• knight online kadar zevk vermeyen online oyun.
  • katarinaya sahip çıkalım. imandalpods kazanmak icin abone olun.

katarina needs your help

(buraya gelip boyle yapinca kendimden utaniyorum ama 3 4 gun edit yapiyorum, 40 izlenme aliyorum aq. yok mu bu isin bir inceligini bilen.)
  • bence bu oyunun sonunu dereceli eşleştirme sistemi getirecek. daha önce birçok arkadaşın yazdığı gibi, bir maç başlarken kazanıp kaybedecek olman çok ekstra durumlar olmadıkça(afk, booster denk gelmesi, birinin küfürleşip feedlemeye başlaması) belli. yani oyun mmr(match making rating) denilen bir sisteme göre herkesi puanlıyor ve ona göre bi tanesi daha yüksek puanlı iki takım oluşturuyor. siz kazanma oranınıza göre ya zayıf takıma ya da güçlü takıma denk getiriliyorsunuz. oyun genelde sizi %50 kazanma oranı civarında tutmaya uğraşıyor. bu döngüyü kırmanın bana göre tek yolu, mid ya da solo oynayıp snowball olunca durdurulamayan şampiyonların birkaçında ustalaşıp aynı anda da yetenekli olup her oyunu sırtında taşımak. bunu mesela adc, destek ve jungle rollerinde yapmak çok zor çünkü botta exp paylaşıyorsun, jungleda ise sürekli gank atmak zorunda olduğun için mid ve top kadar farm yapamadığın için her gankin kille dönüşmedikçe level olarak 1-2 level geriden geliyorsun, bu da snowball olup oyunu taşımanın bir numaralı engeli. şöyle düşün, aynı itemler ile 2 level üstünde bi şampiyonla dövüşmekle 2 level altında bi şampiyonla dövüşmek arasında çok ciddi bir fark var. kısacası 5 rol var, mid ve solo oynamayıp öyle profesyonel seviyede yetenekli değilsen yükselmen çok ama çok zor elbet istisnaları vardır.

bunun doğrusu şu olmalı, atıyorum gold 2de misin, 10 oyuncuyu da gold 1-2-3 liglerinden tamamen rastgele seç. bi taraf maç öncesi garanti güçlü olmasın, iki tarafa da eşit şans tanı. böyle olursa eminim insanlar oynarken çok daha keyif alacaktır.

eğlenceli bir oyundur.
  • bu oyunla ilgili en büyük yanılgı , eşleştirme sistemi çok kötü ya , abi her maç feeder geliyor gibi yorumların olmasıdır. bir kere her maç besleyenlerin gelmesi imkansız ikinci olarak da başkalarının oyununa bok atıp bir yere varamazsınız. zaten 100 200 maç sonra asıl ligin belli oluyor kendini geliştirmezsen de orada kalıyorsun. mesela çoğu insandan duyduğum şey şu : ben silver-gold eloda oynuyorum ama hakettiğim elo bu değil. güzel kardeşim sen silver gold gibi low bir eloda her maçını taşıyamıyorsan zaten o elo içinde bulunan ortalama bir oyuncusun.

biraz uzun bir entry oldu ama anlatmak istediğim olay , oynadığınız ortalama oyunlarla eşleştirme sisteminin adaletsizliğinden söz ediyorsanız , etmeyin. oyun hakkındaki temel bilgileri kaptıkça, laning matchupları çözdükçe o elonun taşıyan bir oyuncusu olacaksınız ve liginiz otomatik olarak artacak.
  • şu oyuna bölge şampiyon kısıtlaması gelmesi lazım. oyunun çok geniş bi hikayesi var. maç eşleştirmelerinde takımlar birbirine düşman bölgelerde ki şampiyonlar seçip oynasa fena olmaz mı. mesela lucian aliyosun yanına adam sup olarak düşmanı threshi alıyor. çok saçma. amk adam thresh düşmanı hikayesinde sürekli thresh kovalıyor ama oyunda thresh luciye sup olup yardım ediyor.
    diyelim lucian kitledin sup oynayacak oyuncu lucinin dost şampiyonlarından bi sup seçebilir. senna gibi demacia dan başka bir sup gibi.
    tanım : hikayesini yansıtmayan yarrak kürek oyun.
  • yerleştirme oyunlarında bi sıkıntı olduğunu düşünüyorum. bazen üç pre, bazen ise beş pre girerek on oyunun hepsini kazandık. hiçbirinde de doğru düzgün zorlanmadık.

t: eğlenceli oyun. bir tane bile gankı savuşturamayıp hepsinde kill veren sonra da jung diff diyen şeref yoksunlarına selam.
  • bir kullanıcının da dediği gibi bu oyunun sonu ranked maçlardaki eşleşme sistemi olacak. zaten insanı kahreden türlü senaryolar yaşatsa da benim gibi main support olan ve genellikle yalnız oynayan bireyler için iyiden iyiye çekilmez bir hal aldı.

dönüp dolaşıp aynı şeylerle uğraşmaktan, kazanma ve kaybetme döngüsünde yuvarlanmaktan bezdim.

meta desen şirketin sikinin keyfine sürekli değişiyor.

plat eloydum. az önce 45 toplam skorumuz varken mid lane 0/13/2 ile oyun bitirdi. rakip mid lane fizz adc me bir tane vurdu :) rapor edeceğim ama ne olacak? hiç.

top lane görüş skoru oyun biterken 5 idi.

bu maç ben iyiydim. bir sonraki maç ben kötü olurum başka bir koridorumuz kazanıp taşır. 3-4 maçım da kıran kırana geçer.

kaba hesapla yarı yarıya kazanç/kayıp var.

zaman kaybı.

sıfır keyif.

bolca küfür.

fevri ama net bir kararla oyunu sildim. hesabımın tamamen silinmesi için de mail gönderdim.

kurtuldum.

ekleme: fikrimi söylemeyi unuttum.takımca oynayıp bireysel ödül veren bir sistem şart. rolüne göre görevler olacak. support musun? görüş skorun, asistin, iyileştirmen, kitle kontrolün vs.
    jungle mısın aldığın tarafsız güçlendirmeler örneğin,

bu işleri yaptıkça lose aldığında az puan kaybı ya da win aldığın zaman yüksek lp gelmesi teşvik edici olabilir. aksi halde sikseler dönmem.
  • yeni sezon ile beraber tekrardan serilere başladım. önceki sezon ağırlıklı olarak oynamadığım şampiyonları oynayarak vakit geçirdim. bu sezon ise şampiyondan ziyade destek rolü oynamayı planlıyorum. lig olarak gümüş 1 ve altın 1 arası gidip geliyorum.

her ne kadar zor olsa da yeni eşya ve metaya uyum sağlayacak, bu süre zarfında da sinirlerine hakim olacak west'te +25 yaş ve üzeri arkadaşlar varsa dereceli girebiliriz. nick: lich king

not: eleman aramıyoruz. (bkz: swh)
  • bu oyunla ilgili en büyük yanılgı, elo ve eşleştirmeden şikayet eden herkesin lig yükselmek isteyip yükselemiyor zannedilmesidir. kendini dia eloya atan herkes anında başlıyor ''o elonun oyuncususundur...'' diye kafa sikmeye.

arkadaşlar herkes sizin gibi kata otp bir orospu çocuğu olmak zorunda değil. insanlar ortalamanın üstü bir seviyede support oynayarak hakettiği lig olan plat eloya çıkmak istiyor. şimdi iyi janna-nami-lulu oynayan birinin plata çıkmak için sarf edeceği eforla iyi katarina oynayan bir orospu çocuğunun sarf edeceği efor bir mi bunu mu iddia ediyorsunuz?

mid lanede bozuk 2 karakteri mainleyen vasat bir oyuncu rahatlıkla gold üstü eloya çıkarken bazı rolleri bazı şampiyonları görece iyi oynayan oyuncular ya hiç çıkamıyor ya da çıkana kadar kanser oluyor.

sonuç olarak oyun oynuyoruz ve herkesin oynamayı sevdiği, kendini yakın hissettiği rol ve şampiyonlar var ve bu tercihleri yüzünden çoğu oyuncu hak ettiği ligin çok daha altında oynuyor. o yüzden burada sanki bir yarrağımı başarmışsınız gibi millete ahkam kesmeyin. benim sadece tryndamere oynayıp diğer heroların yeteneklerini dahi bilmeden plat olan arkadaşım var.
  • bu oyunun amk. senelerdir oynuyorum. tilt olmaktan başka bir işe yaramıyor. tabii bu sadece tr serveri için geçerli.
hesabın var mı? giriş yap