şükela:  tümü | bugün
 • jean-cristophe grangeden sevenlerini oldukca sevindirecek yeni bir psikolojik gerilim romani.
 • orijinal adı le vol des cigognes olan jean-cristophe grangé a bi kez daha hayran olmamı sağlayan şaşırtıcı kitap.
 • jean-cristophe grangé in türkçeye çevrilen son romanı.iki olay içiçe ve bunu sonlarına kadar anlayamıyosun.beni bir kez daha şaşırtmayı becerdi bu adam.final zamanıydı öylesine bi bakiim sora okurum dedim.3.sayfada cinayetler başlayınca 2 günde bitti kitap
 • turkceye cevrilen son romani olmakla birlikte, aslinda yazarin yazdigi ilk romandir.
 • yazarın fransa'da "leyleklerin göçleri ve göç yolları" ile ilgili olarak çektiği 8 bölümlük belgeselden esinlenerek yazdığı roman. yazarının dahi olduğundan şüpheleniyorum. yalnız leyleklerin uçuşundan hemen sonra kızıl nehirleri okumamanızı tavsiye ediyorum. bunun iki nedeni var.
  1) "leyleklerin uçusu" kurgu bakımdan çok daha tatminkar.
  2) "leyleklerin uçuşu"ndaki kahramanın parmak izleri yok. aynı zamanda "kızıl nehirler" deki kurbanın da parmak izleri yok. "leyleklerden" sonra "nehirleri" okuyan, acaba yazar kısırlık dönemine girdi de yaratamıyo, kendini mi tekrar ediyo, çelişkisine düşebilir.
 • (bkz: leyleklerin ucusu) isimli kitabin orijinal adidir; ayrica (bkz: grange)
 • kitapta olan ve tesadüfmüş gibi görünmesine karşın sonunda olayalrın tam bir griftlik oluşturmasıyla aklınızı başından alan, hırs uğruna neler yapılabileceğini gergin bir şekilde hayretle izlediğimiz, kitap sonunda midenizin bir süre bulanıp, yazarın zekasını şiddetle takdir edeceğiniz, midesi sağdam olanlara tavsiye edilecek, sürükleyici leyleklere daha farklı gözlerle bakmanızı sağlayabilecek kitap.
 • herşey iyi hoş da kitabı eğer cidden kendinizi kaptırıp, detaylara dikkat ederek okuyorsanız sonlara doğru ortaya çıkacak olan şaşırtıcı gerçeği daha önceden tahmin etmeniz mümkün çünkü yazar aralara çok bariz tiyolar serpiştirmiş. en nihayetinde olay açıklığa kavuşunca da o şok anını yaşıyamıyorsunuz, "ya tam beklediğim gibi işte kahretsin" oluyorsunuz. tabi benim beklentilerim biraz haddini aşmış olabilir. sonuçta süper bir araştırma, gözlem ve hayalgücü üçgeninden ortaya inanılmaz bir kurgu çıkmış. kahramanla birlikte ordan oraya savruluyorsunuz, hatta bazı bölümlerde kendinizi bir elinizde kitap diğer elinizde harita "nerdeyim ben şimdi hah tamam.." şeklinde bulabiliyorsunuz.
 • mükemmel bir yazarın* mükemmel ötesi olan ilk romanı
  açıklandığında ağzınızı açık bırakacak iki olay ve dehşet bir şekilde bağlanmış komplike bir son.farklı uygarlıkların ilginç yönlerinin aktarılması da cabası...
  ayrıca bu kitap 8 bölümlük bir tv dizisi haline getirilmiştir