şükela:  tümü | bugün
295 entry daha
 • bugün michael jordan başlığında goat tartışması dönerken bir kısım basketbol cahilinin "lebron kim ulen o önce bir kobe'ye geçsin" minvalinde laflar sarfettiğini gördüm.

  bence burada basketbol bilgisi kıymetli arkadaşlarım lebron açısından oldukça kolay geçecek olan bu versus başlığına yazarak yeni nesillere kobe'nin nba'in gelmiş geçmiş en iyi 10 20 oyuncusundan biri olduğunu hatırlatmalı ve anlatmalılar. lebronun ise kıyas kabul etmeyecek denli kobe'den üstün olduğunu zaten tartışan çıkmaz diye tahmin ediyorum.
  ancak gençler arasında belki romantizme kapılanlar olur diye söylüyorum. kobe kardeşimiz de iyi bir strikerdı, ofansif seti lebrondan daha iyiydi( genelde insanları aldatan şey de budur!) ancak " the king" ile kıyaslanmak için bundan daha iyisi gerekir.
  maalesef black mamba ne kadar hırslansa da aklı ve fiziği lebronun oynunu geçmeğe yetmedi. daha yürekli olduğunu söyleyenler çıkacaktır elbette, olabilir. ancak yukarıda bahsettiğim romantiklerin bir argümanıdır bu, bu oyunda yürek tek başına yetmez.
  kobe'yi severim, oyunlarına bakar örnek alırım ama "impact" meselesine geldiğimizde maalesef " the king" ezici bir şekilde üstün.
  stat meselesini hiç açmayacağım, arada bariz bir fark var çünkü, kobe yanlıları da bunu biliyordur herhalde. statsız tartışalım ki mamba romantikleri söyleyecek bir iki kelam bulabilsinler.
 • sahada 5 tane kobe olsa, biri dışında diğerleri skor üretemez. sahada 5 tane lebron olsa, 5'i de en az double double yapar.
 • sahaya kimden kaç tane koyarsınız bilemem ancak basketbol tarihinde zirvede michael jordan anılacak ondan sonra kobe bryant gelecektir. bu iki ismin topla sahip olduğu estetiği henüz başka bir basketbolcuda göremedim.

  lebron james'e sıra gelene kadar araya larry bird, stephen curry gibi şuan burda saymadığım belki belli başka farklı isimler de girebilir.

  ikisi de çok iyi ve unutulmayacak sporculardır ancak yersiz bir karşılaştırmadır.
 • lebron'a gelmeden curry'e mi geliyormuş. tabii doğru. lebron'dan önce curry var, luol deng var, şey var ya daha; d.j. mbenga.

  estetik gibi göreceli bir kavram üzerinden de kimseyi karşılaştırmamak lazım. kobe kadar bencil biri hiç estetik durmuyor saha içinde.

  curry'ye gidip, sen mi lebron mu daha önde şu an desek. lebron der.
 • bugün de steph curry'i, lebron james'den iyi zannedenler için üzüldük sözlük.

  hani olurda kobe izlememişsindir adam akıllı, bilmiyorsundur nasıl bir chucker olduğunu.kulaktan dolma "abi çok estetik topçuydu yeaaa" laflarına kanmışsındır, düşersin gaflete lebron ile kıyaslamaya kalkarsın, bir nebze anlarım belki ama daha etrafında klay olmadan 10 maç dayanamayan curry'i önüne koymak nedir?

  neyse tanım: türkiye'de oldukça geniş fan kitlesi bulunan lakers fanları dışında kimsenin tartışmayacağı bir versus.zira lebron, kobe'yi bırak, bugüne kadar lakers forması giymiş en iyi oyuncu olan magic johnson'uda geçmiştir konsensüs olarak nba yazarları, eski oyuncuları vs. nezdinde.nba tarihinde tek rakibi jordan'dır, onuda geçemeyecektir oyunculuk kadar takım ve oyuncu menajerliğini sevdiği için.(bkz: kentavious caldwell-pope), (bkz: j.r. smith), (bkz: tristan thompson), (bkz: tyronn lue), (bkz: klutch sports)...

  edit: düzeltme.
 • gencler kusura bakmayin ama kobe lebron'u sikiyle dover.

  kobe'nin yillarca oynadigi sikko kadrolarin 4 kat daha iyisiyle lebron'un gecen sene neler yapabildigini(!) gorduk. kobe takimda kendisinden sonraki en iyisi, nba ortalamasinin altinda olan adamlarla yillarca destan yazdi. bi yanima wade'i bi yanima bosh'u verin diye aglamadi.

  yillar sonra bi pau gasol getirdiler onda da ortaligin amina koydu zaten. kobe'nin durdurulamazligiyla yarisacak tek adam jordan'dir.
 • 1- jordan,
  2- kobe,
  3- lebron.

  iyi akşamlar, hayırlı forumlar.
 • eğer ahlak olarak bakarsak, kobe ahlaksızın tekidir.

  canlı ulusal kanal röportajında bile, cümlelere mutlaka (özelikle maçı da kaybetmişse) fuck ile başlar fuck ile bitirir.
 • messi mi ronaldo mu tartışması gibi lebron mu kobe mi tartışması devam edecek gibi duruyor. benim için kobe bambaşka bir basketbolcudur, basketbol topunun bu kadar yaksitigi çok nadir oyuncu vardir ve yukarıda da bahsedildiği gibi mal mal adamlarla şampiyonluklar yasamistir. 2006 phoenix serisi unutulmaz ayrica. halen kobe videoları acip izlerim ve her seferinde inanılmaz keyif alırım.
  tanım: kobe bambaska bir efsanedir.
 • kobe bryant nba'in istem inönü'südür.lebron fanlarıda nba'in akp'lileri.nasıl akp'liler atatürk'e bir şey diyemeyip tüm hınçlarını inönü'den alıyorlarsa bu lebron fanboylarıda tüm hınçlarını kobe'den alıyorlar.
  ben saha içinde kobe'nin büyük hayranıyım ama saha dışında hiç sevmem.özellikle takım arkadaşlarına olan saygısızlıkları çok yanlıştır.ama saha içindeki azmine laf atan çarpılır.hayranlıkla izlerdim.
  lebron ise 2011'e kadar şımarık şımarık takılmış,özellikle nowitski'nin 40 derece ateşle çıktığı maçta adamla dalga geçerek tüm nba'in nefret ikonu haline gelmiştir.ha o olaydan sonra gerekli dersleri alarak kendisini düzeltmiş ve şu anda nba'in abisi
  ve efsanesi konumuna gelmiştir.hayranlıka izliyoruz.
  benim gözümde nba'de starlar,süperstarlar ve gezegenler vardır.gezegenlerden toplam 10-15 tane vardır. kobe'de lebron'da bence bu gezegenlerin içindedir.
38 entry daha