şükela:  tümü | bugün
 • bu olayın karşısında osmanlı torunuyuz diye gezen tayfanın arap yalayıcılığı yapması ayrı bir faciadır.
 • araplar tarafından gururla savunulması ve turistlere gösterilmesi gayet normal olan tren.

  adam yüzyıllardır süren boyunduruktan kurtulup bağımsızlık elde etmiş, elbette gösterecek.
 • islamcılara izletin onlar şaşırsın diyeceğim de onlar arap kardeşleriyle aralarına kimsenin girmesine izin vermezler. nasıl ki türklerin en eski mesleği askerlik(ve paralı askerlik) diyorsak araplarında ata mesleği yağmadır. bu yeni bir şey değil bu hareket bilinçli bir boyunduruktan kurtuluyoruz hurra oley hareketi de değil ve hiç özenilecek ve empati kuracak bir yanı yok! tabii türkseniz
 • arapların türk hegemonyasından çıkıp zihinsel bataklığını siyasileştirmesi adına dönümsel bir olayın kalıntıları. tarih boyunca hiç bir ilerlemeyi kendi kendine yapamayan, ne altındaki ne üstündeki kaynağı kendi kendine kullanamayan bir topluluğun sinsice kurduğu pusu neticesi. coğrafyaları hindistan kadar serin olsa o kıçlarını yasladıkları ingilizler, hindistan kadar kolay bırakmayacaklardı muhtemelen o toprakları. arap iticiliği ve kalleşliğini hatırlatan bir sembol artık bu tren enkazı. bir sembol daha var tabi, yerine otel dikilen ecyad kalesi.
 • bir tren enkazı mı yani başarıları ? bu mudur. 600 yıllık imparatorluğa ihanetin sembolüdür yalnızca. ötesi değil.

  edit: aşağıda bir takım "bağımsızlık meşalesi tutucularını" gözlemledim. "sinin divilitin i tiprikliri işgil itmisiydi midim." ebenin amı. biz araplara bir kere olsun işkence ettik mi, onlara ingiliz ve fransız dallamalarının yaptıklarını anlatsan, osmanlı'yı mumla ararlardı, nitekim şuan petrol var diye yanaşmıyorlar fazla. o petrol bitsin, sen gör kim kimi sikiyor. ek olarak biz işgal kuvvetlerine karşı savaşırken, dost bildiğimize ihanet ettik mi? hoş, osmanlı zaten yıkılacaktı. ancak bu ihaneti meşru kılmaz. nutuk'ta yazar, aç oku. bizzat ata'nın kaleminden. arapları geç. trabzon'da, edine'de ve doğuda, devlet kurmaya çalışan içimizde ki hainlerle bile savaştık. sen yıllarca osmalı'yı din kardeşi ilan et, daha da öncesi zamanlar selçuklu'yu kılıçtan geçir, müslüman yap, sonra osmanlu güçten düşünce "arapların emperyalist osmanlı'ya karşı rürü rürü" bırak allah'ını seversen. en ufak bir boşlukta sattılar de geç, ne uzatıyorsun. dön suriye'ye bak. orada olanlar da bu savunduğun milletin suçudur, bilesin. benim tek bilgim var arkadaş. türk'ün türk'ten başka dostu yoktur.
 • siz somurgeci imparatorluk bozuntularindan bagimsizliginizi ilan ettiginizde sergileyebilecek ve gururlanabileceksiniz, araplar bunu yapamayacak oyle mi? iki yuzlu ibneler sizi.
 • gören de sanacak ki arabistan'da halk örgütlenip isyan etti ardından yeni bir demokratik devlet kuruldu.. osmanlı ailesinden alınıp suud ailesine verildi o kadar.. halk açısından resmi makamlarda konuşulan dil dışında değişen bir şey olmadı.. osmanlıca idi ingilizce'ye döndü..
 • osmanli torunlari arapsever turklerin kafasini karistirmis anlasilan. ortamlarda biz osmanli torunuyuz derler, eksi'de ise somurgeci, emperyalist.

  osmanli somurgeci mi oldu simdi hayirdir?

  ulkeyi araplastirdiginiz yetmiyor gibi simdi de tarihi mi yeniden yaziyorsunuz?
 • isteselerde kaldıramaz beceriksizler. arapları bağımsız sananlar var gördüğüm kadarıyla.
 • çöl kumları arasında yüce bir imparatorluğun hatırası yatmakta. arapların şimdiki halini düşününce, arapların o enkazı ağlama duvarına dönüştürmesi gerektiği anlaşılıyor.

hesabın var mı? giriş yap