• su anda 17 yaşında olan (6'7 sg) ve liseye giden amerikalı zenci kişi. nba scoutlarına gore gelmiş geçmiş en iyi lise oyuncusu. seneye nba draftına girecek ve sakatlık vb bir problem yaşamazsa 1. sıradan seçilecek. nbade neler yapabileceğini örneklemek için ... (bkz: michael jordan)
 • 1984 doğumlu muhteşem oyuncu. üstelik 30 aralık 1984... otoriteler onu şimdiden bryantla karşılaştırmakta.. ayrıca inanılmaz potansiyeline rağmen bencil olmayan yetenek.. bekliyoruz..
 • yetenekli ve cok genc, fakat nike ve adidas in teklifleri yuzunden biraz havalara girmis kisi.
 • kendi duvarindaki jordan, kobe ve iverson resimleri haricinde kendi resimlerini de asan, narsist oldugunu kabul eden cok yetenekli liselim. lisede oynadigi maclar pay per view olarak yayinlaniyor mac basina 8 dolardan. smac konusunda cok yetenekli ayrica. takma adlari arasinda dumbo ve aiplane var.
 • almak için son sırada olmanın kabul edilebileceği bir isim..yetenek olarak michael jordan'dan çok daha üstün olduğu söylenen tek basketbolcu..bekliyoruz..
 • lise ligi ortalamalarında sayıda birinci (yaklaşık 50 sayı ortalamayla), assistte ikinci ve ribauntta üçüncü insan. ya gelmiş geçmiş en büyük balon, ya da...
 • oyunu bir yana, yuzunu gormemis insanlar tarafindan balonlukla suclanan yetenekli basketbol oyuncusu. 84lu olmasi ve halen lisede okumasi nedeniyle hakkinda bu kadar gereksiz/sacma/bodoslama ele$tiriler yapilmasina anlam verememekteyim. oturun bir macini izleyin sonra yetenegi var gibi ama jordan olamaz deyin, nedir yani.

  sallama yorumlari bir kenara birakirsak:
  james denen arkadasin boyu, posu, atletizmi yerindedir. kobeyi lise yillarindan hatirlayanlar, james kadar medyatik olmaya ancak lise mezuniyeti yakinlarinda ulastigini hatirlayacaklardir. elbet ki bu, yeni 1 kb doguyor demek degildir, onemli nokta, elemanin dogru ellere dusmesidir. (bkz: phil jackson)(bkz: bobby knight)

  sadet olarak: cavs veya griz eline du$ecek olursa, parlamadan sonen 1 nova olarak hatirlarda yer edecektir bu genc. $imdiden bol $ans diliyoruz kendisine

  nar$istligi uzerine bir laf edecek olursak: 17 ya$indayken ray-ban ile basin aciklamasi yapip, sonraki gunlerde sirf reklam ugruna pop yildizi brandy hanim ile flort eden #8, akron, ohio'daki st. vincent-st. mary lisesinde ogrenim gormekte olan lebron'dan daha az ego-santrik degildir gordugunuz gibi.

  ______
  15 yıl sonra gelen edit:

  normalde eski entarilerimi ne kadar abuk kalmış olurlarsa olsunlar hiç ellemem ancak sefer bunu yapmayacağım. zira, 1-2 yıldır nba izlediğini zannettiğim bazı "çok zeki" arkadaşlar benim yukarıdaki yazdıklarımı mikro işlemciden geçirmeden direkt aradan 1 cümleyi çekip alarak "hahaha çok kötü tahmin" diyip acaip bir şey yapmış olduklarını sanıyorlar. her şeyden önce daha nba'e adım bile atmamış adam hakkında girişi nasıl yapmışım bir oku be angutyo? millet hiçbir şey yapamaz derken, daha tek sayısı olmayan adamın hem fizik hem yeteneğinin süper yıldız kalibresine "gidebilecek ölçüde" olduğunu yazmışım.

  ha bu hamsiler ne yapıyor? ben "cavs veya griz eline düşerse söner" demişim onlar da bunu "ama cavs'de coştu" diye avladıklarını sanıyorlar. yahu bunu 2016 yılında yazmadım. cavs koçu paul silas iken yazdim. kimdir paul silas?? 12 yıl nba'de koçluk yapmış fakat bunun 10 yılında play off'a ya kalamamış ya da ilk turda elenmiş bir adam. elinde lebron varken, takımdan 1.5 yılda kovulan bir adam. ha dersiniz ki "koç mu kötüydü yoksa takım mı rezildi?" ayrı soru olur, tartışırız. ancak ortada "başarısız" bir koç var. ben de o dönemin "yetenekli oyuncuyu kullanamayan koçlarının" elinde olursa "yeni bir kobe beklemek zor" demişim. çünkü yaşı tutanlar hatırlayacağı gibi, kobe ve hatta jordan bile "iyi koçlarla" gerçek potansiyelini ortaya koydu.

  hepsini geçtik, 26 yaşında miami'ye transfer oluncaya kadar lebron'un şampiyonluğa ciddi anlamda yaklaştığı yıl yok (finale çıktı ama 0-4?). miami'deki çeteyle birlikte kazanmayı da öğrendi ve 30'lu yaşlarına geldiğinde cavs'i de şampiyon yapacak statüye erişti.

  özetle: kobe'yle kıyaslanırken en çok hakkı yenen adam olan lebron'u "küçük gördüğümü" filan ima etmesin kimse, ümüklerini gıdıklarım. önce bir okuduğunuzu anlayın hele. adamın lise mezuniyetinde yazdıgım bir şeyi "hohohoh ne kötü tahmin" demeye sizin durumunuz elvermez en başta. okuduğunuz şeyin ne zaman ve hangi kontekste olduğunu algılayın. anlamazsanız açın, sorun; anlatırız.
 • ulusal televizyonlarda maçı yayınlanan tek liseli oyuncu.
 • adidas, nike, reebok gibi firmaların bünyelerine katmak için uğraş verdiği oyuncu ... lakin adidas pazarlama müdürünün "ben onu amerika'nın en zengin çocuklarından birisi yapmak istiyorum. nike firmasının tanrı'dan bile daha zengin olduğu bir gerçek. şayet nike onu almak isterse, alır. bu bu kadar basittir. ama biz de elimizden geleni yapacağız" şeklinde beyanatı bu rekabetin ne boyutta olduğunu gösteriyor ...
 • geçen gün gördüm, dizindeki bandda 'the chosen one' yazmakta. bu hamlesiyle gözümden düştü oldukça, fakat yine de umutluyum.
hesabın var mı? giriş yap