• bunlara türkiye'de çıkan en iyi albümler arasındadır denmiş, doğrudur. hatta ben bir yükseltmek istiyorum ki, bu (imho, benim zevkimce) dünyada çıkan en iyi albümlerdendir. misal, ben en çok sevdiğim, en iyi dediğim iron maiden albümünde bile (seventh son of a seventh son) en az bir şarkıyı sıradan dinlerken atlarım, sıkılmışımdır o şarkıdan. lazutlar albümünü sayısını bile hatırlamadığım kez baştan sona dinlemiş olmama rağmen, daha hiç bir şarkısını bile atladığımı hatırlamıyorum diyeyim, siz anlayın.
  • ii ve iii.su cikan ve kanimca turkiye'de yapilmis en guzel albumler anketinde yer almasi gereken projenin adi. fuat saka keyifle basladigi bu isi ayni keyfi ve maddi kaygisizligi koruyarak cok guzel bir noktaya getirdi ... albumlerde gurcistan'dan parcalar var, siyamidis kostas'in inanilmaz kemencesi var, katip sadi var, zaza miminoschwili panduri caliyor ... tamam ben lazim, kemence sesine hastayim, ama albumler gercekten cok guzeller ...

lazutlar -> http://www.tulumba.com/…h.asp?cat=&ops=s&s=lazutlar
  • karadeniz müziğini ve kültürünü farklı bir aşamaya taşıyan albümlerdendir. fuat saka'nın duru ama nağmeli sesi ve yer yer caz fusion kokan düzenlemeleri nedeniyle folklorik müzik sevmeyenleri bile kendine bağlamaktadır. yirmi beş yıl evvel, kuzenimde kaseti varken 20 kere dinlemişimdir. şimdi de spotify'da üçüncü dinleyişim.
  • fuat saka'nın canım albümü. dinle, öl, öyle güzel.
  • (bkz: laz), lazika, pontus
  • (bkz: lazut)
  • (bkz: fuat saka)
  • fuat saka'nın 1997'de kalan müzik yapım'dan çıkan albümünün ve aynı adlı şarkının adı.15 parçayı bünyesinde toplamıştır.*.sırasıyla;

1- lazutlar
    2- uy tırabizon,uy tırabizon
    3- rap-atma
    4- tskals napoti chamohkonda
    5- dereboyu kavaklar
    6- hekimoğlu
    7- yaylanın soğuk suyu
    8- gökteki yıldızları
    9- aman of aman ey
    10-derule
    11-lazonaşi berepe
    12-ay vuruyi
    13-cilveloy
    14-kurbani
    15l-azutlar remix
  • fuat sakanin yapimi 2000 nisaninda biten lazutlar 2adli bunyesinde 14 sarki bulunduran birinci albumun begenilmesi uzerine cikarilan calismasi.yapimci kalan muzik.sarkilari:
    1.rapatma 1.div div
    2.meryem ana 2.giresun
    3.esoni 3.karayel ve kaptan
    4.leose 4.suliko
    5.alaca katu mota 5.tabancamin sapini
    6.torul 6.batumlu suleyman
    7.eyiya 7.hui hui
hesabın var mı? giriş yap