şükela:  tümü | bugün
 • kobe bryant vs michael jordan benzetmesine benzer olarak ortaya ukte şeklinde konan karşılaştırmadır. efenim öncelikli olarak michael jordan, magic johnson, isiah thomas, larry bird, john stockton, karl malone ve dominique wilkins gibi temaşa zevki yüksek basketbolcuları izleyerek gözleri alley-oop eden kuşaktan gelen bir ferdim. bizim zamanımızda öyle sopcastmiş, sipruymuş falan filan yoktu. televizyonda sabahleyin uykulu gözlerimizle kalkar jordan abimizin show'unu izlerdik. sakız çiğnemekten daha kolay basketbol oynaması bünyeyi dumurlara uğratır okulda basket oynarken megalomanlık sınırlarımızı zorlayarak kendimizi michael jordan yerine koymaya çalışırdık. bu michael jordan hayranı girizgahtan sonra konumuza dönelim. karşılaştırmayı kendi gözümle kısa bir şekilde, kullanımı sık olan yok artık lebron james kalıbı ile açıklamaya çalışacağım. bildiğiniz üzere reklamda lebron deliler gibi potaya oldukça uzak bir noktadan basketlerini atmakta ve bunun üzerine oldukça şaşıran murat murathanoğlu abimiz kendi aksanıyla şaşkınlığını dile getiren ifadeleri kullanmaktadır. bu montajlanmış filmi beynimizin isviçreli bilim adamlarınca henüz keşfedilmeyen noktasına koyalım ve gerçek hayata dönelim. vakt-i zamanında michael jordan yine haftanın en iyi 10 hareketine ilk sıradan girmiştir. yapılan harekette jordan abimiz son saniyede orta sahadan sakin bir şekilde top ile yükselir ve bilekten atış ile topu potaya sokar, izleyen bünye olarak ağzım o kadar mesafeden yapılabilen atış stili ile bir karış açık kalır. sadece bu karşılaştırma bile jordan'ın üstünlüğünü ortaya koymak için yeterlidir. bir de abimizin washington wizards ile ikinci baharında ron artest'a maçın sonlarına doğru verdiği blok vardır normal iki elle çıkılıp ribaunt alınması ile aynı şekilde ron artest'ın kafasına vermiş ve topu tutarak takımının fast break'ten sayı almasını sağlamıştır. hey gidi majesteleri, eski toprak olarak büyüklüğünü o zaman da kanıtlamıştır.

  edit: yaşlı ve hatırlamakta güçlük çeken bünye olarak düzeltmeler: blok ron mercer'a yapılmış ve öncesinde ron artest jordan'a faul yapmış, hakemler faulü vermemiştir. ron mercer'a blok verildikten sonraki dönüşte de chicago bulls taktik faul yapmış.

  düzeltmeler için spree ve teritori'ye teşekkürler...
 • cavaliers-celtics maçından anladığımız kadarıyla lebron jamesin annesi sayesinde jordanın çok geride kaldığı karşılaştırmadır.
 • ukte olarak görüp de hayatta doldurmam dediğim bu başlığa dayanamayıp da yazasım geldiği için iki-üç şey yazıp bırakıcam. bir normal sezon maçında takım arkadaşına ribaundu ona bırakmadığı bu yüzden de triple-double kaçırdığı için kızan birisiyle, bir all-star maçında mvp olabilmek için sürekli üçlük atan birisiyle ve ne olursa olsun ilk playoff larında bariz hatalara rağmen tek bir açıklamama yapmamış birisiyle asla ama asla majestelerimi kıyaslamam.

  gönül ister lebron deyince ilk rekorları gelsin aklıma ama şu an bana bunları unutturmasını daha doğrusu o unutturabilicek hameyi yapmasını heycanla bekliyorum. ayrıca kendisi biraz da megolamandır sırtındaki the one dövmesinden bahsetmekteyim.

  kıyaslamada iki tarafın da özellikleri anlatır demektesiniz galiba. ilk paragrafın sonunda demiştim bu bir kıyaslama değil. tam anlamıyla ezme.

  (bkz: lebron james in türkçe bilme ihtimali)
  (bkz: götüme girebilir)
 • lebron ve jordan'ın adını aynı başlıkta yazmak bile jordan'a saygıda kusur etmektir. kendi kendine birşey yapmaktan aciz, 2 tane superstarı yanına alıp başkasının takımına sığıntı gibi giden bir adamdan bahsediyoruz. david stern'in yeni pazarlama harikası, yetenekleri ve kapasitesi oldukça şişirilmiş bu zat, kobe'nin shaq gittiğinde gösterdiği dirayetin onda birini gösterememiş, nba efsanesi değil nba fiyaskosu olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü çok güzel kanıtlamıştır.
 • jordan maradona ise james sabri sarıoğludur.

  (bkz: vur deyince öldürmek)
 • birisi kendisine kral diye hitap eder, diğerine başkaları "kral" diye hitap eder. aradaki temel fark budur.
 • (bkz: #19648832)
 • bok attık yetmedi diyerekten bir sonraki adım, beyzbol dünyasından isimlerle karşılaştırmaktır majestelerini*. kobe bryant vs michael jordan başlığında aylar süren tartışmalar sonucunda tatmin olmayan king james taraftarları, sezon öncesi bir sinerji yaratma endişesine girmiş görünüyorlar. tividen majestelerini izleyerek büyüyen bir jenerasyonun üyesi olarak artık kendisi hakkında methiyyeler düzmeye gerek görmüyor ve şu an tek pota oynasalar maçı lebron kazanır diyorum. umarım açıklama yeterli olmuştur.
 • lebron james in miami heat i seçtikten sonra artık isimlerini yan yana bile anmamız jordan a saygısızlık olur.