şükela:  tümü | bugün
  • belçika birası olan leffe nin hacmen %8.2 alkol içeren çeşidir. aroma olarak karamel ve değişik baharatlar içerdiği için içimi biraz ağır fakat kendine has bir tadı olduğu için takdire şayandır.
  • türk tuborg tarafından türkiye'ye ithalatı başlamış olan yeni leffe'miz. etiketinde kişniş ve portakal kabuğu aromaları olduğu yazmakla beraber, bir hoegaarden kadar keskin değil bu tatlar. tipik belçika mayasının buram buram koktuğu hafif tatlımsı ve karanfilimsi bir tadı var bence. henüz marketlere düşmedi, şimdilik tek tük bazı tekellerde var ama yayılması yakındır.

https://twitter.com/…dasi/status/404654241987321856
  • kişniş, yonca ve turunçgilin muhteşem karışımı. kadıköy'deki "ayı"da bulunabilen fevkalsibeşer. bardağını da yiyebilirsiniz. bırakınız yessinler:

http://www.leffe.com/en/leffe-radieuse
  • şu an denediğim, alırken şişede kullanılan renklere tav olduğum biradır. klasik, aromalı standart bir belçika birası diyebilirim. içimi oldukça rahat, damaktan geçerken hiç ama hiç yabancılık çektirmiyor. kıvamı yoğun. midede şişkinlik bırakmıyor, tadı dilinize yerleşip kendini hatırlatıyor. güzel bira. 7,5 lira efendim.
  • tekelist'e geldiğini öğrenir öğrenmez hemen aldım bu akşam. şöyle söyliyim; öyle enfes bir aroması var ki, sevinçten evde tek başıma break dans yaptım ağlayarak.
  • çok sevgili leffe brune den sonra, daha da mest etmiş süper bira. bara gidip de kimi zaman su gibi olan fıçı bira içmektense az ve öz bundan içerim, miğdemde saçma sapan bira hamallığı da olmaz. miss..
  • çok olmasada belirgin bir aroması olan belçika birası. yerli biralar gibi şişkinlik yapmıyor tadı efes kadar kötü değil, köpüğüde bol ama içimi çok rahat bir birada değil kendi deneyimlerime göre. hafif içimli bira için peroni nastro azzurro ve corona derim
  • macrocenter'dan da alınabilir.
  • renk, köpük, koku çok başarılı. içimi 8.2 alkol için gayet rahat. yine de yoğun bir aroma sunuyor. daha ne olsun?
  • "lef radyöz" diye okunur, lıkır lıkır içilir. biranın belki de olabilecek en güzel aramolarından birini barındırır.