şükela:  tümü | bugün soru sor
 • the drop ve bullhead filmleriyle tanıdığımız belçikalı yönetmen michael r. roskam'ın memleketine dönüş filmi. bullhead'ten sonra amerika'ya geçmişti. başrol tabii ki roskam'ın ekürisi matthias schoenaerts'in. ikinci başrol pek sevdiğim adele exarchopoulos'un. film yarış pilotu bibi'yle banka soyguncusu gigi'nin aşklarına odaklanıyor. 2 saat 10 dakika sürüyor. filmekimi'nde izlenebilir. matthias ve adele her zamanki gibi iyiler. ikisini de izlemek pek keyifliydi. matthias'ı gene psikopat rolünde görememek iyi oldu. öyle dememin nedeni aktörün psikopatları çok iyi oynadığı için bu rollere sıkıştırılıyor oluşu. neyse ki burada öyle bir rolde değil. film çiftin ilişkisini iyi yansıtıyor da orijinal bir öyküsünün olduğu söylenemez. film boyunca klişeler akıyor. finale doğru iyice klişeleşiyor. gigi'nin bölümü tüm klişelere rağmen zevkle izleniyor, ama bibi'li bölüme geçilince etkisini yitirmeye başlıyor film. soygun sahneleri fena değil. özellikle 2. soygun sahnesi heyecanlı. yarış sahnelerineyse heyecan katılamamış. kısacası roskam gene ortalamayı aşamıyor.
 • adele exarchopoulos ve matthias schoenaerts'in uyumlarını sevmedim. adele bu role uygun olmamış sahnelerini dolduramamış adeta kaybolmuş. o güzel ve curetkar bedeni de olmasa hiç esamesi okumayacakmış. film zaten seyirlik ve ortalama. kliselerle başlayıp son kertede zirve yapıp bitiyor. gayet sinir bozucu. filmde yönetmene çok ciddi bir eleştirim var. sanıyorum bu filmi çekerken kafası fena halde karışmış. ne yapacağını bilememiş. soygun romantik aşk dram firar... ve asıl sorun bu öğelerin filmin ana dokusuyla zerre kadar uyumlu olmaması. sanki iki ayrı filmin kurguyla birleştirildigi olay örgüsünün devamlı değiştiği ve ortaya da her telden çalan bir filmin cikma hali var. yonetmenin elde ne kadar malzeme ne kadar filmlere dair klişe varsa toplayip üstüne yetmezmis gibi bir de aksiyon sosu eklemesinin mantigi neydi hala anlamis degilim. tecrubesiz bir yonetmen de degil. hatta rundskop gayet iyi de bir filmdi. haa kötü film nasıl çekilir bir filme bunlari yaparsaniz olmaz hatta komik olur demek istediyse başarmış kutlarım.
 • filmekimi'nin etkinliği ile bugun izledim türkçe ismi 'sadakat'.bir yarış pilotu kadin ile soyguncu bir adamın ' zor aski' anlatiliyor.konu olarak klasik bir hikaye fakat sürükleyici bir filmdi ve bu film belcika'nin bu seneki oscar adayi da olmayı başarmıs fakat kazanabileceğini sanmıyorum
  --- spoiler ---
  kız -aşkım ne olur soygun yapma artık
  erkek- bu son aşkım bunu yapayım o paralarla arjantine gideceğiz
  (gidemediler)
  --- spoiler ---
 • la vie d'adele sonrası sanırım ilk defa bir adèle exarchopoulos filmi izledim ve sırf da o oynuyor diye izledim ama hiç beğenmedim filmi. bitse de hayatıma kaldığım yerden devam etsem şeklinde izledim. sorry.