şükela:  tümü | bugün
  • seçilmiş, kaliteli ve okumaya değer içeriği rahatlıkla erişilebilir ve tüketilebilir şekilde düzenleyen ve sunan şükela site. ziyaretçileri kaynağı gösterilmiş içerik ile bilgilenir, elle seçilmiş içerik ile eğlenir ve güncel içerik ile türkiye'den ve dünya’dan haberdar olur.

buradan buyrun
  • sağda reklamını görüp tıkladığım, kültür-sanat alanında zengin derlemelere sahip olan site.
  • sanki onedio.com'dan daha güzel gibi.
  • 2015’te en çok okunan 10 edebiyat yazılarını derlemişler. (bkz.)
  • onedio kültür'ün muadili; belki birazcık daha iyisi.

tabi, şurada notos ve ot aynı listede. national geographic de kırk yıl düşünülse bulunamazdı tabi...

içerik hazırlamak, alışverişte sıra sıra dizilmiş dergilerin adlarını yazmaktan ibaret olmamalı. az biraz anlayan bile ayırt eder bunu.
  • nereden denk geldim nasıl girmiştim bu siteye bilmiyorum. bilmiyorum dedimse, bir şair mi ne aramıştım ondan ziyaret etmiş bulundum. "ooo... ne güzel siteymiş bu." dedim. bir yıl falan olmuştur bu sözü diyeli, o günden beri takip ederim. en son bu tepkiye benzer halet-i ruhiye afili filintalar'ı keşfedince peyda olmuş, akabinde iyice popüler olunca o da kabak tadı vermişti. umuyorum ki bu sitede o hisse kapılmam. şahsen, bu gibi sitelerin devamını diliyorum bir yerde. diyeceğim o ki fotoğraf, sinema, edebiyat ile ilgilenen kişiler için birebir site. ben ikna oldum şahsen. dedimse de şu var: leblebitozu editörleri paylaşımları/hikayeleri/şiirleri/filmleri/fotoğrafları nasıl ve kaç gün aralıklarla güncelliyor veya bu hafta/gün şunu yapalım'ı nasıl ortaya koyuyorlar, onu da merak ettim doğrusu.