• vivaldi'nin en büyük eserlerinden biri.. 4 parçadan olu$ur
    1. konçerto spring (la primavera),
    2. konçerto summer (l'estate)
    3. konçerto autumn (l'autunno)
    4. konçerto winter (l'inverno)
  • ozellikle *summer/yaz/estate* insanda disari cikip kosma istegi uyandiriyor..yagmurda filan..bana ayrica kaotik hisler cagristirmakta..
    europa universalis 2de 16 ve 17 yuzyillarda oynarken oyunda calmakta* ve ordularinizla butun avrupayi isgal etme istegi uyandirmakta, ozellikle de avusturya ile oynuyorsaniz benim gibi..
  • spring, bahar kismi spy game'in sound trackinde yer almistir.
  • klasik müzik dinlemeye başlayan bir çok türk evladının ilk dinlediği eserdir.genelde bundan ötesi de pek bilinmez zaten.ortamı olur yeri gelir işgüzarın biri* "klasik müzik dinler misiniz?" diye soracak olursa artislik olsun diye benim de ilk vereceğim cevap "evet vivaldi'nin hastasıyım" olacaktır."aa çok hoş en çok hangi eserini seversiniz üstadın?" diye ısrar edecek olursa da gururla four seasons'ı yapıştırırm.eşşeklik edip daha da ısrar edecek "çok güzel peki başka hangi bestecileri dinlersin?" diye soracak olursa az önce siz diyodun ne zaman senli benli olduk be ibiş der ortamdan uzaklaşırım bir daha da yüzüne bakmam oh bebek bakamam...
  • vivaldiyi insanlara hatırlatan iki kelam...
    fakat bir de kelime olarak yorumlanmaları var..
    yaz, durmadan yazılası vakit, kan ve ter..
    kış, milletin kışkışlanması gereken vakit, üşümek, düşünmek..
    bahar, sonu var ilki var, ama ortası yok. ilki varsa, sonuncusu aynı zamanda ikinci bahar olmuyor mu?
  • bir pizza türü
    (bkz: babe pizza company)
  • the great kat tarafindan bayaa bir dovulmus ve yaklasik 5 kat daha hizli calinmis ama sonunda muhtesem olmus eser.
  • winter bölümü insanı kendinden alır. öyle böyle değildir. insanın kemana başlayıp oraları çalası gelir. tabi böyle birşey asla yakın gelecekte mümkün olmadığı için hemen vazgeçilir. öyle mal mal dinlenir. uçulur. kış mevsimi bir daha yaşanır içte.
  • akılda yanlış kalmadıysa coca colanın milli takımla ilgili bol ışıklı bir reklamında da winter bölümü kullanılmıştır.
  • amsterdam guitar trio tarafindan enfes sekilde coverlanmistir .
hesabın var mı? giriş yap