şükela:  tümü | bugün soru sor
 • italya'nın kuzeyinde, çikolata kokan küçük şehir.
 • sabahları çikolata ve kahve kokusu ile çan sesleri.. kendi halinde ve kesinlikle şık giyimli insanlar.. küçük güzel cafeler.. göl kenarın yürüyüş.. italyanın en güzel kokteyllerini hazırlayan barlar.. tertemiz hava.. milano'ya 40 dakika ama milano'nun karmaşasından, boğuculuğundan, tuhaf insanlarından çok uzak; küçücük ama çok yaşanılası..
 • como gölü'nün kenarında, etrafı dağlarla çevrili, ufak, şirin, zamanla alışılan bir italyan şehri'dir lecco. gelmeden önce şehrin çikolata kokusunu her sabah yapılan kahveler veya küçük küçük dükkanlarda yapılan çikolatalar gibi romantik sebeplere bağlayan bendeniz için şehirdeki çikolata fabrikasını bulmak enteresan bir olay oldu. benzer kokuyu istanbul davutpaşa'da birebir olarak almak mümkündür ayrıca. milano'ya yakınlığı, ufak ama yine de yeterince dolu olması açısından lecco oldukça şirin bir şehirdir. italya'da çirkin şehir bulmanın zorluğu bir kenara burası italya'nın, özellikle kuzeyin küçük şehirleri arasında yine daha bir modern görünümlü kalmakta (diğerleri zira daha tarihi görünümlüdür). bunun dışında italyan yaşam tarzına bir şekilde adapte olunabilirse dertsiz, tasasız bir yerdir.

  bunlara ek olarak politecnico di milano'nun da burada bir kampüsümsüsü bulunmaktadır. aslında şehrin merkezindeki 2 bina ve bir laboratuar binasından oluşmaktadır. genç yaşında emekli hayatının tadına bakmak isteyen uluslararası yüksek lisans öğrencilerine yuva teşkil etmektedir.
 • italyanca "leccare" fiilinin şimdiki zaman kipinde birinci tekil şahıs için çekilmiş halidir ayrıca. (io lecco.)
  uygun tonlamayla soru haline dönüşür (lecco?).
  leccare italyanca'da "yalamak" demektir.
 • puslu dağları ve göl manzarasını karşına alarak, enfes balık menüleri tadabileceğiniz güzel, sevimli, huzur kokan yer.
 • (bkz: lecce)
 • yazın sevgiliyle gidilmesini ve göl kenarında uzun yürüyüşler yapılmasını tavsiye edebileceğim sevimli şehirdir. capri'de makarna yemeden de dönmeyin.
 • çok sevimli, hele ki güneşli bir günde gelirseniz, bu yaz buraya gelip 1 hafta kalayım, yenilenirim diyeceğiniz bir yer. müthiş bir doğa gerçekten.

  şehrin diğer tarafında aynı zamanda otel de olan il griso isimli bir yer var ki mutfağı michelin yıldızlıdır. göl manzaralı iyi bir yemek için uğrayınız efenim.
 • italyanın bursa sı olan şehir. bu şehrin kumaşları ve tekstil anlamında büyük bir geleneği vardır. como gölü kenarında olmasına rağmen como şehri gibi turistlik bir mekan değildir ve bu size iyi hissettirir. burada yaşarken buradaki insanlardan birisi olur çıkarsınız. küçük bir tren istasyonu vardır. göl kıyısı özellikle cumartesi öğleden sonraları ailelerle dolup taşar ki bu size mükemmel hissettirir. gezi rotalarında olmamasına rağmen gezginlere önerebileceğim bir şehirdir.