şükela:  tümü | bugün
 • kendi gözlemlerime göre %16,8 civarı olmasını bekliyorum. elbette seçime kadar köprünün altından çok sular geçer.

  eski genel başkan cem toker'in başkan adayı olması durumunda %63 oy oranı ile kazanacağını söylemek için de nostradamus olmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

  liberalizmin kısa zamanda insanları bu denli etkileyebilmiş olması hayreti mucip.
 • ldp ilk secime tek parti olarak girse bile %63 alamaz diyerek masaya biraktigim oran. max %11.
 • diğer siyasi partiler seçime dahil olmasa %100 oy alırlar.
  o derece sağlamlar.
 • gene %1'in altında olacaktır tahminen. türkiye gibi cahil, duygusal insandan gayrısının pek olmadığı, hem ortalamanın hem de elitin kendi sınıfının batı standartlarına göre eğitimsiz olduğu bir ülkede liberalizm, sosyalizm gibi ideolojik partiler değil; mhp, akp, chp, hdp gibi milliyetçi, kimlik siyaseti yapan partiler oy alır. futbol takımı destekler gibi siyaset yapılırsa bir ülkede liberal hayaller kurulmaz. liberal parti liberal olmaktan vazgeçer, bağırır çağırır, kişi-lider partisine dönerse belki şansı var. ancak bu kadar narsisistik kişilikli bir toplumda, bu kadar rezil medyaya sahip olup, bu kadar seviyesiz bir siyasi mecrada, hakkıyla liberal parti olmaz.

  fareed zakaria'nın illiberal demokrasi kitabını öneririm.
  maalesef bütün dünya bu yöne gidiyor olabilir.
  o durumda 3. dünya savaşını bekleyin.
 • 0'dır. zira seçimlere giremiyorlar. ysk'nın yasayı farklı yorumlamasının bir eseri..
 • seçimlere girerse o zaman düşünürüz, yüzde kaç alacağını.
 • liboşlar 2008'lerde akp'ye yanladığında işleri güzeldi. kendilerine verilen siyasal islamla bir olup türkiye cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesine ait her değeri yıkma görevini her daim yerine getirmeye çalıştılar.

  ama artık o devirler bitti. bu ülkeyi liberalizm ayağına başka ülkelerin kuklası yapmayacağınızı aklınıza, alacağınız yüzde 0.005 oyu da güzelce götünüze sokun tabi zamanında köpeği olduğunuz akp sizi seçime sokarsa.
 • böyle bir cehalet olabilir mi? neymiş liberaller 2008de akp ile hareket etmişlermiş. ulan liboş tanımını literatüre sokan liberallerdir be. liberal görünüp de akp yi destekleyenlere liberaller, liboş adını taktı.
  gelmiş şimdi koskoca bir felsefeyi cahil cesareti ve saçma ifadelerle aklınca yerin dibine sokuyor.
  japonya’da yarım asırdır iktidarda liberal yönetim anlayışı bre cahil.
  herkes “yetmez ama evet” diye dolanırken ortalıkta cem toker ne diyormuş aç bir oku en azından.
  bir de kendilerine verilen siyasal islam demiş, sarhoş mudur nedir? cem toker mi siyasal islamcı, besim tibuk mu? her satırı ayrı facia:)