şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ing. "the consequences of love"
  tr. "askin getirdikleri"
  gizli sirli isler ceviren bir italyan'in isvicre maceralarini anlatan bir filmmis.*
  yirmidorduncu uluslararasi istanbul film festivali'nin "gelecegin ustalari" bolumunden. mustakbel ustamiz da, yonetmen paolo sorrentino. izleyelim bakalim neymis.
  http://www.medusa.it/leconseguenzedellamore/
 • film boyunca para akisinin nerden saglandigini merak edip dururken birçok sürprizle karsilastiginiz, filmin sonunda toni servillo'nun italya'da aldigi en iyi erkek oyuncu ödülünü fazlasiyla hakettigine defalarca kanaat getirdiginiz italyan yapimi film.
 • paolo sorrentino'nun senaryosunu da yazdigi 2004 italyan yapimi film. sahiden de toni servillo'nun keskin oyunculuguna ve yönetmenin kadraj zekasina hayran kaldigim bir film oldu. film son ana kadar sizi diken üzerinde tutmayi basariyor. filmin gergin temposuna katkisini duymazdan gelemeyeceginiz derecede basarili müziklerini yaratan pasquale catalano'yu da unutmamak gerekir.
 • sinema salonunda oturdugum koltuga ilk saniyesinden itibaren beni mihlamis, uykusuz gozlerimi 4 acmami saglamis, acaip stilize, muthis muzik ve görüntüleriyle yönetmenlik harikasi enfes italyan filmi. tum duraganligina ragmen gozumu kirpmamis olmamin nedeni ilginc senaryosu da degildi hayir! her sahnesiyle icimde büyüyen yonetmenin ellerini opme istegiydi.

  ko$eler bitirdi beni...
 • italyan oscarları olarak bilinen david di donatello ödül töreninde favori filmleri geride bırakarak tam 5 dalda ödül alan film..
 • harika bir sinematografi ve kamera kullanımı. paolo sorrentino bu filmiyle kalitesini kanıtladı nazarımda. yaratıcı kamera hareketlerinin filmin kurgusuna neler katabileceğini görüyoruz birçok sahnede. genel hatlarıyla dingin ve esrarengiz bir hikaye toni servillo ve güzel insan olivia magnani'nin başarılı oyunculuklarıyla süsleniyor. içinde mafya olsa da bildiğimiz mafya filmlerinden çok farklı bir noktada duruyor film. gördüğüm en estetik yalnızlık filmlerinden biri.
 • bana kalırsa filmin en önemli sahnesi ve filmin kırılma sahnesi, titta nın erkek kardeşiyle pencere önünde konuştuğu sahnedir. buraya kadar yalnız,ketum, tepkisiz bir adam olan titta burada en iyi arkadaşıyla ilgili erkek kardeşinin söyledikleriyle ilk kez heyecanlanır ve bir yaşam belirtisi gösterir.

  "bir kez arkadaş olduysak, her zaman öyle kalırız."

  cümlesi filmin bundan sonraki gidişatının habercisi gibidir. hemen erkek kardeşini uğurladıktan sonra tittanın, iki yıldır selamını bile almadığı aşkıyla konuşmak için bara oturması,bildiği halde sesini çıkarmadığı yaşlı adamın iskambil oyunundaki hilesini yüzüne vurması,sevgilisine araba almak için para çalması artık tepkisiz ve kabullenen değil, aksine kaybetmek istemeyen birisine dönüşmesine yol açar.filmin finalinde kaybediyormuş gibi görünsede, aslında arkadaşının kendisini hatırladığından emin olması onun kazandığının göstergesidir.
 • toni servillo'nun oynadığı titta karakterinin teslimiyetindeki zarafet, görüntü ve oyunculuklar öte bir sinema ziyafeti yaşatmıştır bana.

  --- spoiler ---
  bardaki adam: yalan söylüyorsun!
  titta: gerçek, sıkıcıdır.

  --- spoiler ---
 • italya'dan çıkmış en orijinal işlerden biri.

  cebinizde ne zaman patlayacağı belli olmayan, pimi çoktan çekilmiş bombayla izliyorsunuz filmi adeta, bir jazz konseri dinginliğinde.leziz kamera açılarını,yakın çekimler, müzikler (mogwai,boards of canada,lali puna) tamamlıyor, tüm renkler uyum içinde, kompozisyon bir an olsun sekteye uğramıyor. filmin isminden yola çıkarsak yönetmen aşkı filme öylesine yedirmiş ki sırıtmıyor, tam da istenilen şekilde. diyaloglar hakeza enfes. şüphesiz underrated ancak avrupa'da birçok ödülün de sahibi aynı zamanda;

  astri d'argento'dan 3,
  david di donatello'dan 5,
  festival du film de caburg'dan 1 (grand prix)
  ve italian online movie awards'tan 2 ödül kazanmış filmdir.