şükela:  tümü | bugün
  • türkçeye rüya olarak çevrilebilen, 1932 yapımı picasso tablsou.
    $imdilerde yaralı..
    http://www.bbc.co.uk/…/10/061018_picasso_wynn.shtml

(bkz: guernica)
  • cok iddaali, cirque du soleil' in koreografisini yapan biri tarafindan tasarlanmis gosteri. las vegas' da bir yerlerde sahnelenmekte. 40milyon dolar gibi bir para harcamislar. sulu bir gosteri*... ve adindan da anlasilacagi uzere bir adamin ruyalarini anlatan bir gosteriymis. muhtesem oldugu soyleniyor*...
  • emile zola nın rougon macquart dizisinin 16. kitabı. zola, bu kitabında "din" ve "genç kız" konularını ele almış, "öbür dünya üzerine, düpedüz, içten gelen bi araştırma" olduğunu söylemiştir.
  • muhtesem bir gosteri. gercekten ruya gibi. yuvarlak bir sahne/havuz'da sahneleniyor. havuzdan yukselip alcalan cesitli boyutlarda podyumlar, inanilmaz isik kullanimi ve muhtesem bir performans. las vegas wynn otelde sahneleniyor. turneye cikacaklarini sanmiyorum cunku boyle bir sahne baska bir yerde, gecici bir sure icin hayata gecirilebilir mi bilmiyorum.
    eger arzu ederseniz sampanya servisli ozel koltuklarda izleyebiliyorsunuz gosteriyi. bu koltuklarin en buyuk avantaji ise size ozel olan bir tv ekranindan o anda sahnede goremedikleriniz izleme imkaninizin olmasi. suyun altindaki dalgiclar ya da tavanda hazirlik yapan akrobatlari bu tv sayesinde gorebiliyorsunuz.
  • las vegas'da wynn otelde izleyebileceğiniz, içinizi ürperten muhteşem şov. gösterişli bir salon, şatafatlı dekorlar, rengarenk ışıklar ve tabi ki üzerinde alçalıp yükselebilen platformlardan oluşan havuzdan bir sahne. her biri birbirinden taş vücutlu dansçılar. artık uçanlar mı dersiniz, kendini onlarca metre yükseklikten suya atanlar mı bilemiyorum ama olur da bir gün yolunuz las vegas'a düşerse mutlaka gidip izlemeniz gereken bir şov. bu gösteriden sonra izlediğiniz çoğu şey yavan kalacak benden söylemesi.
  • dubai marina'da mukim kulemsi bir binanın adı... bizdeki rüya sitesi ya da hayal apartmanı gibi lakin boyuna gelişkin (vardır bi 50 kat)
  • hayatımda izlediğim en iyi gösteri. las vegas'ta wynn otelinde gerçekleşmekte ve açık ara bütün vegas'ın en iyi şovu konumunda. "en nihayetinde akrobasi ve dans gösterisi, ne olabilir ki?" diye düşünmeyin, paranıza kıyın ve izleyin. inanın pişman olmayacaksınız.
  • 4 yıldan beri wynn de (vegasın en iyi otelidir) sahnelenen cirque du soleil den çok daha iyi bir showdur.

ama siz boşverin yine de crazy horse 3 var ona gidin, çok daha güzel show lar var. 40 usd giriş bir içki, 10 üzerinde 11 kızlar var. (las vegas review dergisi-2014 yılın en iyi strip club'ı)
  • akıl almaz bir gosteri. yolu las vegas a düşenler başka hiçbir alternatif araştırmadan direk bu showa bilet almalilar
  • elbette hepsini izlemedim ama muhtemelen dünya üzerindeki en mükemmel sahne şovu falandır bu.

sadece metrelerce yükseklikteki ve muhtemelen derinlikteki (!) sahnesi (havuzu?) bile kafayı yedirtir.

bu şovu izleyiniz çünkü buna benzer birşey hayatınızda bir daha izlemeyeceksiniz. zira kimsenin niyeti bozup öyle bir sahne için o parayı gömeceğine inanmıyorum. üstelik o taşınamaz sahne yüzünden yakınınıza falan gelme ihtimali de yok. tek adresi wynn..