şükela:  tümü | bugün
  • protein musli ureten alman markasi.
    turkiye'de yeni yeni satilmaya basladi. cilekli ahududulu ve cikolatali findikli olarak 2 cesiti bulunuyor.
    100 graminda 44 gram protein bulunuyor ve 44 liralik bir paketi 530 gram.
    hesaplarsak; (bkz: ekşi sözlük her şeyi hesaplama ekibi)
    44 gram protein 8.3 turk lirasina geliyor. 100 gram yagsiz dana etinde (bonfile) yaklasik 22 gram protein var ve kilosu 90 lira.
    44 gram protein elde etmek icin 200 gram bonfileyi uygun isi sartlariyla pisirerek tuketmemiz lazim. bu da minimum 18 turk lirasi demektir.

sanirim fena degil.
  • protein oranı bana biraz abartı geldi, 44 tl ücreti de cabası.

almanya'da bunu nerede bulabilirim merak ediyorum hazır yakında gidecekken, yüklenip geleyim bari.

bir de protein oran/maliyetini yaparken, protein türünü de hesaba katmak gerekiyor. balık, et, süt ve yumurta hepsi protein kaynağı olmakla beraber, sindirilen ya da vücut tarafından alınan oranları değişiyor bildiğim kadarıyla.

bu işin uzmanları burada devreye girip ayrıntı verebilirse sevinirim.

o nedenle 44 gr protein 8.3 tl olabilir ama sindirim oranını da önem arz etmekte.
  • ara öğünlerde sade activia'nın içine kattığım müsli markası. başarılı olduğunu düşünüyorum.

not: karışımım hiç lezzetli değil. besin değeri için katlanıyorum.
  • yanlış hatırlamıyorsam almanyada 6-7 euro civarına satılan protein müsli markası. önerilen porsiyon büyüklüğü 40 gram ve 17-18 gram arası protein içeriyor. protein kaynağı bitkisel protein bu nedenle biftek ile karşılaştırmak çok doğru değil fakat spor yapan insanlar gün içinde genel olarak hayvansal protein kaynaklarına abandığı için iyi bir seçim. aynı şekilde porsiyon başına 2.4 gram şeker içeriği bence fazla değil. karbonhidrat oranının düşük olmasına dikkat etmek lazım bu yüzden basit tabirle büyümek isteyen sporcular için öğün alternatifi olarak görmüyorum, daha çok ara öğün veya kahvaltıda yumurtanın, peynirin vs.. yanında daha iyi gider. şu aralar migros marketlerde 40 liraya satılıyor.
  • bir öğün yedikten sonra çöpe attığım şey. tadı gerçekten dayanılmaz.
  • cilekli ahududulu sunu aldım sabah deneyeceğim. protein miktarı etkileyici ve karbonhidrat oranı düşük . tadı umarım çok kötü değildir. umarım.
  • sadece doğal ve bitkisel olarak %44 protein oranı mümkün değil. %23-25'ten fazla protein oranı olan bir "şey" görmedim hiç, o da et zaten.
  • çok ciddi 2 problemi olan ürün.

1. tadı inanılmaz kötü.
    2. protein kaynağı sadece soya.