şükela:  tümü | bugün
 • rock müzikle pek aram yoktu bir gün dinlemeye karar verdim. birçok türünü ve grubunu dinledim son durağım led zeppelin oldu.birçok dini, mezhebi araştırdıktan sonra hak yolu bulmak gibi bir şey oldu benim için.adamlar bambaşka.
 • led zeppelin, 90 başlarında hayata gelen ve sönük vokal, ustalıksız, ara ara, ve notasız patlamalar yaşayan gitar, sıfırlanmış davul ve ölgün bir bunalım gözyaşı felsefesine bürünmüş boktan seattle ve ardılları müziğini teknik olarak tokatlayan ve içinden enerjik melodiler fışkırtan bir yaşam mucizesidir.

  düşmüş kişinin dizindeki tozu, gözündeki yaşı ve yüzündeki umutsuzluğu estetikle ve dikbaşlılıkla silkelemesine imkan veren bir büyük müzik yapmışlardır.
 • kanımca hala gelmiş geçmiş en iyi rock gruplarından biri.
 • stairway to heaven dışında başka şarkısını bilmeyenlerin "balon" diye nitelendirdiği efsane müzik grubu.

  (bkz: kashmir)
  (bkz: immigrant song)
  (bkz: all my love)
  (bkz: whole lotta love)
  (bkz: since i've been loving you)

  yılların kutsal bilgi kaynağı bir klavyeye ve bir akıllı telefona yenildi.
 • 66 yaşındaki babam led zeppelin hayranı, 35 yaşındaki ben de öyleyim. 4 yaşındaki oğlum ve 16 aylık kızım da kafalarını sağa sola sallayarak, keyifle eşlik ediyorlar ben led zeppelin dinlerken.

  işte iyi müzik dediğimiz böyle bir şey.

  her kuşağın çok severek dinleyeceği şaheserler yaratmış büyük bir gruptur led zeppelin.
 • taşağa bağlanamayacak kadar büyük gruptur.
 • bu siktimin dunyasinda insan 68 kusagi olmak icin turlu turlu sebepler arayabiliyor, iste bunlardan biride bu guzide gruptur. 70lerde 20lerinde olan gencleri muzikal orgazm yasatmis, pink floyd ve queen'le beraber altin uclemeyi olusturmus. sokayim boyle duzene, biz gagalar gugulari izlerken, bi zamanlar dedeler bunlari dinliyordu. sanki biz istedik bu cagda yasamayi amk..
 • taşşak geçilmesi uygun bir grup değildir, kendisiyle taşşak geçenlere önerim gidip serdar ortaç'ın altında falan eğlenmeleridir.
 • 70'lerde manyak unlu olan ingiliz rock grubu...kadro:
  robert plant: vocal
  jimmy page: guitars
  john paul jones: bass & keyboards
  john "bonzo" bonham: drums
  albumlere gelince:
  led zeppelin (69)
  led zeppelin ii (70)
  led zeppelin iii (71)
  four symbols (72)
  houses of the holy (73)
  physical grafitti (75)
  presence (76)
  the song remains the same (76) (live)
  in through the out door (79)
  coda (82)
  remasters (86)
  grubun hikayeside oldukca ilginc...75'e kadar hersey mukemmel...deep purple'la birlikte ingiltere'de zamanın en unlu iki rock grubundan biri bunlar...75'ten itibaren bitakım uursuzluklar olmaya baslıyo...en onemlileri tabiki 78'de robert plant'in oolunun olumu we tabiki 1980'de efsane davulcu bonzo bonham'ım otel odasında kendi kusmuunda boularak olmesi...bunun uzerine daıldı zeppelin...82'deki coda albumu daha once yayınlanmamıs single b-side'larından olusuyo...ayrıca 97'de plant'le page tekrar biaraya gelerek no quarter isimli bi konser albumu cıkardılar...sanırım dewam ediyolar halen bu sekilde...sarkılara gelince, dazed and confused, babe im gonna leave you, whole lotta love, moby dick, immigrant song, since ive been loving you, kashmir, stairway to heaven, black dog... gibi bisuru efsanewi rock klasiinin sahibiler...
 • led zeppelin de olmayıpda deep purple da olan şey, sık sık eleman değiştirme, gitarist kaprisliği (bkz: ritchie blackmore) olabilir.

  çıkardıkları ilk (bkz: led zeppelin i) ve son (bkz: coda) albumleri dışındaki bütün albümleri ingiltere veya amerika da 1. liğe yerleşmiştir.bazıları, her iki ülkede de 1. olmuştur.madison square garden da verecekleri konserde 4 saat içinde 60.000 bilet satmışlardır, atlantic records un, album ismi olmadığı için ticari intihar olarak nitelendirdiği led zeppelin iv (bkz: led zeppelin untitled) veya (bkz: zoso) dünyanın en fazla satan albümlerinden birisidir, ve de kuşkusuz rock dünyasının en iyi iki albümünden birisidir.diğeri (bkz: pink floyd) (bkz: the wall) . beatles in veda konserinden sonra , en fazla seyircinin katıldığı bir konser vermiştir.nedendir bilinmez ama türkiye de çok az insan sever led zeppelini, hatta çok azı tanır.tanıyan da satanist olarak tanışır, halbuki basına hiç demeç vermedikleri için basın bunları bu yolla suçlamıştır.kaç grup vardır ki bi elemanını kaybettikten sonra dağılmış ve de grup şarkılarını söylememiştir.beğenmeyenlere dünyanın en fazla istek alan rock şarkısı olan (bkz: stairway to heaven) herkesin mutlaka dinlemiş olduğu melodileriyle (bkz: kashmir) ve de (bkz: achilles last stand) ı dinleyin derim.belki o zaman anlarsınız ne kadar mükemmel olduklarını...

hesabın var mı? giriş yap