şükela:  tümü | bugün
 • laz ziya'nın evinde merkezi sistem vardır, her odada oy asiye çalar.
 • orhan'ı çağırırken fazla uzatmadan orhaaan derse orhan yakındadır ve anında buyur abi cevabını alır. orhaaaeaaaeaan diye uzatırsa bilin ki orhan uzaktadır, geç gelir ve 3-4 sn. sonra buyur abi duyulur
 • mafya siksin diye kız cocuk büyüten dizi karakteri.
 • tipki darth vader'in gorundugu bilumum sahnede imperial march caldigi gibi , laz ziya'nin oldugu her sahnede de asiye turkusu calmaktadir. darth vader da "hsss psss" etmektedir , bu adam da. darth vader da adam bogar , bu da...
 • akrep bekir'in "senle ben fb ile gs gibiyiz, birimiz olmazsa digeri olmaz" laf atmasina, "ben trabzon'um, sampiyonu ben belirlerim" diye ayar vererek futbolla ilgisiz beni bile gulduren karakter.
 • laz ziya karakteri istemi betil'e cuk otıurmuş. karısı kendisini diş hekimiyle aldattığı için dişlerini fırçalamıyordur herhalde (!) diye düşündüğüm kötü adam, iyi dede karakteri.
 • (bkz: #95862696)
  (bkz: #95819691)
  (bkz: #95740668)

  serinin 4. adamı.

  * hüsrev ağa ile beraber kurtlar konseyi'nin gelenekçi kanadının iki üyesinden birisi. kurtlar vadisi'nin en ağır adamı. istemi betil tarafından hayat verilmiştir. gençlik sahneleri ise abdullah gürel tarafından canlandırılmıştır. bugün ikisi de hayatta değil.

  * sürmenelidir. memleketten süleyman çakır'ın babası ile ahbaptır.

  * memlekette tütün toplarken gördüğü asiye'yi çok beğendi. babasından istedi. parası ile de asiye'yi aldı. asiye'den erkek evlat bekledi. nesrin doğdu. asiye ikinci çocuğa hamile iken hapse girdi. çocuğu erkek bekleyen laz ziya, her seferinde asiye'ye mektuplarla aşkını ilan ediyordu. asiye ise o sıralarda bir diş hekimi ile beraberdi. ikinci çocuk da kız olduktan sonra ziya ile asiye'nin arası iyice açıldı. asiye ise diş hekimine iyice yaklaştı. ziya, diş hekimini mekanında boğazında keserek öldürdü. suç aletini de kesip ağzına verdi.

  * asiye'yi ise kendi istediği zamanda asarak öldürdü. büyük kızı olayı gördü. küçük kızı ise annesinin intihar ettiğini düşünüp, babasının o sebeple kızlarından uzak durduğunu düşünüyordu. asiye olayından sonra her şeyden ve herkesten uzaklaştı.

  * mehmet karahanlı ile tanışıklığı 40 yıla yakındır. o zamanlar da namlı bir mafya babası idi. 3000 kişiye racon kesiyordu. karahanlı sayesinde tanıştığı hüsrev ağa ile de ha keza tanışıklığı 40 yıla yakındır. 12 marttan sonra hüsrev ağa ile beraber hücrede kalmışlardır. konsey üyeliği ise konsey kurulduğu ilk günden beri vardır.

  * silah kaçakçısıdır. gemileri vardır. kendi ifadesi ile "tozcu ile silahçıyı bir araya getirmek zordur" ama ağa ile bir araya gelmişlerdir. karahanlı'nın ifadesi ile "en fazla karadeniz'de hükmü geçecek bir isimken, dünyanın her yerinde gemilerini yüzdüren bir adam" olmasını konsey üyeliğine borçludur.

  * büyük kızını, kendisinin katıldığı bir düğünde görüp vurulan ve gelip kendisinden isteyen süleyman çakır'a verdi. süleyman çakır sayesinde bir erkek torunu oldu.

  * damadının kumarhanesinde kızı tarafından vuruldu. kızını öldürmek istedi. damadı da kızını öldürmek istedi. polat alemdar tarafından kızı kurtarılınca birbirlerine düştüler. damadını öldürmeye karar verdi. tombalacının uçaksavar sehemi başarısızlığını üstüne yıkmaya çalışmasının altından damadı ve polat alemdar ile kurtuldu. tombalacının baskını yüzünden torununun babası vuruldu. halası öldü. kızlarını yanına aldı. damadını himaye etmeye başladı.

  * hızla yükselen damadı çakır'ın yanındaki polat alemdar'ın arkasındaki gücü görmek için çakır'ın öldürülmesinin ardından baron ile ters düştü.

  * hem testere necmi'ye karşı gelmek, hem de polat alemdar'ın hayatını kurtarmak için damadı, evladı, varisi yaptı. böylece, necmi'ye karşı büyük bir koz ortaya koymuş oldu. daha sonra polat alemdar sayesinde, damadının arkasından iş çeviren necmi'nin planını bozan laz ziya, testere necmi'yi de saf dışı bıraktı.

  * hüsrev ağa ile beraber gelenekçi kanat olan laz ziya, ağa'nın da ölümü üzerine karahanlı'nın yenilikçi tarafı yüzünden üstünün çizileceğini düşünerek polat alemdar'ı yükseltmeye karar verdi. 680 milyon dolarını polat alemdar'a verdi. ağa'nın öldürülmesi ve kirve'nin gücü yüzünden de iyice kendi dengelerini kurmaya başladı.

  * "kirve"ye düşman olmak istemeyen laz ziya, "kirve"ye açık düşmanlık ilan eden memati'yi istedi. vermeyen polat alemdar ile düşman oldu. kızı da torunları ile beraber ruslara yanaştı. savaşın sonunda kızı evine döndü. polat, ruslara darbe vurdu. daha sonra polat alemdar tarafından da torunları yurtdışına yollandı.

  * karahanlı'nın ölümünden sonra laz ziya, samuel vanunu'nun oynadığı oyunu sezemeyip konseyden atıldı. daha sonradan planı anlayan laz ziya, kirve'nin önce kendisini, sonra da konseyi ortadan kaldıracağını fark edip, polat alemdar ile kirve'yi yok etti. samuel vanunu yerine de polat baron oldu.

  * baronluk görevinin tescili için laz ziya, dosyasını polat alemdar yerine çok eskilerden tanıdığı doğu eşrefoğlu'na götürdü. polat da dosyadan sadece laz ziya'nın dosyasını vererek, ziya'yı içeri attırdı.

  * laz ziya, içeride şişlenerek hayatını kaybetti. polat alemdar'ı defalarca kurtarıp, yükseltmesine rağmen arkasından "su testisi, su yolunda kırıldı" cümlesi ile uğurlandı.

  * dostu olmaz, hasmı yaşamazdı... bu alemde o'na karşı yanlış sadece bir kez yapılırdı...

  edit: dündar kılıç'ı anlatmakta idi. dündar kılıç'ın kızını da alaattin çakıcı vurmuştu. hem de çocuklarının gözü önünde.

  (bkz: dündar kılıç)
  (bkz: uğur kılıç)
  (bkz: istemi betil)
 • testerenin anasını kestiği vakitlerde, 3000 kişiye racon kesiyordur.
 • hüsrev ağa'nın ekürisi... ikisininde kızı orospu...
 • malum dizinin bir bölümünde kısa bir yolculuk sırasında kendisine 35(evet saydım 35) tane escort aracı eşlik etmiştir.
  bu durumu "bakın hiçbir masrafdan kaçınmıyoruz" mesajınamı yoksa "bu adamın tüm gün antika bir oturma grubunda oy asiye dinleyerek jack daniels* içtiğine bakmayın, ordu bekliyor kapıda" mesajınamı yoksa her ikisine birdenmi yormak gerektiğine hala karar veremedim.