• finishing'i yüksek ve fırsatçılığını konuşturan* forvetlere verilen isim.
  • leblebici horhor müzikalinden bir parça..

köyden indim şehire
    şaşırdım birden bire
    vışşş gökteki melekler
    sanki inmişler yere..

leblebiyi kavuram
    dumanını savuram

diye giden komedi sözleri var..
  • ayağına gelen on topunun asgari altısını üç direğin arasından geçiren forvet oyuncularına verilen lakap.

en bilindik örneği için (bkz: mario jardel)
  • bana çok mutsuz gözüküyor bu adamlar..
    özellikle şu açık marketlerde bi köşede sessizce leblebi kavuranlar, böyle önüne baka baka devamlı karıştırıyor amcam(leblebileri tabii yanlışlık olmasın)
    kokoreççi olsa bozacı olsa çığıracak bence ama malzeme yanlış: leblebi. hani şu çocuklukta bütün çerez tabağını silip süpürürken küçük piç yavruları gibi ortada bıraktığınız, hani canınız sıkıldığında yoldan geçenlerin kafasına hiç acımadan fırlattığınız, hani burnunuza sokacak o kadar çok şey varken ilk tercih ettiğiniz, evet o! yıllardır tüm işkencelerinize dayanmış o minik dombili yavrucak: leblebi! ve işte leblebicinin makus talihi..
  • üzerlerine oturmayan (genellikle omuz kısımları) kaban ve kıyafetler giymeleri ile meşhur olan meslek erbapları.
  • en güzeli vakti zamanında büyük usta şener şen tarafından söylenmiştir.
    leblebici
  • elektronik mühendisliği camiasına, duran leblebici ve yusuf leblebici isimlerinde çok mühim ve aşmış iki isim kazandırmış ailenin soyadı.
  • en iyi geniş aile'deki ulvi tarafından söylenen türkü.
  • çok hareketli, mükemmel bir türkü. geniş aile dizisinde ulvinin yorumu harikadır.
hesabın var mı? giriş yap