şükela:  tümü | bugün
 • lock stock and two smoking barrels ve snatchin yapimcilarinin iste budur dedirten yeni filmi
 • inanilmaz komik sahnelere ve diyaloglara sahip olan, londra'nin farkli bi yuzunu gosteren ve izledikten hemen sonra en kisa zamanda bi daha izleme istegi uyandiran film.
 • filmin basinda aman guy ritchie'den bir ingiliz mafya filmis daha cekemem diyerek seyretmeye yanasmadigim ama dakikalar ilerledikce, hoslanilabilecek, zeki karakterleri ve zevkli olay orgusuyle seyredeni icine cekebilecek bir kapasitesi oldugunu gordugum film. zaten yonetmeni de guy ritchie degil matthew vaughn'dur. kendisinin guy ritchie'den daha zeki oldugu belli olmustur. zaten guzel kariyi da (esi anlaminda kullaniyorum efenim) o kapmistir. (bkz: claudia schiffer)
 • kendisini gangster degil de, sattigi mal kokain olan bir isadami olarak tanimlayan kahramanimiz tam emekli olacakken, istemeden bir gorev alir ve olaylar gelisir.

  senaryosu lock stock two smoking barrels'den daha karmasik; insanin kafasi aciyor izlerken ama sonlara dogru hepsine degiyor.. muzikler tabii ki yine cok guzel..
 • carlitos way ayarında, olmaya çalışan değil olmuş ingiliz gangsterlerin hikayesi. ingiliz gangsterlerle amerikalı gangsterlerin ya da küçük mafyacıkların temel farkı ingilizlerin her zaman bir çıkış planlarının olması. (bkz: sexy beast) adamımız xxxxx de milyon sterlini vurup işi bırakma hevesinde bir dealer. tabi ki işler istediği gibi gitmiyor ve kendini bir anda michael gambon’un da filmin sonuna doğru açıkladığı gibi yeraltı dünyasının temel çıkmazının içinde buluyor: pisliğe batarsan bokun kokusunu unutursun.
 • soundtracki de en az film kadar basarili.

  1. fc kahuna - hayling
  2. ilan eshkeri - (opening)
  3. the cult - she sells sanctuary
  4. the scissor sisters - tits on the radio
  5. kylie minogue/ulterior motive - can't get blue monday out of my head
  6. the source featuring candi staton - you got the love
  7. ilan eshkeri - drive to the boatyard
  8. lisa gerrard - junky fight
  9. xtc - making plans for nigel
  10. duran duran - ordinary world
  11. craig armstrong - ruthless gravity
  12. starsailor - four to the floor (soulsavers mix)
  13. lisa gerrard/ilan eshkeri - drive to warehouse
  14. lisa gerrard - layer cake speech (with m. gambon)
  15. joe cocker - don't let me be misunderstood
 • soundtrackine dayanarak kurgulanmamış ham halini izlediğim düşüncesini kuvvetlendirmiş film, muhtemelen ses yönetmeni mp3 playerından acelece bir kurgu yapmış filme eklemiş.. seçkisine bakarak zevksiz ve en az yönetmen kadar kafasının karışmış olduğunu düşünmek işten değil. adı bilinmeyen bir viski firması ve fcuk sponsorluğunda çekilmiş vasat bir reklamdan ötesi olamıyor, guy ritchienin kıymetini daha da anlaşılır kılıyor.. bu bağlamda matthew vaughna teşekkürü bir borç biliyoruz.
 • katman katman (muzigi, oyunculari, sahne gecisleri, esprileri) guzel ancak butun olarak cok bayik bir film (veya ben ingiliz ingilizcesi'ni iyi anlayamadigim icin bok atmaktayim).

hesabın var mı? giriş yap