şükela:  tümü | bugün
 • kapı açma simulasyonu. zira oyun boyunca yaptığımız tek şey kapı açmak!

  buna rağmen oyunun en güçlü olduğu taraf atmosferi. yaratılan mekanların dizaynı, grafikler ve sesler oldukça başarılı. çok korkuttuğunu söyleyemem, ancak gerilimi iyi servis ediyor.

  hikayesi biraz daha güçlü ve bulmaca öğeleri daha fazla olsaymış, efsane bir oyun olabilirmiş.
 • herkesin oynayabileceği lakin farklı algılayabileceği bir başyapıt..
  bir ressamın gözünden çizim yapmak ve kurduğu düşleri korku nevrozundan görmek isteyenler için muazzam bir örnek teşkil eder.. kısacası "sanat toplum içindir değil, sanat sanat içindir." düşüncesine hakim olan bir yapımdır.
  oyun girişinden alıntı;
  "duygularla işlenen her resim, ressamın portresidir. orada oturan kişinin değil.
  the picture of dorian gray/ oscar wilde

  not: outlast, amnesia..vb gibi son dönemin başarılı korku oyunları ile aynı mekaniğe sahip diğer "korku" oyunlarıyla kıyaslama yapılamayacak kadar ince bir derinliğe sahiptir. bu yüzden diğerleri "başarılı" iken "layers of fear" bir başyapıttır.

  değeri bilinmemiş bir diğer başyapıt oyun için;
  (bkz: clive barker's undying)
 • buradaki yorumlar gerçekten abartılmış. oyunun mükemmel denilebilecek tek yanı müzikleri ki o da aynı müziğin farklı (kadın vokali eklenmiş, farklı enstrümanlarla çalınmış vs.) versiyonlarından oluşuyor. onun haricinde mükemmel olarak nitelendirilebilecek herhangi bir yanı yok. oyunu oynarken korktuğunu söyleyen arkadaşlara şaşırdım doğrusu. korkutma amacıyla sürekli jumpscare kullanılmış, başka da bi cacık yok. ha bire kapı açıyoruz, çekmece açıyoruz. çok da fena olmayan hikayeyi güzel olarak işleyememişler oyunda. 2 boyutlu, siyah-beyaz oyun white night bile daha fazla korku ögesi ve gizem barındırıyordu içerisinde. oynamaya değer mi? kesinlikle değer ama öyle aman aman da bir oyun değil burada söylenildiği gibi.
 • steam'de bedava yakalayınca hemen indirip denediğim oyun. az önce bitirdim, ve tahmin ettiğim gibi bitti.

  güzel yani, müthiş ovvv süper auuuuuuuuuuuuu reis gibi bir şey diyemem. bence burada yazılanlar klasik ekşici abartması.

  korku çok yok bence, gerilim var. oyunu oynarken herhangi bir hitpoint, health vs gibi bir derdiniz olmadığından size hiçbir şeyin zarar vermeyeceğini bilerek devam ediyorsunuz, bu da doğal olarak daha az panikletiyor.

  --- spoiler ---

  mesela o kadını her gördüğümde vüeee büeee hırrr yapacak sonra da gidecek diye bekliyordum öyle

  --- spoiler ---

  beleş olmasa para verip oynamazdım.
 • saat olmuş 03:29 ben anca bırakabildim oyunu , o değil de oynarken ışık ayarlarını açın oyun için ulan 15 dakika kabız gibi kör göz oynadım ya .
  varsa hiç düşünmeyin yüklerim derim .
 • çok başarılı bir psikolojik korku oyunu. geçmişine takılı kalmış bir şizofrenin dünyayı nasıl gördüğünün simülasyonu diyebilirim. hikaye olarak da gayet başarılı. oyun süresi az ama bence az olması çok iyi olmuş. eğer daha uzun olsaydı oynayanların psikolojik durumu için iyi olmayabilirdi. outlast gibi aksiyonla karışık korku oyunu beklemeyin. koşmaca saklanmaca falan yok. atmosferin etkisini tam anlamıyla hissetmek ve hikayeyi kavramak adına tek oturuşta bitirilmesi tavsiye olunur.
 • türünde en iyi oyunlardan biri. an itibariyle oyunu yarıladım ve bitmesin diye gıdım gıdım oynuyorum. oyunun çok korkutucu olmaması (ki gayet geriyor) ama sürekli sizi tetikte bırakması bence çok daha güzel olmuş. neredeyse her odaya farklı bir dinamik verilmiş ve bu dinamiklere ayrı ayrı özenilmiş. gerçekten bayıldım.
 • an itibariyle humblebundle'da bedava olan korku oyunu.
 • oyunun ürkütücü bir atmosferi ve zaman zaman insanı gerçekten yerinden sıçratan öğeleri olsa da, bir saate yakın sürelik oyunumda kapı ve çekmece açmaktan başka bir şey yapmadığım için hafiften sıkılınca neymiş ne değilmiş diye ekşi'ye bakayım dedim.

  diyeceğim o ki, yukarıda destursuz spoiler veren yazarlara bu oyun girsin.
 • allah belasını versin böyle oyunun. ilaç içip uyuyabilirim artık bu gece. mükemmel bir korku oyunu. tüylerim dimdik ayakta oynamaktayım.