şükela:  tümü | bugün
 • ıkisi de dizinin o donemlerindeki en buyuk oyunculari, diziyi dizi yapanlaridir.
 • sonuna kadar testere necmi'dir. laz ziya, karadeniz insanı olmanın verdiği hemşehricilik oyunlarıyla yükselmişken, necmi ise tırnaklarıyla kazıyarak değil, testeresiyle zirveye çıkmıştır. annesini de aşığını da doğramıştır küçücük yaşta. eti, çok az pişmiş yerdi. kimbilir, belki de sevgi dolu bir çocuktu. tamirhanede çıraklık yaparak annesine ekmek götürürdü. hayalleri var mıydı bilmiyorum... testeresi ile mafya aleminin zirvesine çıktı. iş adamı kisvesi altındaki karanlık patronlardan oldu. laz ziya'nın küçük kızına yapıştırdı. net adamdı.
 • laz ziya'nın lafta, testere'nin icraatte kazanacağı vasat maç. laz ziya'nın" ben senin anan mıyım üstündeki adam mıyım ulan gavat" lafı gerçek bir dissti.
 • laz ziya'nın açık ara farkla kazandığı bir karşılaşma.

  gerek diss şeklinde geçen ayarlaşmalarda olsun, gerek icraatlerde olsun(hüsrev ağa laz ziya ikilisi polat alemdar'ın desteğiyle de olsa) testere necmi'yi bozuk para gibi harcamışlardır.

  sözlükte paylaşılmamış sağlam bir laz ziya ayarı için:

  http://www.youtube.com/watch?v=atg5zwt6v78

  testere necmi'nin kariyerinin bittiği nokta için:

  http://www.youtube.com/watch?v=i5twjwcy6mo
 • testere necmi kısa donuyla anasını keserken laz ziya racon kestiğinden laz ziyanın alacağı versus.
 • laz ziya her turlu testere necmiyi cig cig yer diyecegim karsilastirma. zaten laz ziyanin neden baron olmadigini dusunur dururum hep.
 • testere diyenler var şaka gibi. testere içi boş biridir. sağ kolu diyebileceğimiz emektar bir adamı bile yoktur. baronun koruması gibi bir şey zaten. kılıç ve baron ne derse onu yapar, inisiyatif almaz. zeki değildir. kurduğu ilk ve tek büyük sehemi batırmıştır.

  laz ziya için şunları yazmam yeterli olacaktır. testerenin it gibi korktuğu kılıç'a:

  kılıç: kendisi istirahatte, ben yardımcı olayım.
  laz ziya: benim rahat etmediğim dünyada kimse istirahat edemez. karahanlı'yla görüşeceğim.

  testerenin patronu karahanlı'ya:

  - bu şanslı bilmem neyi bir karahanlı bir de necmi biliyordu. ya yüce baronumuz hain ya kıymetli testere'miz. beyler size 24 saat süre, bana haini verin.
 • testere necmi kılıç'ın yamağıdır. laz ziya'nın ise damadı da dahil bi sürü yamağı olan bir ustadır. testere necmi'yi çiğnemiştir.
  memati : usta bu testere demir leblebi
  polat : demir leblebiyi laz ziya çiğneyecek.