• jordan çıktığı bütün final maçlarında şampiyonluk almıştır.lebron’un biraz daha çalışması lazım...
  • lebron basketbol sahasında yapılabilecek her şeyi yapmış olmasına rağmen hala en iyisi jordan'dır, bunun lebron'un performansıyla değil de jordan'ın bir basketbolcudan öte olmasıyla alakası var sanırım.
  • bir mitoloji jordan'cılık. o yüzden kendi dogması da olur, lanet okuduğu bir düşmanı da olur. mitolojiye inandığın zaman kanıtlayamayacağın varsayımlara inanırsın ve onların ciddiye alınmasını beklersin, misal işte yok amerikan futbolu oynasaydı şöyle böyle olurdu vs vs. amerikan futbolu ne alaka mk.

neyse gerekli azarı verdikten sonra ciddi olayım: bu tür basketbolcu tartışmalarında ortada uzlaşılmış belli kriterler yok. karşılaştırmalar her zaman havada kalıyor. herkes her kıyaslama yapışında kendi kriterini getirirse, herkes haklı çıkar tabikide.

jordancıların yaptığı herkese kendi kriterlerini dayatmak, basketbolcu kriterleri üzerinde tekel oluşturmak. bu kriterler koşulsuz şartsız kabul edilmeyince de hakaret etmek, aşağılamak vs vs.

şimdi ben istesem öyle bir kriter koyarım ki michael jordan da goat olur, magic johnson da goat olur, kareem abdul jabbar da olur, lebron da olur, kaan kural da olur, o da olur bu da.

neyse tekrar ciddi olayım: kareem, magic ve lebron için gayet ciddi ve güçlü goat argümanları var. bunları jordan mitolojisi kabul etmiyor diye yok olup uçmuyorlar. günümüzde nasıl hala kareem'ın, magic'in goat olduğunu düşünenler varsa lebron'un da var tabiki de.
  • keçi mı lan bu adam dedirtir
  • (bkz: jordan'ın goatlığının fenerbahçe'nin büyüklüğüne dönmesi)
  • lebron'un kendisi bile bunu iddia edemez. muhtemelen odasında michael jordan posteri vardır zaten.
  • istatistik manyağı bir balondur. etrafı süslensin ister,baktı olmuyor,yeteneklerini alıp ada sahillerine gider. sonra evimi özledim geri dönüyorum der. kısır döngü şeklinde.
  • ergen olmak zor geri zekalı olmak ise çok daha zor olmalı, kendini dünyanı merkezi sanan ergen için var olan insanlar.

kendi doğumundan önce dünyanın olmadığını falan zannediyor geri zekalı, 1984 çok eski bir zaman gibi geliyor tahminen bu çocuğa. işte ergenlik çağlarında, o yıllarda ben de öylemiydim diye düşünüyorum sonra basketbol ve nba'i öğrenmek ve takip etmek için nasıl yırtındığımız aklıma geliyor, o zamanlar bilgilnin kıymetli olduğu, cehaletin ayıplandığı yıllardı, şimdi ki gibi cehaşetin savunulmadığı yıllar yyukardaki malın savunduğu gibi. zaten akp'nin bu ülkeye yaptığı en büyük kötülük yukarıda örneği görüldüğü gibi cehaletin kutsanması oldu.

şimdi ki ergenler ise internet olmasa kendi varlıklarını bile olumlayamayacak kadar zavallı ve acınasılar. kendi cehaletlerinin aslında bilgi olduğunu düşünüyorlar.sahip olmadıklarına başkalarınında sahip olmayacağını zannediyorlar yazık bunlara. anası babasını tanısaydım da tavsiye verseydim keşke böyle yapacaksanız hiç çocuk yapmayın diye.
  • "götü boklu toronto'ya 43 sayı attı diye goat oldu" diyenlerin entry geçmişine bakıyorsunuz, o da ne. gerizekalı yazarımız en iyi 10 oyuncu arasında bile adı geçmeyen, çin malı jordan olan kobe'yi, lebron'la kıyaslamaya çalışıyor.

40 iq'la nba yorumlamaya çalışan yazarları engelleyin, kafanız rahat etsin. adam dünya üzerine gelen en büyük genetik mucizelerden birine marketing oyuncağı diyor. akıl tutulması. embesillik.
hesabın var mı? giriş yap