bıktım. sen epic games'i epic games yapan adamsın, jazz jack rabbit'le çocukluğumuzu çalmışsın, gears of war'la tps oyunlarına yeni çehre kazandırmışsın, unreal tournament gibi bir efsaneyi yapmışsın. şimdi bu neresinden tutsan overwatch çakması oyunla mı geri dönüyorsun?

  biz rengarenk grafikli, sınıf tabanlı, moba çakması multiplayer fps istemiyoruz. unreal tournament 4 tutmadı, daha doğrusu epic adam gibi uğraşmadı. şimdilik tek umudumuz quake champions.

  düzeltme: ön siparişe açılmış, f2p değil 88,99 tl olacakmış.
 • şu linkten ücretsiz olarak key alarak beta süresi boyunca oynayabilirsiniz. 3 temmuz'a kadar test süresi devam edecek ,oyunun betadan sonra sizde kalıp kalmayacağı ise tartışma konusu denmiş.
 • açık betası 5 temmuz'a kadar uzamış oyun. f2p değil, 88.75tl ücreti var...
 • açık beta sürümü 28 temmuz'da tekrardan başlayacak. detay
 • steam'deki open beta'sıyla beni kendisine hayran bırakmış oyun. cliff'ten*kötü tasarlanmış bir oyun beklemiyordum tabii ki, ama bu kadar da iyi olacağını düşünmüyordum.

  elimde overwatch gibi sevdiğim bir class based shooter varken lawbreakers'a çok şans verebileceğimi düşünmüyordum, ama tam tersine bana çok hitap eden bir oyun yapmışlar. first person oyunlarda hareket kabiliyeti yüksek olan karakterlerin oynanış tarzı bana çok uygun, bu yüzden overwatch'tan gidersek en iyi oynadığım herolardan ikisi genji ve pharah. lawbreakers'ta ise bütün oyun alışılmışın dışında bir hareket düzlemi üzerine kurulmuş, karakterlerin hepsinde 3 boyutlu hareket etmenizi sağlayacak envai çeşit yetenekler bulunuyor, bunun üzerine bazı haritaların belli bölgelerinde yerçekimsiz alanlar var, oyunda da hareketiniz biter bitmez yere çakılmıyorsunuz.

  durum böyle olunca haritanın her düzlemi, her yüzeyi kullanılabilir hale geliyor, başarılı olmanız bunları ne kadar iyi düşünüp, ne kadar iyi gerçekleştirdiğinize ve bunu yaparken ne kadar iyi nişan aldığınıza bağlı oluyor.

  law ve breakers isimli 2 takımın, görüntüleri hariç birebir aynı 9 rolü var. rollerin hepsinin oynanışı farklı ve iyi tasarlanmış. oyun modları zevkli. overwatch benzeri level atladıkça kutu açıp kozmetik eşya açma sistemi var. grafikleri zaten unreal engine 4, fiyatı "none of that 60$ multiplayer only bullshit" 30 dolar, tr fiyatı 70tl steam'de.

  quake champions'tan çok daha fazla eğlendim, fakat overwatch'un yerini alamaz. çok iyi bir shooter olsa da overwatch karakteri olan bir oyun, lawbreakers sizi elektronik müzikle, bağ kurmadığınız karakterlerle karşılarken overwatch her bir karakterinin ayrı fandomu olacak kadar özel tasarlanmış, hikayesi, kişiliği olan bir oyun.

  bu yazdıklarım birkaç saat oyun süresi üstüne düşünülenler. oyunun kötü yanlarına odaklanabilecek kadar çok oynamadım. ama arkasındaki takımın oyunu desteklemesine güveniyorum, ileride -olması gerektiği gibi hiçbir rol, harita ve oyun modu için para istemeyeceklerini söylediler.
 • f2p olmuş.
 • eylül 2018 de serverları kapanacak olan oyun. bağlanmayın sakın f2p oluyor diye firma iflas vermiş zira.