şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
7441 entry daha
  • bugün oynadığım bir maçtan bir kesit paylaşmak istiyorum.

westte bronz eloda olan hesabımda jungle oynuyorum. bugün yine bir maçımda dakika henüz 2.15 falan, orman kamplarımin çoğu duruyor, top lanede oynayan maymun kardesimiz sürekli yardım istiyor ve chatten gank istediğini yazıyor. kampimi dönüp geleceğimi soyluyorum ama nafile, yardım istemeye devam ediyor.

aynı anda da mid oynayan arkadaşımız da yardım istiyor. ya arkadaş allah için şu ormanimi bir döneyim, ormancinin görevi sizin götunuzu korumak mı?

neyse tercihimi toptan yana kullandım, zaten oraya yakindim da, gittim top laneye. beni beklemeden daldığı için bizim kolsuz orangutan öldü ve suçlu yine benim. al dedim geldim rahatladın mı? oyun sonunda da güzel bir sövdüm, "racismden raporla beni senin gibiler için irkciyim" dedim.

bronz eloda oynayıp maini jungle olan ve çıkmaya çalışan arkadaşlara allah sabır versin. her saniye savaş ve sizin orman donmenizi umursamayip sürekli bir yerlere cagiran oyuncular.

bir diğer önerim de bu elolarda zor (mekanik hakimiyet isteyen) sampiyon picklendiyse direkt oyunu dodgelayin, düşünmeyin bile. bronz stuck adam riveni hakkını vererek oynayamaz ama garen alıp r basabilir, gibi.
  • an itibariyle sildiğim ve bir daha asla oynamayacak olduğum oyun.

oyunun eşleştirme sistemi sizi dereceli serisine girdiğiniz anda tekrardan düşürme odaklı çalışıyor. öyle şey mi olur lan diyecekler için şöyle açıklayayım. bildiğiniz üzere karşılaşma geçmişini açtığımızda son 20 maç gözükür. son 20 maçın 19' unu kazanmış birisi olarak silver serisine girdim. fakat seriye girdiğim anda ilk maçı kazanmamla birlikte diğer bütün maçlarda malumunuz troll, afk veya feedarlarla karşılaştım ve maçları kaybettim.

seriden düşüp tekrar lp kasmak için uğraşacağıma oyunu sildim ve içimi bir huzur kapladı. bu oyunu çekilmez kılan en önemli noktalardan biri kanımca comeback atmanın neredeyse imkansız olmasıdır. zira oyundaki snowboll efekti geri düştüğünüzde asla size geri dönme fırsatı vermiyor. şöyle bir örnekle açıklayayım

top lanede çalıda base atarken bir anda bir ses duydum ve sonuç gri ekran. ne mi oldu kafama q atan garen döne döne beni kesti. peki bu sırada ben ne yapıyordum derseniz kardeşim seslendi ve eskaza ekrana 2 saniye bakmadım. tabiki bir skor bile verdiğinizde geri dönmenin mümkün olmadığını biliyorsunuz.

son olarak adettendir

tanım: fikir olarak güzel olsa da mekanik olarak kendini bitiren ve oyuncu sayısı gittikçe azalan, insanı kanser eden bir moba oyunu
1 entry daha

hesabın var mı? giriş yap