7712 entry daha
  • yıllardır aram oynarım. bu aralar çok sıkıcı olmaya başladığı için ve kendimi test etmek adına ranked oynadım karma ile 5 maç. şu aralar karma'nın çok iyi olduğunu duymuştum ve benim de main'imdir kendisi. bronz 1'e yerleştirdi 5 maç sonunda.

hadi ben kötü oynasam bile eşleştirme sisteminin garipliğinden ötürü bana gelen jg 0-8 falan oynuyor, doğal olarak kaybediyoruz. ya da ben çok güzel oynasam bile diğer lane'ler kaybetmeye başlıyor. ben anlamadım pek. düzgün bir adc de bulamadım henüz. genelde karma ve diğer supları oynuyorum. leona ve rell de oynarım ama hiç denemedim onları daha.

devam eder miyim ranked bakacağız.
  • bu oyunun eşleştirme sisteminden etimle kemiğimle nefret ediyorum. belli bir elodan sonra riotun bize dayattığı oyunların %99unun galibi henüz istemci oyun bulur bulmaz belli. ne yaparsan yap çevirmek mümkün değil 10 dakikada 10 kill alıp karşı botu otobana çevirsen dahi gidip overfed bir akaliden, rengardan hatta control mage'lerden bile tek yememen imkansız. sakın pozisyon alma bilgisi vs. falan demeyin canınızı yakar, jaxın lambasıyla kafanıza 3 tane vururum.

kaç oyundur agresif top lane ve junglelar geliyor takımıma maximum damageları 15k. supportumu yanımdan yollayıp midi kazandırıyoruz, ya lane iterken ya da mapin ortasında base atarken mid tekrar ölüyor. fb verip lanei kaybetmis top gragas perma push atıp atıp ölüyor vision score max 5. kimseden her maç iyi performans hatta stabil performans bile beklemiyorum. yeri gelir herkes kötü maç geçirebilir, karşındaki daha iyi olabilir bunlar başka şeyler. yani artık zümrüt elo bi oyuncu olarak ben bile maç öncesi porofessor'e bakıp hangi takımın kazanacağını %95 tahmin edebiliyorsam bu sistemde bi olmamışlık var demektir. bu oyunu da bırakırsam bu yüzden bırakacağım zaten. aşağıya da son 2 maçı bırakayım, çaresizliği görün.görsel
    görsel
  • bu oyunda beni en çok zorlayan şey oyundan çıkamamak.

aklıma bu durumu çözebilecek herhangi bir sistem inanın gelmiyor ama daha 5. dakikasından oyunu kazanmanın mümkün olmayacağını gördüğünüz bir tabloda ff vermeyen troll bir takıma denk geldiyseniz minimum 20-25 dakikanız hem boşa gidiyor hem de dayak yemekle geçiyor. inanılmaz aşağı çeken bir durum. insanın psikolojisini mikip atıyor resmen. hal böyle olunca dağılmış bir moral motivasyon diğer maçları ciddi ölçüde etkiliyor. mesela o psikoloji ile yeni maça girdiğinizde lane'de hiç yapmayacağınız sabırsız ve gereksiz hamlelere girişiyorsunuz. hep akıl bir önceki maçta kaldığından geliyor bu hatalar ve derken aptal bir sarmala giriyorsunuz.

dipnot: mid ve jungle aynı anda tamamen sıçıyorsa maçı kazanma ihtimaliniz %10-15
hesabın var mı? giriş yap