şükela:  tümü | bugün
 • tam adı leandro daniel paredes olan, arjantinli ofansif orta saha oyuncusu. 8 yaşından bu yana gönülden bağlı olduğu boca juniors'ta oynayan paredes, arjantin'in üçüncü olduğu güney amerika u17 şampiyonasında, arjantin'in yıldız adayları lucas ocampos, brian ferreira, federico andrada gibi oyuncularla oynadı ve yeteneğini attığı 2 gol ve 2 assisti ile gösterdi.

  paredes, arjantinli ofansif orta saha tanımlamasına tam olarak uyan bir oyuncu. ayakları çabuk, yaratıcı, tekniği muhteşem ve sezilemeyen koşuları var. ama en önemlisi, takımını yönlendirmekte ve forvet oyuncuları beslemekte genç yaşına rağmen çok usta. juan roman riquelme gibi, golle buluşmak için koşular yapıyor ve serbest vuruşları çok etkili kullanıyor.

  yaşı genç olduğu için kendini ciddi maçlarda çok gösteremedi. baskı altında ve sıkı markajla nasıl başa çıkabileceğini kestirmek zor. ayrıca arjantin liginin oyun tarzı da paredes gibi oyuncuların yeteneklerini göstermesine engel oluyor. modern ofansif orta sahalar gibi olabilmesi için, rakibe baskı kurabilmesi ve defansif özelliklerini geliştirmesi gerekiyor. herkes riquelme gibi oynayacak krediye sahip olamaz*

  boca juniors gibi bir takımın en önemli yıldız adayı olması, basının ilgisini fazlasıyla çekiyor ve dışarıdan bakıldığında, şımarmaya başladığını herkes anlayabiliyor. ancak antrenörü, istekliliği ve çok çalışması sebebiyle takımda yer bulacağını söyledi.

  paredes'in arjantin u17 takımında sergilediği performans, birçok avrupa takımının dikkatini çekti. ama genç oyuncunun daha katetmesi gerektiği çok yol var ve önce kendi takımının değişilmez bir parçası olmalı.
 • boca juniors da roman riquelme'nin gitmesiyle boşalan efsane 10 numaranın yeni sahibi. dün gece independiente ile oynanan sudamericana maçında sahaya kurtarıcı olarak girdi ama turu geçen independiente oldu.
  lakap için fazla düşünmemişler, lakabı yeni riquelme
 • fm 2013'te oldukça iyi bir futbolcu olmaktadır. 20 yaşında 6,5 m tl'ye boca'dan transfer edip 5 sezon sonunda 64 m tl'ye barcelona'ya sattım. daha pahalıya da gidebilirdi.
 • hakkında entry girilmemesine şaşırdım. gelecek yıldız aday adaylığına talip
 • as roma'ya satın alma bedeliyle kiralanmıştır.
 • uefa avrupa liginde %93 pas isabetiyle bu kategoride lider olan as roma'nın orta saha oyuncusu. attığı 397 pasın 370'i yerini bulmuş. henüz 22 yaşında ve bu sezon sırtına geçirdiği 5 numaralı forma ile takımın değişmezlerinden olmayı başarmış görünüyor. genellikle defansif rol üstleniyor orta sahada. sezonun yarısı olmadan 17 maça çıkmış bile ve 1 de gol atmış ligde.

  roma 2015 yılında 6 m euroya bonservisini almış. kiralık geçen yılların acısını çıkaracak sanki.

  2010–2015 boca juniors 28 (5)
  2014 › chievo (loan) 1 (0)
  2014–2015 › roma (loan) 10 (1)
  2015– roma 10 (1)
  2015–2016 › empoli (loan) 33 (2)
  2016 roma 17 (1)