şükela:  tümü | bugün
13 entry daha
  • şimdi ben bu sevgili kardeşime bir iki tavsiyede bulunayım. er kişi olarak tabi. bak güzel kardeşim, lazanya yaparken öncelikle beşamel sosun akışkanlığına dikkat edeceksin, böyle plazma haline yakın boza kıvamında olsun. neden öyle olsun dersen, o hazır aldığın kurutulmuş lazanya yaprakları var ya tam emmiyor yoğun kıvamda sosu güzel kardeşim. ha diyorsan ki kardeş bende hamur açma aparatı var unumu alırım hamurumu yaparım diyorsan o daha şahane olur tabi, taze taze üf, o zaman beşamel sosu istersen beton gibi yap farketmez. bir diğer püf nokta kıymalı sosa soğan sarımsak atma abi gözünü seveyim. olm çok ağır oluyor yaw soğanlı sarımsaklı. sonra hanım kızımızla birlikte sabaha kadar yellenmekten bi hal olursunuz yeminediyorum, kapı pencere aç falan derken donarsınız bu kış günü aman diyeyim. kıymalı sosun harcı için ne iyi oluyor biliyor musun aslanım?! dereotu-maydanoz, bir de jülyen doğranmış yeşil-kapya biber. kıymayı biberle birlikte soteleyip fokurdattın falan ya hani tam o anda kapat ocağı, dereotu ve maydanozu şef bıçağıyla ufala dök kıymalı sosun üzerine, bi tahta kaşıkla kıvırt, üff efsane mammaaa miaaa!! babacım sonra napıyoruz onu diyeyim, alıyorsun borcamı koyuyorsun tezgahın üzerine bi yağlıyorsun hafiften, sonra üzerine hafif bi beşamel sos dağıtıyosun, sonra katları çıkmaya başlıyosun kardeşim. bi lazanya yaprağı-bi beşamel sos- bi kıyma sos, böyle böyle 5 kata kadar imar izni var dostum, sonrasına gerek yok zemin yumuşak, tutmaz, başı g*tü yayar. kaba inşaatı tamamladıktan sonra ince işlere geldi sıra, pek fazla bişi yok bu bölümde alacaksın rendeyi eline diğer elinde de kaşar peynir pırt pırt pırt yapının üzerine rendeleyeceksin. sonrasında ver fırına 180 dereceye de ayarla, şaheserin 15-20dk içerisinde hazır. fırından çıkardıktan sonra bi 15dk daha bekleyin abi ağzınızı gözünüzü yakmayın.. ha en önemli tavsiyem ne olacak biliyor musun dostum, o kadar mühim ki burası.. keyifle yemek hazırladığını ve onun için bir şeyler yaptığını gören, gözlerinin içi gülen kadını asla kaybetme dostum...ne yap et kaybetme.. kendinle savaş gerekirse ama onu kaybetme.. neden biliyo musun? çünkü gün gelecek ondan başkasına lazanya yapmak istemeyeceksin, travman olacak bu senin.. nerede bu yemeğin ismini duysan, resmini görsen, yemekte önüne gelse için burkulacak, ağır gelecek nefes almak sana...öyle işte heder etme ömrünü bir inat uğruna.
  • babam olacak herifin sevgilisinin sevgilisi, babam olacak herif yani. kol böreği yapardı bir de. sezai'nin hakkı sezai'ye, bu ikisini çok iyi yapardı ama onun dışında yemek konusunda da pek bir becerisi yoktu, çeşit çeşit yemek yapardı ama pek de güzel olmazdı. ha bir de güveç yapardı bunlar kadar olmasa da iyi olan, bazen de tandırla yapardı o zaman çok iyi yapardı.