şükela:  tümü | bugün
 • lazer epilasyona giden bir zahmet birazcık araştırsın yahu. o çok dalga geçtiğimiz kadınlar kulübü'ne girip bir baksa bile insan, sert kıllar dışında hiçbir halta yaramadığını şap diye anlar. bas bas bağırıyor insanlar. nedir iş yarayan bu bölgeler? genital, koltuk altı, belki bacaklar (çok kalın olması lazım tüylerin). bunun dışında kol, yüz ve diğer yerler için iğneli epilasyona gidin direkt. hem paranız cebinizde kalır, hem seanslarca sürmez, hem de bir daha o bölgeden tüy çıkma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. evet biraz acılı bir şey ama binlerce lira döküp sonuç alamamaktan iyidir.

  önemli not: hiçbir bok bilmeyen ve kıçındaki kıla bakmadan sizin minik tüylerinize laf eden erkeklerin "lazer epilasyona gitsene yaa", "lazere git lazere" , "lazere gitsen ne güzel olur", "2013 yılındayız hala lazere gitmeyen kadınlar var" türü laflarına aldırmayıp, her bölgeye en uygun epilasyonu seçmenizde fayda var.

  sanıyorlar ki lazer, içi sıvı dolu bir küvet. kadınlar giriyor çıkıyor, hooop bütün tüyler gitmiş.

  hey gidinin efesi!
 • doğru kişiler tarafından uygulanıp, doğru cihazlar kullanıldığında %90a varan sonuclar verebilen epilasyon yöntemi.
  doğru kişi işi tamamen şans olsa da doğru cihazları seçmenize bir parça yardımcı olmak isterim sözlükcüler.
  lazer epilasyon denilen şey aslında yoğunlaştırılmış ışık vererek ışığı geçirgen yapıdan olan deriden geçip kıl köküne ulaşarak kıl kökünü ısıtıp tahrip etmek. sanirim bunu artik hepimiz biliyoruz.

  2014 yılı itibari ile piyasada kullanımda olan dört çeşit cihaz var. bunlar; ıpl, alexandrite, diode ve nd yag. siz sözlükcülerin bu cihazlarda araması gereken en önemli özellik 'nanometre''. nanometre, cihazın kıl kökünü tahrip etmek için verdiği ışığın boyutudur. nanometre ne kadar yüksekse epilasyon o kadar başarılı olur. şimdi en basit şekilde teker teker bütün cihazları açıklamaya çalışacağım size.

  ıpl, epilasyon cihazları içinde nanometresi en düşük olan, hatta çoğu cihazda olmayan, her ten ve cilt tipine uygulanabilen en eski lazer epilasyon cihazı. oldu da ıpl uygulatarak lazer epilasyon yaptırıyorsanız eğer işlemin yapılış şekli inanılmaz önemlidir. her seansta uygulama yapılan bölgelerin çok ama çok sık taranması gerekir, hiçbir durumda seanslara 1,5 aydan fazla süre ara vermemeniz gerekir ve en önemlisi ıplden tam sonuç alabilmeniz için en az 20 seansa girmelisiniz. aksi taktirde bıraktıgınız an en başa dönersiniz. seanslar sırasında her atısta iğne batması hissini yaşamanız gerekir. yaşamıyorsanız ya boş atış atılıyordur ya da uygun ayarda değilsinizdir.

  alexandrite, ıplden sonraki, sadece beyaz tenin üzerindeki siyah kılları gören, nanometre olarak ıplden daha üstün olduğu için daha güzel sonuçlar veren bir cihaz. verdiği ışık güneş ışıklarıyla çakıştığı için kesinlikle yaz aylarında uygulama yapılmaması gerekir. aksi taktirde o an olmasa bile yaş ilerledikce cok ciddi lekelenmelere yol açabilir. eğer kıl yapınız uygulama yapılan cihaza uygunsa epilasyona ara vermeniz herhangi bir sıkıntı yaratmaz. seanslara tekrar basladıgınızda kaldıgınız yerden devam edersiniz. ortalama 12-14 seansta kişinin yapısına ve uygulama yapılan bölgeye bağlı olarak %70 oranında bir sonuc alabilirsiniz. oldukca acılı, hatta acısını kemiklerinize kadar hissedebileceginiz bir uygulama yasıyor olmanız gerekir.

  diode, nanometre olarak az önce yazdığım her iki cihazdan daha üstün, her renk cilt ve her kıl tipinde kılın köküne tam anlamıyla ulaşabilen, ütüleme sistemli, acılı ve acısız olarak iki cesidi bulunan cihaz. seans aralıkları ortalama 1-1,5 ay arasında olup, ciltte herhangi bir lekelenme yapmaz. yaz tatilinden döndüğünüz en bronz halinizle bile seanslarınıza girebilirsiniz. ciddi anlamda cilt yüzeyini düzgünleştirici etkisi vardır. ortalama 8-10 seansta yüzde 90lık bir sonuc elde edilir.

  nd yag, alexandrite cihazların daha gelişmiş, nanometresi diğer bütün cihazlardan daha yüksek, daha fazla acılı ama daha çok cilt tedavilerinde başarı gösteren hali. alexandritedan farklı olarak her cilt rengine ve kıl tipine uygulanabilir.

  burda cihaz ismi vermeyi doğru bulmuyorum tabi ki ama size doğru cihazı bulabilmeniz için bir kaç ipucu vereceğim. gittiğiniz merkezlerde çekinmeyin, susmayın, aklınıza gelen her şeyi sorgulayın. bu en doğal hakkınız. ilk işiniz cihazın menşeini kontrol etmek olsun. çin üretimi ise koşarak uzaklaşın. sonra cihazın üretim ve kullanım tarihlerini sorun, gerekirse kontrol etmek istediğinizi söyleyip cihazın arkasına bakın, gözlerinizle görün. cihaz ne kadar yeniyse alacağınız verim o kadar yüksek olur. görüştüğünüz kişiden cihazın firmasının ismini ve numarasını isteyin. kullandığı cihaza güvenmeyen merkezler bunu asla vermezler, bunu aklınızda tutun. gerekirse firmayı arayıp cihazın orijinalligini teyit ettirin. ben manyak mıyım altı üstü lazer epilasyon diye düşünmeyin. en az 10 seans vücudunuza alacağınız ışığın sizi kanser edip etmeyeceği konusunda içiniz rahat etsin. en azından önleminizi almış olursunuz. lazer epilasyon göründüğü kadar basit bir şey değildir çünkü. onun haricinde eğer ıpl bir cihazla işlem yaptıracaksanız başlığın kristal olduğundan, üzerinde küçük noktalar, çatlaklar, soyulmalar olmadıgından emin olun. eğer diode cihazla işlem yaptıracaksanız da başlığın safir olmasına dikkat edin. safir başlık hem daha az canınızı yakar hemde ışığı en olması gereken şekilde iletir. bunlar haricinde asla güvenmediğiniz yerlere gitmeyin, işlem ücretini peşin ödemeyin. her ne kadar sizi paket program şöyle uygun böyle ucuz diye kandırmaya çalışsalar da kanmayın. seans seans gidip ödemenizi o şekilde yapın. kaliteli bir cihazla, güzel bir sonuc almak istiyorsanız diğer cihazlara göre bir miktar fazla parayı gözden çıkarmalısınız. kaliteli cihazlar fiyat olarak pahalı oldukları için dolayısıyla seans ücretleri de pahalıdır. cihazi kontrol edin diyorum cunku ölü başlikla islem yapan, ipl cihaza alexandrite ya da diode basliği takip insanlari kandiran cok yer var. son olarak, seanslarınız bittikten sonraki ilk bir kaç yıl belirli aralıklarla tek bir seansa girip komple tarama yaptırın ki epilasyonunuz kalıcı olsun.
 • bakkaldan alınan permatik 'in üstüne selobant ile bir adet laser pointer maskot bantlarız ve kıllarımızı traş ederiz. lazer epilasyon budur. maliyeti de 4-5 ytl'yi geçmez.

  zamanın ötesi şeysi: tamam haklısınız...gerçekten de çok iğrenç, bokum gibi bir entry, komik değil vs. fakat bu entryi yazdığım tarihte çok yalnızdım, tutunacak bir dal arıyordum. sonra onu gördüm. sol frame'de lazer epilasyon (2) yazıyordu. "neden 3. olmayayım?" dedim. ve sonuç bu... lazer epilasyon aslında benim isyanımdı. yalnızlığımdı. buradan genç yazarlara da tavsiye: sol frame'de görülen her başlığa girmeyin, yakmayın kendinizi. buradan ayrıca broo'ya da selam etmek isterim. kendisi -sağolsun, varolsun- nickime "zamanın ötesinde entry'si bulunmayan ekşi yazarı" diye yazdıktan bir gün sonra, tarihin karanlığına gömülmüş bu entry bulundu ve zamanın ötesine gönderildi. yüreğim yanıyor dostlar...
 • 26 yaşındayım, vücudumu yeni gördüm amk.
 • ben bunun en çok gözlüklerini seviyorum. ama sanki birazdan uzaya fırlatılacakmışız gibi o kocaman kaynakçı gözlüğünü takıp kılımızı tüyümüzü yoldurduğumuzu öğrendiklerinde, bundan 300 yıl sonrasının imkanlarıyla bu meseleyi çoktan çözmüş olan insanlar bize cillop gibi götleriyle gülecekler bence. :/
 • bir kadinin ya da asiri ve abuk sabuk *** killi bir erkegin kendisine yapabilecegi en guzel seydir.

  dikkat edilmesi gereken noktalara gelecek olursak;

  -oncelikle tuy/killarinizdan tamamen kurtulana kadar 1500 tl gibi paket programlardan kacinin. o killar oyle bitmiyor cunku.
  -jel ile yapilan bir epilasyon turu var. aslen lazer isini atmiyorlar ama lazer epilasyon diye tanitildigini gordum, onlardan da uzak durun.
  -ipl de ayni sekilde, sonsuza kadar gitseniz de bitmeyecek o tuyler.
  -tek yol yaklasik 1-1,5 cm capinda kirmizi lazer isininin teninizde gezmesi.
  -baslamadan once en az 1-2 ay herhangi bir kokten kil alma yontemiyle alinmamis olmali killariniz. agdadir, silk epildir bunlardan uzak durun baslamayi dusunuyorsaniz.
  -butun vucudunuza, ayak ucunuzdan saciniza kadar heryerinize, uygulanabilecek tum vucut seans fiyati ankarada iyi bir yerde 500 tl'den baslamaktadir. her 2 seansta bir 50 tl dusmektedir. yaklasik 6-7 seansta %97 gibi bir sonuca ulasiyorsunuz diyebiliriz. bu da 2500-3000 tl gibi bir para eder.
  -seansa gidiyorsunuz, ardindan 2 hafta sonra bir de tarama seansina giriyorsunuz. taramanin amaci gozden kacan, kalan tuyler, killari yok etmek. bu 2 haftalik surecte normal seansta basariyla patlatilanlar dokulmus oluyor zaten. tarama seansina para odemiyorsunuz. yani aslinda 500 tl verdiginiz bir seansla iki seans gitmis oluyorsunuz gibi.
  -iki ana seans arasi bir ay/40 gun gibi. ama bu tamamen ihtiyaciniza bagli. baktiniz cikan tuy yok 2 ayda bir de gidebilirsiniz. ki zaten 3. seanstan sonra arayi 6 aya kadar bile aciyorsunuz diyebilirim.
  -asla ve asla bronz tene uygulatmayin. -zaten uygulamayacaklardir ama siz de israrci olmayin, kalici izler/yaniklar olusabilir-
  -seans sonrasi kendinizi 1 hafta gunesten koruyun.
  -alexandrite en hizli sonuc alinan, en iyi cihaz. yaptiracaginiz merkeze karar verirken cihazin marka/modelini ogrenin.
  -aci yok degil var. ancak asla bir agda acisi, silk epil acisi degil. daha cok sinek isirigi gibi ani ve hemen gecen bir yanma seklinde.
  -adet doneminizin hemen oncesi -yani vucudunuz hali hazirda odemden sismis, heryeriniz acirken- sakin ola yaptirmayin, boyle aci yok. normalde asla acimayacak yerlerinizde bile zipliyorsunuz.
  -emla kremi denemedim, dayanilmayacak gibi bir aci yok cunku. bir de kremi 1 saat onceden surup kendinizi strec filmle sarmaniz falan gerekebiliyor. vicik vicik kremli gezme fikrinden hoslanmamis olabilirim.
  -kemik ustleri gibi yerler nispeten daha cok aciyor.
  -baya tutsulenmis tavuk, yanmis kil kokusu oluyor islem sirasinda, cok takilmayin alisiyorsunuz.
  -eskiden sivrisinekleri avlayan, citir citir ses cikararak kokunu kaziyan acik hava, mor isikli aydinlatmalar vardi. onun gibi citirdayacaksiniz bazen, sakin olun.
  -mart 2012-kasim 2013 arasi 6 seans gitmis biri olarak daha fazla gitmeme gerek olmadigini dusunuyorum. sonuc sanirim %98 gibi bir sey. yani bebek poposu kivamina geliyorsunuz, mis!
  -ten rengi ne kadar acik kil rengi ne kadar koyu (ve kalinligi da onemli tabiki) olursa o kadar hizli sonuc aliniyor. yani soyle diyebiliriz; nispeten daha koyu ve kalin olan killar ilk seans sonrasi bile cok ciddi oranda yok olacaklar. sonrasi hep daha ince, daha acik renk olanlari yok etmeye yonelik.

  son olarak;

  canini seven kosarak gitsin. parasini baska seylerden arttirsin da gitsin, gerekirse yemesin icmesin gitsin, oyle guzel bir sey!
 • üzerinde çoğu insanın deneyimleri ile bilgi sahibi olduğu uygulama. konu hakkında bilgileri doğru şekilde aktarmaya çalışalım.

  epilasyonda kullanılan ağda ve iğneli epilasyonun dışında kullanılan teknolojiler, kısa sürede kalıcı olarak epilasyonu hedeflerler, iğneli epilasyon uygulama zorluğu nedeni ile uzun vadede kalıcı sonuç elde etmeye çalışır. lazer epilasyonda amaç minimum sürede maksimum sayıda tüy veya kılın epile edilmesidir. lazer epilasyon sistemlerinin çalışma teknolojisi renk üzerine çalışır, daha kalın ve daha koyu tüyler veya kıllar, daha kolay ve daha kalıcı olarak epile edilirler. uygulanan enerji, kıl köklerinin enerjiyi renklerinden dolayı emmeleri ve tahrip olmaları ile sonuçlanır. epilasyonun en etkin ve kalıcı olabildiği cilt tipi açık renk, kıl tipi ise kalın ve koyu renkli kıl veya tüylerdir. bunların dışındaki ten rengi ve tüy yapısında etkiler için uygulama gerçekleştirilen cihazlarda uygun enerji seviyeleri ve enerjinin verilme süreleri ile konfigüre etmek gereklidir. amaç kıl kökünü yok etmek ve deriye zarar vermemektir, deri rengi koyulaştıkça kıl kökünü yoketmek için enerjinin aktarım süresi milisaniyeler ile uzatılır ki, deri zarar görmeden kıl kökü tahrip edilebilsin. uygulamalar genelde 6-8 seans arasında hesaplanır, bunun nedeni kılın yaşam döngüsünün sadece bir safhasında iken yapılan uygulamanın etkin olabilmesidir, her kıl veya tüyün yaşam döngü başlangıç ve bitiş zamanı birbirinden bağımsızdır, seans sayısı arttırılarak uygun evredeki kılların tamamına uygulama yapılması hedeflenir bu yöntem ile, sayı yeterli olmazsa uygulamalar tekrarlanır. koyu renkli cilt tiplerinde etkin sonuç alınabilmesi için, uygulanan enerjinin deri aktarım süresinin (duration olarak bilinir) uzun olması gereklidir, cildin ısıya karşı tepki vermeden (yanık, aşırı derecede kızarıklık gibi) kıl köklerinin tahrip edilebilmesi için. kıl ne kadar koyu ise o kadar düşük enerji ile tahrip edilebilir, ne kadar açık renkte ise o kadar fazla enerji vermek gerekir. enerji joule cinsinden hesaplanır ve her sistemde santimetrekareye düşen joule miktarı değişir.

  insanların ağrı eşiklerinin birbirinden farklı olması nedeni ile uygulamada ağrı miktarının fazla olduğu konusu, subjektif bir konudur. bu nedenle en ağrılı olan diode lazer teknolojisi ile uygulama yaptıranlarının ağrı hissetmediklerini söylemeleri veya ipl uygulamasının çok ağrılı olduğunu söylemeleri mümkündür.

  kadınlarda yüz bölgesinde ve erkeklerde kol ve omuz bölgesinde yapılan uygulamalarda uygulama yapılan noktada azalma ile birlikte yakın diğer bölgelerde kıllanma gözlenebilir, bu normaldir, mümkün oldukça bu bölgelerde uygulama yapılmaması, yapıldığı taktirde bu tip bir durumla karşılaşılabileceği bilerek hareket edilmelidir.

  lazer epilasyonda en çok kullanılan 4 farklı sistem mevcuttur. alexandrite lazer, nd:yag lazer, diode lazer ve ipl. teker teker açıklayalım;

  alexandrite lazer 755 nm dalga boyunda çalışır. türk insanının genel cilt yapısına en uygun lazer sistemi olduğu söylenebilir. konforu ve hızı yüksektir.

  nd:yag lazer,1064 nm dalga boyunda çalışır. daha çok kılcal damar tedavilerinde kullanılsa da, kıl köklerinde de etkilidir, genelde ten tengi koyu olan hastalarda tercih edilirler.

  diode lazer, 810 nm dalga boyunda çalışır. lazer sistemleri arasında en yüksek etki bu lazerdedir, bunun yanı sıra en ağrılı uygulamalarda bu lazerle gerçekleştirilen uygulamalardır.

  ipl, bir lazer sistemi değildir ama lazer olarak bilinir genelde. güçlendirilmiş bir ışık kaynadığır ve uygulama esnasında enerjisini şemsiye şeklinde açılarak verir, lazer sistemleri gibi tek noktaya odaklayamaz. bu da enerjinin bir kısmının yansıyarak kaybedilmesine, sonuç olarak da uygulama etkinliğinin lazer sistemlerine göre düşük olmasına neden olur. deriyi korumak ve uygulama kolaylığı için jel ile birlikte uygulanır. diğerlerine göre en düşük etkinliğe sahip sistem budur.

  bir lazer uygulamasını konforunu sağlayan özellik soğutma sistemlerdir, soğutma sistemleri uygulama esnasında derinin zarar görmemesini ve ağrı düzeyinin azaltılmasını hedeflerler. genel olarak kullanılan yöntemler şunlardır;

  kontak soğutma; genelde 0 ile 5 santigrat arasında soğutma verirler, ipl sistemlerde tercih edilir. uygulama başlığının kristalinin soğutularak deriye teması sağlanır, soğuk kristal derinin yanmasını önlemeye çalışır. sıfırın altında soğutma verebilen, iki camın arasından alkol türevi soğutulmuş kimyasallar geçiren çok etkili kontak soğutma sistemleri de mevcuttur.

  gazlı soğutma; uygulama bölgesine lazer atışı öncesinde bir gaz sıkar, bir kaç saniye sonra atışını gerçekleştirir, soğutma etkisi iyi ama maliyeti yüksektir, kullandığı gaz nedeni ile çevreye zarar verdiği söylenmektedir.

  soğuk hava; maliyeti düşük ve yüksek etkili bir soğutma tekniğidir, genelde bu tercih edilir, uygulama yapılırken soğutma ünitesi lazer uygulama başlığı ile kombine ve sürekli olarak soğuk havayı yüksek hızda püskürtür ve uygulama öncesinde sırasında ve sonrasında deriyi soğutur. adı cryo veya creo ünitesi olarak da geçer.

  lazerleri etkinliklerine göre sıralar isek en etkiliden az etkiliye doğru diode, alexandrite,nd:yag ve ipl olduğunu söyleyebiliriz, konfor olarak sıraladığımızda ise alexandrite, nd:yag, ipl ve diode olarak sıralayabiliriz.

  yaptırmayı düşünen kişilerin sonuçların etkin ve zarar görmeden alınması için dikkat etmeleri gereken noktalar nelerdir onu belirtmeye çalışalım;

  -uygulamaların doktor kontrolünde gerçekleşmeleri sağlık ve uygulama etkinliği için önemlidir. doktorun uygun gördüğü lazer tipi ile uygulama yaptırmak, daha etkin bir sonuç sağlayacaktır.

  -ödemelerinizi fatura-fiş karşılığı yaptırın ve onu kaybetmeyin, bir sorunla karşılaşırsanız elinizde kanıtınız olur.

  -uygulamayı gerçekleştirecek cihazın marka ve modelinin araştırılması, o cihazlar ile uygulamaya girmeden önce girenlerden bilgi almaları önemlidir. her cihaz ve her lazer, her deri ve kıl tipinde aynı etkiyi göstermeyebilir, cilt tipi ve kıl yapısı aynı olan kişi görüşlerine önem vermek ve ona uygun alınan görüşlere göre uygulamaya girmek gereklidir.

  -aynı marka model cihazlar ile farklı noktalarda farklı fiyatlar ile karşılaşmanız mümkündür, bu işletmecinin maliyetleri ile alakalı bir durumdur ama her durumda pazarlık edebilirsiniz, cidden hizmeti satın alacağınızı görüştüğünüz kişiye belli edin, indirim oranlarını sonuna kadar değerlendirmeye çalışın.

  -cihazın bakımlarının zamanında yapıldığından emin olunması, uygulama etkinliğini artırır.

  -uygulamayı gerçekleştirecek kişinin cihazla ilgili eğitim aldığından emin olunması, sonuçlarınızın etkin olmasını sağlar.

  -uygulamanın yapılacağı cihazın fda onaylı bir cihaz olduğundan ve türkiye'de satıcısı ve teknik servis hizmeti veren distribütörü olduğundan emin olunuz, piyasada onayı olmayan bir çok cihaz mevcut, üreticisinin sitesinden de araştırmanızda fayda var.

  - size uygulayıcı tarafından verilen öğütlere tamamen uyunuz, sonrasında karşılaşacağınız sorunlar genelde uyulmamasından kaynaklıdır. (güneşe çıkılması lekeleri tetikler, boğazlı, yünlü ve tüylü şeyler giymeniz durumunda cildiniz çok tahriş olur vb.)

  -bronzlaşma sonrasında en az 1 ay sonra uygulama yaptırılmaması, cildinizin uygulama sonrasında sağlıklı olmasında etkilidir.

  -kadınlara yapılan uygulamalar neticesinde herhangi bir sonuç alınamıyor ise hormonal dengede sorun olduğuna delalet eder, uygulamalara başlamadan önce hormonal dengenizin normal olduğundan emin olun, aynı zamanda hamile iken ve doğum yaptıktan 6 ay sonraya kadar bu tip uygulamalardan kaçının.
 • ilk görüşme ve pazarlık esnasında, ödeme yapmadan önce aşağıdaki hususlara dikkat edin
  sorular sorun, öğrenin, anlamadığınız noktaları bir daha sorun, bilgili bir şekilde giderseniz
  sizi ciddiye alır, ona göre muamele ederler, şurdan burdan duyup öğrenmiş olsanız dahi bir kere de
  sizinle ilk görüşmeyi yapan kişinin ağzından duymak istediklerinizi duyun,sorumlu doktorun yüzünü
  bile görmeyeceksiniz bari ilk görüşmeyi yapanı sıkıştırın:

  1- mekan mutlaka hijyenik olmalı. özellikle epilasyon yapılan odaları görmek isteyin,kısa bir tur atın
  2- merkezde çalışan sorumlu doktorun adını sorun, hakkında kısa bir bilgi isteyin.
  3- kaç çeşit makineleri olduğunu ve hangi durumlarda (hangi kıl tiplerinde) hangi çeşidi tercih ettiklerini öğrenin, acı seviyelerini sorun. donanımlı merkezlerde en az 3-4 çeşit makine bulumalı, ten rengi, kıl tipi gibi farklı unsurlara göre farklı makine kullanılmalı.
  4-gözleri lazer ışınlarından koruyucu gözlüklerle ilgili bilgi isteyin ( evet malesef oraya yatan herkese aynı gözlüğü takıyorlar ve ne kadar koruma sağladığını bilmiyoruz, bu da ayrıca bir araştırma konusu olabilir)
  5- kolaltı,tüm bacak ve özel bölge paketi için, bitme garantili olarak 1000 tl ye anlaştınız diyelim (yukarıdaki özelliklere sahip bir kliniğe ait güncel fiyattır) size taahhütname verilmesini isteyin.
  6-dikkat edin bu taahhütname işi önemli ve siz istemedikçe asla vermezler. istediğinizde de önceden matbu olarak hazırlanmış bir kağıt (bana arkalı önlü bir sayfa verdiler) getirirler, en üst tarafta merkezin antenti (firma adı) yazılı olsun. tüm maddeleri tek tek okuyun, anlamadıklarınızı sorun, arka sayfayı da okuyun, alt tarafta sizin ve doktorun imza atacağı bölümler olur,
  7-her şey içinize sindiyse, lazere kesin karar verdiyseniz, taahütnemeyi imzalayın ve onlara verin, sorumlu doktora imzalatsınlar, imzalı taahhütname geldiğinde doktorun ismi(kaşe daha iyi olur) , imzası, tarih var mı diye kontrol edin.
  8- önce size taahhütnamenin fotokopisini vermek isteyecekler, almayın, orjinalini isteyin, fotokopiyi onlar alsın, yoksa taahhütnameyi bir nüsha da onlar için imzalamayı teklif edin. böylece her iki tarafta da asıl belge bulunur.
  9- taahhütnamenin orjinali ıslak imzalı/tarihli/kaşeli olarak size verildiğinde evet artık ödemeyi yapabilirsiniz,
  yanınızda nakit olsa dahi kredi kartıyla ödemeyi tercih edin, elinizde ödeme yaptığınıza dair belge olsun. (kredi kartı silibi)
  10- ileriki aşamalarda olası bir anlaşmazlık halinde mahkemeye başvurduğunuz takdirde savcılığa delil olarak sunmak üzere orjinal imzalı taahhütname ve ödeme belgenizi muhafaza edin.
  11- hizmet satın alıyorsunuz, size bir söz veriyorlar, ama malesef güleryüz ve iyi muamele garanti değil,
  bu şekilde davranarak sizi ciddiye almalarını sağlayın, sizi kobay olarak kullanmalarına müsaade etmeyin
  12-son olarak herhangi bir sağlık problemi yaşarsanız, savcılığa suç duyurusunda bulunmaktan çekinmeyin.

  istenmeyen tüylere veda etmek uğruna yanık bir tene merhaba demeyin
 • asla hafife alınmaması gereken önemli bir hadisedir. seçimlerinizi iyi yapınız. 3 kuruş az vericem diye gidip de sokak arasında "epilasyon yapıyoruz, cillop gibi olana kadar sizi yoluyoruz." diyen yerlere fazla güvenmeyiniz. bugüne kadar böyle "tüyler bitene kadar devam" eden bir yere gidip de kârlı çıktığınızı zannetmeyiniz, zira çektiğiniz acı, harcadığınız zaman vs. size çok daha maliyetli olarak dönecektir.

  adam gibi bir yere paşa paşa gidiniz. yaz aylarında asla yaptırmayınız. uygulama gören yerin güneş görmesi sakıncalı olduğundan güneşe çıkamayacaksınız, yaz ayında bütün planlarınız altüst olabilir. o yüzden lazer için en uygun zamanı, yani kış aylarını bekleyiniz. hasbelkader yazın yaptırmak zorunda kaldıysanız da güneşten koruyucu kremler ya da her halükarda kullanılan yanık kremlerini ihmal etmeyiniz.

  sabırlı olunuz, iki seansta kesin çözüm beklemeyiniz. bu sizin tüylerinizin yapısıyla da alakalıdır tabi. ince ya da sarı tüyleriniz varsa epilasyondan fayda görmeyi beklemeyiniz. kalın ve siyah tüyleriniz (ee bunlara kıl da denir haliynen) varsa lazer ışınları kıl kökünü daha iyi seçebilmekte ve daha kısa seanslarla daha kesin çözümler alabilmektesiniz. sizi rahatsız eden ancak epilasyonun almadığı tüyler için tüy sarartıcı gibi yöntemler seçiniz. onlar sizin gözünüze batsa da dışardan fark edilmemektedir, inanınız.

  bronzlaştıktan sonra epilasyona gitmeyiniz ya da solaryuma giriyorsanız buna son veriniz. çünkü derinin rengi ne kadar açıksa lazerin etkisi o kadar yüksek olacaktır. aksi takdirde benim gibi 3 kere ardarda gidip de teninizin rengi henüz yeterince açılmamış, cevabını alıp pıs pıs evinize dönebilirsiniz, dikkat ediniz.

  uygulamayı yapana güveniniz ancak mutlaka siz de bir göz atıp kıyıda köşede kalmış tüylere de iki fıs lazer sıkmasını isteyiniz.

  ve acı. hangi acı vardır ki güzelleşmek uğruna çekilemeyecek kadar büyük olsun? heyhaaat!

  evet orası öyle de bunun acısı da bi başkadır. :/

  uygulama sırasında özellikle kemiğe yakın bölgelerde acı had safhadadır, buna hazırlıklı olunuz. viyak viyak viyaklamasanız da gözünüzden yaş gelebilir, eski aşklarınızı hatırlayınız. yazın plajda nasıl salınacağınızı düşünerek kendinizi motive ediniz.

  fonda ajda'dan "acılarrr güzel olacak" şarkısını çaldırınız.

  uygulama sonrasında kremlerinizi kullanmayı ihmal etmeyiniz. 24 saat çok sıcak su değdirmeyiniz. 1 hafta kadar sonra banyoda kese yaparak kan dolaşımını da tüylerin dökülmesini de hızlandırınız.

  tüyler fazla çıkmadan ikinci seansa gitmeyiniz, bekleyiniz.

  tüm seanslardan sonra size artık lazerin etki etmediğini düşünüyorsanız, ikinci seçeneğe yöneliniz.

  (bkz: iğneli epilasyon)

  eeh bunu da başka zaman anlatırız artıkın. tüysüz günneer!
 • soylentiye gore kadinlarin hayatini kolaylastiran islem. kasiklarina yaptiran bir arkadasim islem esnasinda, epilasyonu yapan hanim kiza aynen su uyarida bulunmustur: "aman yumurtaliklarima dikkat et, cocuklarim kirmizi gozlu olmasin sonra" hanim kizdan gelen cevap: "yok genelde kirmizi sacli oluyorlar"

  (bkz: belli mi olur)