şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 14 nisan tandogan mitingi ve 29 nisan caglayan mitingi ile yazdiklari ile dikkat ceken, cagdas dusunceye ve laiklige bagliligindan suphe edilmemesi gereken yazar.

  kendisi 14 nisan 2007 cumhuriyet mitingi basligina yazdigi yazilardan birine yazimdan alinti yapmasiyla dikkatimi cekti. diger yazilarini da merak ettim, okudum. simdi ne zaman siyasi gundemde birseyler olsa, acaba ne yazmis diye bakiyorum.

  ha bir de anlasilacagi uzere kendisi besiktaslidir.

  sagolsun, varolsun..
 • açtığı fetiszm fetistleri başlığı vesilesiyle kendisine phnglui mglwnafh cthulhu rlyeh waghnagl fhtagn diyerek seslenmek istediğimdir.

  ek: fetisizm fetistlerini görüyorum ve ia ia cthulhu ftagn ile artırıyorum.
 • akıl dolu ve sağlam mantıkla yazılmış tespitlerin sahibi. bir çok konuyu benden önce davranıp yazdığı için biraz kızıyorum gerçi ama neyse canı sağolsun.

  ite kopuğa aldırmadan, paçasına sıçrayan çirkeflere takılmadan yolunda yürüyor.
 • ibretle izleyegeldiğim "tek doğrulu" ulusalcı hezeyanı üreteci. şöyle bir cümlesine rastgeldim mesela sivas katliamı/@lazkartal entrysinde:

  "eğer atatürk yaşasaydı, ağzından salyalar akarak yanan oteli taşlayan bu hayvanları görseydi, menemen için verdiği emri derhal burası için de verir, ve bu emrin uygulanmasını kimse engelleyemezdi. "

  burda menemen için verildiği iddia edilen emir büyük bir ihtimalle şehrin bu yoldan çıkmış kitle ile birlikte ortadan kaldırılması olacak herhalde. yeni bir menemen i haritadan silin hareketi sanırım kendisinin beklediği, delicesine özlem duyduğu.

  bu büyük ulusalcı ideologumuz "dinci şiddetini" bastırmak için "devlet şiddetini" öneren ilerici bir vatan evladı. ona göre dincilerin yaptığı katliam yanlış -ki haklı olduğu tek konu bu-, amma velakin bu yanlışı ortadan kaldırmak için sivas'ı dümdüz etmek, gerekirse bu dincileri katletmek ise gayet normal.

  bir katliamcıyı bastırmak için başka bir katliam önerecek kadar zıvanadan çıkım olmuş bu noktada. dönüp bir sormak lazım :

  sizlerin arasında ne fark var? sivastaki gözü dönmüş gerici ile o gericileri bastırmak için şehri dümdüz etme fikrine inanan insan arasında ne kadar fark var? şiddeti mübah gören bir radikal dinci ile aynı dinciyi benzeri bir şiddet ile bastırmayı planlayan lazkartal arasında ne fark var?

  hiç bir fark yok. sadece tarafların değiştiği zorbalığın aynı kaldığı bir fikrin savunucusu kendisi. şiddeti eleştirir gibi yapıp aslında kendi şiddetini yüceltebilen, bunu savunabilen bir kişilik.
 • entrilerini beğenerek okuduğum sağlam, net yazar. öyle ki her birinin altına kendi imzamı da atabilirim.
 • kılıçdaroğlu rüzgarıyla birlikte sözlüğe daha çok yazmaya başlamışır. iyi de etmiştir.

  (not: 3 vakte kadar yörük gelip faşist diyecek)
 • (bkz: #16018971) no'lu entry'si ile yaygin bir yanli$ anlayi$ olan "darbe hem sagdan hem soldan insanlari ezdi" temali opportunizme kar$i i$in dogrusunu yazmi$.

  dikkat cektigi nokta olan solcularin terorle mucadeleden, sagcilarin bireysel suclaridan yargilanmasi mevzusu bugunki siyasi yapimizi $ekillendiren temel ogedir. sol un yeti$tirdigi degerler hala icerideyken ve cocuklari siyaset yapmaya korkarken sag gostermelik bir bedel bile odememi$tir.

  eline saglik.
 • (bkz: laz bakkal)
 • fethullah gülen başlığı altında şöyle 2 adet entry'si var.

  ---------------------------------------------
  "tosuncukları ile beraber memleketin her taşının
  altındadır.
  an itibarı ile gülendir. ama son gülen
  olmayacaktır."

  "askeri olsun, post modern olsun, sivil olsun her
  darbenin arkasındadır.
  yeterki arkasında amerika olsun."
  ----------------------------------------------

  kesinlikle katılıyorum ama son günlerde gülen hakkında hiç yazmıyor. zamanında bu kadar tehlikeli olan her taşın altından çıkan bir bedduator şimdilerde tehlikesiz mi oldu? ilginç.
 • müslümanları takunya sever şeklinde nitelememesini ufkunu daha da açmasını dilediğim yazar.

  misal ;

  müslümanlar misvakta sever. namaz sever , şehadeti bile sever. gel sen en iyisi direkt müslümanlar de. hiç yorma kendini nitelemelerle. birde ricacı olmak istediğim yazar ;

  lazca olan domivamisi doğru çevirip çevirmediğimi kontrol etmesini ricaen ;

  domivamis/@glaucus atlanticus

  necdet özel ve indinde türk silahlı kuvvetleri unsurlarının neden dış denizler de olduğunu sorgulamasına da cevap vermek isterim : savunduğun laiklik vs. gibi unsurları getirenlerin sorgulamadan üzerine giydiren devletlerin ve devletler arası sözleşmelerinde arayacaksın cevaplarını. orada bulacaksın. bulunca tekrar sorgula. bulamazsan let me know.

  haçan ben şive esprisi yapiyor miyum da ? sende yapma.