• son 3 yıldır yanımdan hiç ayırmadığım ödediğim fiyat yüzünden dalga geçen insanların bi iki saat sonra ihtiyaç duyduklarında utanarak istedikleri süfer alet. genelde bu tür aletlerin kampta falan işe yaradığı düşünülse de illaki birisinin gözlüğünün vidası gevşer ne bilim saat kayışının pimi çıkar, paketi açamaz kesmek gerekir, bira açmak ister vs...kısacası günlük şehir hayatında da vazgeçilmezdir. ara sıra temizleyip bakımı yapıldığında torunlara miras olarak bırakılabilecek niteliktedir. lakin taklitlerinden sakınmak gerekir zaten gerçeğini gördükten sonra taklidini 100 metreden tanıyabilirsiniz...haa unutmadan; victorinox'a da fark atar....
  • evde, arabada, tatilde, dağda hiçbir zaman yanımdan ayırmadığım harika aparatım. içi dolu turşucuğum. onun karşısında victorinox'un ağanın karşısındaki mazbut köylü gibi kaldığı sadıkane yarim..
  • 225 tl verip genelde kampta peynir kesmek için kullandığım alet. ama bir gün yola devrilen ağaçları (küçük ağaçlar yani) peynir keser gibi kesince anladım ki bizim 225 tl boşa gitmemiş.
  • tim leatherman adli amcanin gelistirdigi; evde, arabada, motosiklette, bisiklette, kampcilikta, balikcilikta bircok isi halledebilen; acildiginda ucu pense olan, bunun yanisira caki, testere, tornavida, konserve acacagi, cetvel, kablo soyucu, makas vs olarak kullanilabilen; kullanim yeri acisindan isvicre cakisini* andiran ancak daha islevsel olan arac. biraz pahali olmasi disinda dezavantaji bulunmamaktadir. sagda solda ucuz taklitleri mevcutsa da, bunlar kisa surede paslanip dagildiklarindan tercih edilmemelidir.*

http://www.leatherman.com/
    http://www.leatherman.com/…_us/blog-showpost/?p=130
  • üzerinizde taşımak için biraz ağır olsa da yanınızdan ayırmayacağınız bir alet. tek tavsiyem fiyatını sorduklarında "ona o para verilir mi" muhabbeti yapacak adamlara sakın göstermeyin, vermeyin. ya hayran kalıp hacılamaya çalışacak ya da bimde de vardı buna benzer penseli bişey diye size akıl verecektir.

kaybetmediğim ya da kaptırmadığım sürece ömür boyu kullanırım, ben ölünce de çocuklarıma miras kalır diye düşünüyorum.
  • tüm çok amaçlı çakılarına, vidalarında gevşeklik, tornavida uçlarında deformasyon, işlem görmeme (malfunctioning) vb. durumların oluşmayacağına dair 25 yıl garanti vermektedir bu marka.
  • pst* ile geçirdiğim 10 yılın ardından, charge tti modeli ile 4. yılımızda gayet tatmin edici bir birlikteliğin içinde, başka marka ve modellerde gözüm olmadan yola devam etmek niyetindeyim...
  • dünyayı kurtarmak için yola çıkacak her bireyin yanında bulunması gereken penseli çakılar üreten leatherman markasının bir modelidir. diğer birkaç model için (bkz: super tool), (bkz: pocket survival tool), (bkz: charge), (bkz: micra) ...
  • bu şubat ayında surge modelini sevdiceğim sayesinde edindim. yaklaşık on yıldır leatherman türevi çok işlevli çakılardan kullanıyorum elimde farklı markalardan başka penseli çakılarda var. ancak evdeki hobi-tamir işlerinde bir çanta (en iyi kaliteden) aletin yapacağı işi belde taşınan bir tek surge rahatlıkla halledebiliyor. 2 tane jilet keskinliğinde bıçak ve güçlü bir makas da cabası...
    deneyimlerime dayanarak leatherman çok işlevli penseli çakıların öncüsü lideridir ve surge onun en ağır silahıdır diyorum. sadece tasarımının güzelliği için dahi kesinlikle tavsiye ederim.
  • wave modelini yaklaşık 1 senedir çantamdan ayırmıyordum,zamanla çantadan çıkarmak zor gelmeye başladı.yurtdışında bu gibi edc(everydaycare)aletleri insanların kemerlerinde deri kılıfta taşıdıklarını görünce lan dedim edineyim bi tane ama malum doların önünü alamıyoruz.neyse trde de birinin yaptığını görüp aldım,fiyatlar dışarıya göre daha makul ve aşırı kaliteli yapıyor adamlar harbiden.
    lazım olursa diye şuraya sayfayı bırakayım
    sinekcraft
hesabın var mı? giriş yap