şükela:  tümü | bugün
  • sacramento değilde başka bir takımda oynasa bir malik rose kadar faydalı olabileceğini düşündüğüm yiğit ... 5 yıldır sacramentoda ...
  • avrupa'da 2 sezonda 4 takım değiştirmeyi başarmış fakat nba'de henüz bu yeteneğini sergileyememiş oyuncu.
  • ben bu adami ne zaman gorsem surekli kenarda smac yada ucluk sonrasi havlu sallayislari aklima gelir. baska hic bir meziyeti oldugunu sanmiyorum. aslinda forvet oyuncusudur.
  • bir sene dean garrett ile birlikte paok'ta komşudaki basketbolseverlere kabir azabı yaşatmışlıkları vardır. sonraki sezon yöneticiler bu böyle olmaz deyip şimdiler hocası olan veteran guard scott skiles'ı getirmişti selanik'e.
  • nba live 2000 ve 2001'de benchten gelip iyi smaç basardı ancak potanın dibinden şutu sokamazdı, hedo ile aynı kadroda olmasaydı adını bile duymazdım muhtemelen
  • inanılmaz yetersiz bir oyuncu olmasına rağmen avrupa'dan bir şekilde nba'e 27 yaşındayken gelebilmesi hayatını değiştirmiştir desek yeridir. bu arkadaşın adı geçtikçe 2002 batı konferansı finallerinin altıncı maçı gelir aklıma. o maçta shaquille o'neal'ı durdurmaya çalışan sacramento kings uzunlarından vlade divac ve scot pollard altışar faulle oyundan çıkmışlar, dolayısıyla shaq'ı durdurmak görevi, maçlarda görmeye pek alışık olmadığımız funderburke'e kalmıştı. sonuç hiç sürpriz değildi, shaq adamı kaliforniya sahilinden denize dökmüştü.

kings'ten ayrıldıktan sonra 1 sene chicago bulls'ta oynadı ve basketbolu bıraktı. kariyer ortalamaları da 6.4 sayı, 3.6 rebound ve 0.6 asist gibi pozisyonu için ne akar ne kokar sayılardan ibaret. kings'te fazla durduğunu iddia etmiş arkadaşlar, bu adamın nba'de kings harici başka bir takımda oynayabileceği ve hatta yedek durabileceği başka bir takım yoktu. camianın sevdiği basketçi kontejanından avrupa'da bile ancak oynayacak seviyede bir basketbolla ekmeğini nba'den çıkardı. helal olsun, insanlara kendini sevdirmek de bir başarıdır.