şükela:  tümü | bugün
  • acıbadem de bulunan bir kahvaltı mekanı, geçenlerde burada istanbulda kahvaltıya gidilecek yerler isimli başlığı okduğum zaman insanların ağlayışlarını gördüğüm, kimsenin de yazmadığını görünce, "hah pahalı ve çok bilinen yerlere gidip kazıklanmışlar ya la" diyerek, hafiften sırıttığım ardından da her cumartesi sabahı olmasa bile elimden geldikçe sıklıkla kahvaltıya gittiğim mekan.

adından da belli olduğu üzere bir kruvasan kafe burası, ancak çok kral serpme kahvaltıları. ana yemekleri de varmış ancak ben hiç denemedim, kruvasan ve tatlılarının tadı ise güzel. kahvaltıları ise gayet başarılı. instagram'da da varlarmış kruvasan kafe altında ama link falan uğraşamayacağım arayın bulun.

bir sonraki kahvaltı gününüzde "ya nereye gitçezz yaağğğğ" diye ağlaşırken belki biriniz burayı okur da kaliteli bir kahvaltı edersiniz.

ayrıca türkçeyi düzgün kullanın. * * * * * *.
  • konustugu diller konusunda ukalalik yapan biri olarak mis gibi croissant kelimesinin türkceye kuruvasan diye gecmesine acayip sinir oluyorum. kruasan deyin bari kuruvasan nedir. ya da burhan altintopgibi kuru hasan diyebilirsiniz. o olur bak.