şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
5262 entry daha
 • baya oyun üzerinden tez konusu kasanlar falan olmuş. adı üstünde "oyun". insanlar kendini o kadar kaptırmış ki bir bilgisayar oyununu eleştirdiklerinin farkında değiller.

  oyuncu falan kaybetmeyecek oyundur. yeni sistemin kusurları vardır ve oldukça fazla sayıda olduğu aşikardır. ancak "sezon öncesi dönem" adı verilen dönem zaten aktif olarak yeniliklerin gelişimine katkı sağlaması adına planlanmıştır, bir nevi herkesin ulaşabildiği bir pbe ortamı denebilir.

  sakin olun ve eğlencenize bakın. arada halı sahaya, kafeye, sinemaya falan gidin.
 • yeni sistemde oyuncu kaybedecektir. kendimden biliyorum. oyun sektorunden bir birey olarak lol ile uzun zamandır haşır neşirim. yeni sistem üzerine de isteyen tez yazar isteyen acar oynar insanları zevk aldıkları şeyler uzerinden rencide etmeye çalışmak, 'allam ne salak yaa oyuna ne kafa pstlatmis' primini kasmak boş insan olmaktır. zevk bu arkadas zevk, adam seviyormus kafa yormuş.

  yeni sistemi para kopartma odaklı ve cocuk kullanıcıları mutlu edecek yönde tasarlanmıştır. artik hileden ban yediğinizde yeni hesabiniz cok daha hızlı yükselecek. darius gibi cok hızlı roam atan karakterler maç başına 10larca kill alacak. yenilseniz bile 10 küsür kill alabileceksiniz.

  belirli bir yaşın üzerinde olup oyun oynayacak vakti olan insanlar strateji ve sabır odakli oyunlar kurup keyif alıyordu ancak artik bu pek mümkün değil. yeni kabiliyetler cok saldirgan ve tank karakterler bile cok kirilgan. yeni runlerde neyin ne oldugunu anlamak da zor geldi bana. mavi oz olayı zaten hic hoş olmamış.
 • 7.22 yamasıyla beraber tüm oyuncuları yeni rünlerin telaşı sardı. biz de yeni rünler ile ilgili işinize yarayacak birkaç kaynağı sizler için derledik.

  bronz beş liginden profesyonel arenaya kadar tüm oyuncuların başı yeni rünler ile dertte. riot games yeterli açıklamaları yapmış olsa da, işe yarar rün kombinasyonları bulmak ya da kendi oyun şeklinize göre özelleştireceğiniz yapıları kurmak zorlaşıyor. tabii fırsatten istifade, oyuncuların işlerini kolaylaştıracak hazır rünleri paylaşan siteler de çoğaldı. işte onlardan biri, hatta en iyisi de runforge.gg*.

  runforge.gg, yeni rünler için özel olarak geliştirilen ve her şampiyona için yarattığı rün kombinasyonlarıyla öne çıkan bir site. aktif olduğu günden beri özellikle reddit’te ünlü olup giderek büyüyen site, popülerden az popülere doğru sırayla gidiyor ve yazıyı kaleme aldığımız an itibariyle rün sayfası hazır olmayan çok az şampiyon bulunuyor. rün tavsiyelerinin altındaki “bu rünü bu kombinasyona neden ekledik” tarzındaki açıklamalar da gayet ikna edici duruyor. ayrıca “cheat sheet” sayfasında rünlerin etkileriyle alakalı videolar da yayınlayan site, önceden hazırlanmadan seçim ekranında seçmek zorunda kaldığınız şampiyonlar için hızlı ve efektif bir kurtarıcı rolünü alabilir.

  kaynak: 5mid.com
 • yeni rün sistemi rezalet. mage oynamanın hiçbir mantığı yok. 5 adc ile girip rahatlıkla oyun kazanabilirsiniz. olacak iş değil cs go ya dönmüş oyun. taktik maktik yok bam bam bam. refleks oyunu olmuş artık.
644 entry daha