şükela:  tümü | bugün
  • erasmus a giderken kendi universitenizin ve gideceginiz universitenin bölüm ve okul erasmus koordinatörlerinin imzasını taşıyan ve üzerinde misafir olduğunuz universitede aldığınız dersler ve ects kredi bilgilerinin bulunduğu anlaşma belgesi.
    değişimi gerçekleştirdiğinize dair en önemli kanıtınızdır, tam tamına 4 adet imza barındırır, zahmetlidir biraz o imzaları toplamak haliyle. hocaların odaları arasında uluslararası mekik dokursunuz. bir de bu anlaşmayı gitmeden yaptığınız için orda yazan derslerin çoğu size uymaz ve değiştirmeniz gerekir. değişiklik formu için de gene bu 4 imza gereklidir.

(bkz: erasmus exchange)
  • türkiye'de sectiğiniz derslerin hiç birisinin uyuşmadığını görüp, genellikle en baştan tekrar yazılan. turkıye'deki erasmus koordinatorunuzle uzun telefon konusmaları yapmanıza sebebiyet veren anlaşmadır. doldururken, gideceğiniz üniversitede alacagınız dersın 1 ya da 2 dönem mi okutuldugunu kontrol edın yoksa 2 donemlık dersı 1 donem alıp erasmusunuz biterse aldıgınız ders hiç bir işe yaramayacaktır.
  • tr. ögrenim anlaşması
  • degeri 500 euro civari olan ve kaybedilmemesi gereken sey. kaybederseniz memlekete dondugunuzde hicbir dersinizi saydiramazsiniz falan, aman diyim.
  • erasmusun en baba kağıt işlerinden biri. yaptığınız anlaşmada yazacağınız dersleri tamamen karşı okulun web sitesi üzerinden kendiniz bulmalısınız. daha sonra bu dersleri bölüm earsmus koordinatörünüz kontrol eder ve fakülte kuruluna sunar. kuruldan geçerse eğer ab ofisi erasmus koordinatörünün imzasına sunulur. eğer geçmezse tekrar ders aramaya başlamanız lazım ki kısıtlı bi zamanınız varsa sinir stres yaparsınız. son koordinatör de imzaladıktan sonra şimdilik kendi okulunuzdaki iş bitmiştir. karşı kuruma gidene kadar gözünüz gibi bakmalısınız o sözleşmeye. çünkü orda da ona ekletmeniz gereken bir imza var. karşı kurumdaki işiniz de bittikten sonra aynı kağıdı kendi kurumunuza geri getirirsiniz dönüşte. ayrıca oraya gittikten sonra almak istediğiniz derslerin açılmadığını ya da size uymadığını görürseniz aynı sözleşmenin ikinci sayfasını kullanarak ders değişimi yapmanız gerekir.

erasmus öğrencisinin pasaporttan sonra en fazla dikkat etmesi gereken belgedir öğrenim sözleşmesi.
  • hazirlamasi ayri, dersler uyusmadiginda duzenlemesi ayri iskence bu belgenin. erasmus ofisi ya da koordinatorlerden umudu kesin cunku hic birisi adam gibi yardimci olmuyor. lanet ettim gunlerdir, gelmeden de ugrastim, simdi de ugrasiyorum.
  • erasmus raven'da evrakların sunumları var.
    lazım olur diye buraya bırakıyorum.
    erasmus evrakları
    learning agreement
    lchanges of the earning agreement
    recognition outcomes

tane tane anlatmış adamlar.