şükela:  tümü | bugün
 • bugün çok keyifli 2 maçını izlediğimiz oyun.. 50 dakikayı geçen, iki takım arasında gidip gelen oyunlar oldu.. ilk üç maç sonrasını izlemedim ama izlemeyi sevenler en azından özetlerine baksın derim..

  fw vs tsm özeti https://www.youtube.com/watch?v=v4y0reagfpu
  imt vs fnc özeti https://www.youtube.com/watch?v=lmrtfacbh0e
 • worlds 2017 de sk telekom edward gaming karşısında efsane geri dönüş yaptı, maçı kapatacaktım ilk 15 dakika sonrası on bin küsür altın öndeydi edg ama fena tokat yediler kaçıranlar izlesin derim...
 • dünya şampiyonlarına skt'yi almazlarsa daha güzel olacak oyun. abi yeter her sene skt skin'i mi görmek zorundayım ben? yaşlanmış ve msi'dan beri performansı git gide düşen faker'ın, takımı sayesinde free alıp dünyanın en iyi oyuncusuyum diye ego kasmasından bıktım.

  sokuk skt'nin yine dünya şampiyonu olacağı oyun.

  not:frozenbahçe
 • worlds 2017'nin 2. günü mükemmel maçlara sahip olan oyun

  edg'nin kt cosplayi ve hauntzer'in muazzam gnar oyunu günün highlightlarıydı herhalde

  ama bence günün en güzel maçı gigabyte marines vs longzhu arasında oynandı.
  marines morde pickleyip karma ile beraber kule altında yatarak sadece waveclear yapacak trist ise topta hem koridoru ezecek hem diğer ad carrye oranla xp avantajı alacaktı ve muhtemelen bunu gruptaki diğer takımlara karşı deneseler başarırlardı fakat longzhu durumu çok iyi okudu ve hemen karşı strateji geliştirdi. önce maviyi basarak chogathı ormanın üst tarafına gitmeye zorladılar ardından morde karma ikilisine yardıma gelemeyeceğini bildikleri için hızlı bir şekilde aşağıya bastırarak mordenin altında farmlamayı düşündüğü kuleyi hemen yıktılar. marines ilk kule düştüğü an zaten oyunu kaybetti.

  bu kadar yaratıcı bir taktiği ve bu kadar hızlı gelen çözümü uzun zamandır profesyonel lolde görmemiştim hayran oldum.
 • dünya kupası etkinliği devam eden ve yine efsane maçlara sahne olan oyun. faker her sene sezon boyunca eleştiriliyor. bitti artık deniliyor. dünya kupası başladığı anda herkesin dilinde yine o eski şarkı..

  --- spoiler ---

  faker what was that?!?!?
  --- spoiler ---

  onun dışında ryze yine dünya kupasının değişilmezi. chogath metası kırıldı trundle geri döndü. uzi senpai gençlere bedavaya ders veriyor. gruptan çıkmak garanti olursa eski günlerin hatrına bide vayne oynarsa tadından yenmez.

  --- spoiler ---

  gelelim fenerbahçeye. zaten worlds takımlarıyla aramızda seviye farkı olduğu bilindik bir gerçekti. keşke oyunu izlemek yerine oynamayı deneseler. hata yapıp rezil oluruz diye korkuyorlar farkındayım ama böyle ne bir şey öğrenebiliriz ne de iz bırakabiliriz. cesur oynayıp diş göstermek varken belli bir dakikaya kadar idare edip yenilgiyi kabullenmek hiç zevk vermiyor. hazır taslak taktiklerle oyunun bitmesini beklemek yerine rakibi bozmaya çalışsak, oyunu biz oynamaya çalışsak daha iyi olmaz mı? bu oyun tarzımız barcelonaya karşı kapanmaya benziyor. o golü atacak işte adamlar. kaybedecek ne var? daha cesur davranmalı, tek ayak üzerinde yakalamaya, kontra kovalamaya, tahmin edilemez olmaya çalışmamız lazım diye düşünüyorum. işe yarar demiyorum fakat worlds izlemeye değil lol oynamaya geldiysek biraz kan döksek fena olmaz.
  --- spoiler ---
 • sınırsız yiyip kurtulduğum kanser oyun, riot'a burdan teşekkürlerimi sunuyorum.
 • fenerbahçe sayesinde merak sardığım, merak sardıkça türlü saçmalıklarını gördüğüm oyun. bu tür oyunlar denge temelli iken bu oyun tamamen bir takımın dengesizliği üzerine kurulmuş. oyunu baron'u alıp takım savaşını kazanan takım, özellikle 40. dakikadan sonra, kesin olarak kazanıyor. hatta geçtim baron almayı, 40. dakikadan sonra takım savaşını kim kazanırsa oyun onun oluyor.
  oyun tamamen kartopu etkisine dayalı. ve rakibin buna karşılık verme şansı yok.
  bunun çeşitli sebepleri var. öncelikle creep deny tartışılan konu ve oyunda bulunmuyor. bu laning aşamasında kafa rahatlığı sağlayıp gelişmeyi kolaylaştırıyor. bunun yanında laning aşaması inanılmaz kolay hale geliyor. ayrıca kuleler çok güçsüz ve fortify şansı olmadığı gibi deny olmayınca da elde edilen avantaj oyun sonuna kadar gidiyor. rakibin hamle yapma şansı olmuyor. bir de alamet diye bir şey koymuşlar, zaten kuleye iki tane vuruyor.
  bir diğer olay, baron güçlendirmesi denilen saçmalık. baronu almak takıma geri dönülmez bir avantaj sağlıyor. çünkü bunun etkisi dakikalar boyu takıma oluyor. örneğin, dota'da roshan vardır ve bu roshan takım üyelerine, sadece son vuruşu yapan oyuncuya ekstra, altın verir. aegis yere düşer ve bunu o takımdan bir oyuncu, genelde son vuruşu yapan alır, bunun dışında rakip takımdan bir oyuncu da bunu çalabilir. hatta kargaşa içinde deny edildiği bile görülmüştür.
  bu aegis 5 dakika boyunca aktiftir. sadece bir defa o oyuncunun öldükten sonra tekrar canlanmasını sağlar. bu 5 dakika içerisinde ölüm olmazsa da çantadan kendisi yok olur.
  baron ikinci kez öldürüldüğünde ise, aegis yanında cheese de verilir ve bunu alan oyuncu, bunu 500 altına satabilir veya takımdaki herhangi birine aktarılarak 2500 health ve 1500 mana almak için kullanabilir. bu da bir defa kullanımlık bir özelliktir.
  burada ise baron takımın tüm üyelerine buff veriyor. hatta ve hatta bu buff creepleri bile etkiliyor.
  bu da zaten baron'u alan takımın oyunu bitirmeye kadar gitmesine sebep oluyor.

  diğer bir etken ise, buy back olmaması. ortada bir buy back mekanizması olmayınca savaşı kaybeden takımın 40. dakikadan sonra yapacağı hiçbir şey yok. ölüm sürelerinin 45+ saniyeye çıktığı ortamda bütün kuleler ayakta da olsa o 45 saniye sadece orta koridordan giderek oyunu bitirmek için bile yeterli. yani baron'u takım savaşıyla kazanan takım o anda oyunu bitirmiş oluyor.

  bunun yanında oyunun backdoor koruması olmadığını söylemek gerekir. dota'da creep bir kuleye vurmazken herolarla hasar vurulamaz. bunun önlemi vardır. burada ise creep beklemeye bile gerek yok. hiç creep olmadan sadece herolar görevleri yerine getirebilir.

  hal böyleyken oyun tamamen kar topu etkisiyle bir takımın kontrolüne geçiyor.
 • türkiye serverında ergenler tarafından bacılı nicklerin çok fazla kullanıldığı oyun. genelde nickler şu şekilde oluyor bacı+küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözcük.

  örnek:
  bacızıbartan
  bacıhöpürdeten
  bacıkovalayan
  bacıyakalayan
  bacıkaçıran
  bacıgıdıklayan
  bacızıplatan
  bacıokşayan
  bacıtırmalayan
  bacıkaldıran
 • kpss 2018 uğruna oynamayı 1 ay önce bıraktığım moba türevi oyun. hayırlısıyla bir sınavdan çıkarsam sanırım lol 2.0 ile filan karşılaşırım sanırım. son 1 yılda yapılan yenilemelerin dahi çoğunu bilmiyorum gerçi...
 • sadece aram oynuyorum ve çıldıracağım. adam inhibitöre vurmak yerine saçma sapan adam kovalıyor, minyon temizliyor. ve inhibitör sadece bir vuruşluk canla hayatta kalıyor. biz ölüyoruz o arada tabi. sonra bu denyoda yakalanıp ölüyor. daha sonra 10 dakika direniyoruz ama rakip inhibitörü açamadığımız için oyun gidiyor. lan bu mallarla dereceli oyun mu oynanır. kaç oyundur hep aynı hikaye. sövünce sövdü oluyor. sövmeyip ne yapacaksın.