şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle belki bilmeyenler vardır,

  goat = greatest of all time yani gelmiş geçmiş en büyüğü, en iyisi.

  eksi sözlük'te lebron james başlığının son zamanlarında sayıları çoğalmış, bikaç sikik analizle gelip lebron james michael jordan'dan daha büyük bir basketbolcudur diye entrylerini sonlandiran densiz ahmakların oluşturduğu gruptur. tek tek nicklerini verip ifşa etmekle uğraşmayacağım bunları neyse konuya gelelim.

  lebron james'i severim kendisi efsane bir basketbolcu son 6-7 yılın en iyisi ama lebron james fanlarını hiç sevmem. tinercilerden bile daha beter koduğumun çingenelerini. hali hazırda 3 şampiyonluğu ve sadece birinde takımın lideri olarak kazandığı şampiyonluğu ile basketbolu bir amerikan oyunundan dünyada en az futbol popülaritesine kadar getirmiş basketbolda yıllarca süren bir çığır açmış adamdan daha iyi ilan etmek hendek kazdık o zaman kendi kendimiizi biz yönetiyoruz diye devlete isyan eden terörist kafası ile aynı kafadır.

  jordan şayet basketbol'da değil amerikan futbolunda çıkmış olsaydı bugün her ülkenin amerikan futbol ligleri olurdu, ya da bezbolda çıksaydı aynı şekilde her ülkenin bezbol takımı olurdu ama basketbolda çıktı o yüzden sen o ortadoğulu comar götünle gelip burda nba'de analiz kasabiliyorsun. nba'i lokal bir oyundan global bir eglenceye tek basina getirmis adamdir michael jordan.

  lebron james 3 final kazanmış 4unu kaybetmiş bu yıl 5.sini kaybedecek efsane bir basketbolcudur. seviyesi kobe'dir belki bıraktığında geçer bile ama jordan'ın tahtına bırak oturmayı sallaması bile hayaldir. tıpkı eksideki mercimek beyinlerinin kafalarında şekillenen hayaller gibi. simdi siktir git ve bi daha da lebron dahil hicbi basketbolcunun adini jordan'dan once telafuz etme hatasina dusme.
 • lebron'un kendisi bile bunu iddia edemez. muhtemelen odasında michael jordan posteri vardır zaten.
 • keçi mı lan bu adam dedirtir
 • valla ayıp eden andavallarız,

  (bkz: 04.05.2018 cavs vs raptors)
 • lebron basketbol sahasında yapılabilecek her şeyi yapmış olmasına rağmen hala en iyisi jordan'dır, bunun lebron'un performansıyla değil de jordan'ın bir basketbolcudan öte olmasıyla alakası var sanırım.
 • ilk olarak ;
  (bkz: #64922985)
  (bkz: basketbol tartışmasında michael jordan eşiği)

  devam edersek,

  jordan'ın tüm kariyerinde üst seviye oynadığı takımını şampiyonluk yarışında tuttuğu sezon sayısı 7 dir
  15 yıllık kariyerinin yarısında takımını şampiyonluk yarışına sokamamıştır.

  tim duncan tüm kariyerinde istisnasız her sezon takımını şampiyonluk yarışında tutmuştur,
  lebron james 15 yıllık kariyerinde takımına jordan'ın tamını şampiyonluk yarışına soktuğunda daha fazla final oynatmıştır.

  magic johnson ve larry bird oynadıkları her sezon takımlarını şampiyonluğa oynatmışlardır.

  kareem ve bill russell da bunu yapmışlardır.

  jordan stern nba kurallarını değiştirmeseydi şampiyonluk yaşayamadan kariyerini bitirebilirdi, 2 finali verilmeyen fauler ile kazandı hücum faulü yaptığı şut nba tarihinine final kazandıran şut olarak geçti.

  jordan'ın en iyisi olup olmadığı tartışılacak bir konudur ama cehaletten gelen bir ön kabul ile değil.

  jordan bird'ün yada magic'in önünde değildir (duncan bile jordan dan daha fazla takımına katkı sağlamıştır) ama lebron'da bunların önünde değil.

  ama lebron'un gelmiş geçmiş en büyük oyuncu olduğuda tartışılabilir ama mutlak olan bir şey yoktur hele jordan'ın gelmiş geçmiş en iyi olduğunu tartışmasız kabul eden adam net basketbol cahilidir.

  not: jordan'ı çaylak sezonundan beri takip ediyorum ve stern kuralları değiştirmeseydi kariyeri mcgrady'ninkinde farklı olmazdı

  ek: ergenleri anlamak zor bir tanesi dinazor luğumdan dem vurur biri jordan'ın çaylak sezonundan ber, nba takip ettiğime inanmaz. o dönemde izmir'de nato'daki amerikalılardan video kaset alıp izlerdik maçları, murat murtahanoğlu daha yeni yazmaya başlamıştı basket dergisinde, ama ergen geri zekalı olup kendini evrenin merkezi zannettiği için yapılabilecek bir şey yok.
 • final de sktiri yediğinde deliklerine girerler geri. doğu konferansının goat'ı. herif götü boklu toronto ya 43 attı diye goat oldu iyi mi ? 6 finalde 6 yüzük kazansa allah derlerdi herhalde.

  hakemlerin kıçını kurtarmasıyla kariyer yapan bir marketing oyuncağı. o emekli olunca yerine yenisi gelecek merak etmeyin.
 • "götü boklu toronto'ya 43 sayı attı diye goat oldu" diyenlerin entry geçmişine bakıyorsunuz, o da ne. gerizekalı yazarımız en iyi 10 oyuncu arasında bile adı geçmeyen, çin malı jordan olan kobe'yi, lebron'la kıyaslamaya çalışıyor.

  40 iq'la nba yorumlamaya çalışan yazarları engelleyin, kafanız rahat etsin. adam dünya üzerine gelen en büyük genetik mucizelerden birine marketing oyuncağı diyor. akıl tutulması. embesillik.