şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • bu oyunla ilgili en büyük yanılgı, elo ve eşleştirmeden şikayet eden herkesin lig yükselmek isteyip yükselemiyor zannedilmesidir. kendini dia eloya atan herkes anında başlıyor ''o elonun oyuncususundur...'' diye kafa sikmeye.

  arkadaşlar herkes sizin gibi kata otp bir orospu çocuğu olmak zorunda değil. insanlar ortalamanın üstü bir seviyede support oynayarak hakettiği lig olan plat eloya çıkmak istiyor. şimdi iyi janna-nami-lulu oynayan birinin plata çıkmak için sarf edeceği eforla iyi katarina oynayan bir orospu çocuğunun sarf edeceği efor bir mi bunu mu iddia ediyorsunuz?

  mid lanede bozuk 2 karakteri mainleyen vasat bir oyuncu rahatlıkla gold üstü eloya çıkarken bazı rolleri bazı şampiyonları görece iyi oynayan oyuncular ya hiç çıkamıyor ya da çıkana kadar kanser oluyor.

  sonuç olarak oyun oynuyoruz ve herkesin oynamayı sevdiği, kendini yakın hissettiği rol ve şampiyonlar var ve bu tercihleri yüzünden çoğu oyuncu hak ettiği ligin çok daha altında oynuyor. o yüzden burada sanki bir yarrağımı başarmışsınız gibi millete ahkam kesmeyin. benim sadece tryndamere oynayıp diğer heroların yeteneklerini dahi bilmeden plat olan arkadaşım var.
 • master yi, yasuo, zed pickleyenlerin ekseriyetle gerizekalı olduğu oyun.
 • bu oyunun amk. senelerdir oynuyorum. tilt olmaktan başka bir işe yaramıyor. tabii bu sadece tr serveri için geçerli.
 • tamamiyle weste geçiş yaptığımdan beri acayip rahatım arkadaşlar. ciddiyim. boş sohbet yok, flame var ama takmıyosun çünkü küfürler yaratıcı değil :d. tek sıkıntı 24 pingden 65 pinge çıkmam. o da çok sıkıntı değil.
 • (bkz: zaman kaybı)
 • bulunduğu elo'yu hak etme muhabbetinin çok da yanlış olmadığı oyun. şöyle ki tr server'ında gözlemlediğim kadarıyla early game'i güçlü olan kata,zed, rengar, kha'zix vs. daha çok oynanıyor. bunun sebebi bu tür şampiyonlarla kill aldıktan sonra oyunun snowball olmasıdır. ve bu şampiyonlarla düşük elo'da maç taşımak çok daha kolaydır. neden mi? düşük elo'daki midlaner match-up bilmez, bir kere öldükten sonra niye gank atmıyorsun diye jungler'a söver, mini map takibi olmadığı için gank yer yine jungler'a söver. supportsa engage bilmez, roam bilmez, harita hakimiyeti yoktur, tek bildiği lulu alıp adc'ye kalkan atmaktır. junglersa objective almaz, karşı jungler'ı takip etmez, wardlu çalıda 5 dakika boyunca bekleyip level'de geri kalır vs. yani demek istediğim hangi rol olursa olsun oyunu doğru oynadığınız zaman lig atlarsınız, bu kadar basit. kendimden örnek vereyim adc main olmama rağmen west'te ilk dia olduğumda support oynuyordum. öyle üst düzey mekaniklerim de yoktu ancak oyunu doğru oynuyordum. mesela bot priomuz varsa mid'e ya da karşı jungle'a roam atıyordum. lane'i itip base attıktan sonra direkt bota koşmak yerine jungler'la dolaşıp, görüş alıyordum. support diyip geçmeyin bunlar çok önemli şeyler. bulunduğunuz rolde oyuna etki etmiyorsanız kazanamazsınız.
 • yıllardır oynayıp bu oyunun kurdu olmadıysanız az maç atarak yüksek liglere çıkmanız çok zor.
  ama maç spamleyerek belli bir şampiyon havuzuyla birlikte rahatlıkla trde challenger, westte de dia 1-2 seviyesine gelebilirsiniz.
  duonun önemi de çok büyük ama. duo maçı beraber taşımak için değil de, takımda 4 gerizekalı olacağına 3 tane olsun mantığıyla önemli.
 • takımınıza 2 tane 8 yaşında velet gelirse lig atlayamazsınız. gelme ihtimali de %40 falan.
 • tahminime göre elo boost yapanların sayısı haftaya %50 kadar falan azalır. o ara geri dönücem amk oyununa. bırakmaya çalıştıkça daha çok oynayasım geliyor
 • west'te adc oynayan bir insan evladı varsa gelin derecelide birbirimizin totosunu taşıyalım.

  tanım: fazla iqnuzu akıtmanız için oynayabileceğiniz nadide moba oyunlarından biri.