• gise yapmamasi mumkun degil. yonetmen agir cakal. filme iki tane tom hardy koymus amk.
  • ulan ben büyüdüm, çocukken en sevdiğim oyuncuların filmlerini tekrar izleyince ne kadar sıradan filmler olduğunun farkına vardım ama ekşi sözlük'te çoğunluğunun yirmi yaşın üzerinde olduğunu tahmin ettiğim izleyici kitlesi hala değişmedi. bir filmde sevdiği oyuncu varsa kesin mükemmeldir o film. bunda tom hardy var laf edilemez, öbürünü spielberg yönetmiştir ağız açılamaz, diğerinde christian bale var bir şey dersen allah çarpar... ulan bu film black mass'le birlikte geçen senenin en boktan iki suç filminden biri.
  • tom hardy'nin tek başına ikiz kardeşler, ronald kray ve reginald kray'in ikisini de oynayacağı film. tom hardy'nin önlenemez yükselişi devam ediyor. biri şu adama dur desin. filmin fragmanı bugün yayınlandı.

kray kardeşler'i en kısa şekilde londra'nın al capone'u olarak özetleyebiliriz. film de kardeşlerin 1950 ve 1960 döneminde başından geçenleri anlatıyor.

sözlükte hakkında yazılanlar üçe dağılmış durumda:
    (bkz: kray twins)
    (bkz: kray ikizleri)
    (bkz: kray biraderler)
  • johnny depp bu filmin kendisi üzerinde belirgin etkisi olduğunu belirtmiştir, hatta çocuklarına lily ve jack ismini vermesi tamamiyle bu filmle alakalıdır.

1985 yılına ait bu ridley scott filmi masumiyet ve kötülüğün fantastik bir anlatımıdır.
  • iki tane tom hardy var ne kadar kötü olabilir ki diye izlediğim bok gibi çıkan film.aslında güzel,eğlenceli,heyecanlı olabilecek bir konuyu nasıl bu kadar sıkıcı hale getirmişler aklım almadı.filmde etkileyici güzel sahneler var bi de tom hardy'nin müthiş oyunculuğu var yine izlenir tabi ama güzelim konuya yazık etmişler senaryoyla maalesef.sana puanım 6.8 kanki
  • mafya ve polis arasında geçen strateji temalı, sağlam senaryolu film umuduyla izleyeni yamultan yapım. hiç o tarz bir film değil. aslında filmin ne anlattığı belli değil. bitince " bu neydi simdi" dedirten çerezlik izle geç filmi. ben meşhur sigara firlatma sahnesi için izledim. pisman mıyım? hayır. izlemesem bir sey kaçırır mıydım? hayır.
  • açıkçası filmin iyi olup olmadığını fark edemedim bile; çünkü körün istediği bir göz allah verdi iki göz misali, iki tom hardy'yi izlemekten filme odaklanamadim. düşünsene, iki tane tom hardy dudağı..
  • mafyatik aşk filmi. 2 alanda da yavan ve vasat.

--- spoiler ---

diğer arkadaşların da bahsettiği gibi filmde odak sürekli başka yere kayıyor. bir alt metni bırakın, üst metin bulunmuyor.
    hikayede ilgi çekici hiç bir unsur yok. film başında rakip bir çeteden bahsediliyor. aralarındaki mücadele anlatılacak diye beklerken bir anda tüm üyeleri tutuklanıyor.
    polise karşı bir kedi fare oyunu bekliyorsunuz. o alanda da bir ilerleme olmuyor.

kardeşler arasındaki çatışmadan bir şey çıkar diyorsunuz. bir tanesi sürekli işleri batırırken diğeri ama o benim kardeşim diye ortalarda geziyor. kimse senden öldürmeni beklemiyor, yolla gitsin bir yerlere. bak ne güzel afrikada ütopik şehir kurma hayali var. 50 bin sterlin gerekiyor diye gidemiyor. londra'nın sahibi olmuş adamlar ama nakitleri yok. amerikalının getirdiği 2 milyonluk bononun yüzde 50'sine ortak olan siz değil misiniz.

kadının adama aşık oluşu da, soğuması da saçmasapandı.
    kapısına adamın biri geliyor. iki muhabbet edince aşık oluyor.
    ayrıca kadın yıllardır başka yerdeymiş. ama sorsan şehirdeki önemli bir gece kulübüne onlarca kez gelmiş ama bizimkinin oranın patronu olduğunu bilmiyormuş.
    hiç karşılaşmamışlar.
    soğumasına geçelim. bırak bu işleri diyor. adam tamam diyor. sonra bir anda para sayarken görüyoruz. meğer bırakmamış.
    basit, derinliği olmayan, gereksiz bir film. 5/10
    5 puan tom hardy için.

--- spoiler ---
  • tom hardy'i severek izleyenlerdenseniz, kaçırmayın. adam jöleli saçları ve ingiliz aksanıyla takım elbise içinde serserilik yapmak için gelmiş bu dünyaya. bir insana bu kadar yakışabilir gansterlik. öyle ahım şahım bir senaryo yok, zaten filmi değil tom hardy'i izliyorsunuz doya doya. 7.5/10.
  • tom hardy'nin ron-reg kray kardeşlerin ikisini de oynayarak alıp yürüdüğü 2015 yapımı british gangster filmi.

--- spoiler ---

tom hardy yine efsane bir performans çıkarmış olsa da senaryoda sanki bir şeyler eksik gibiydi. özellikle ron kray'in tam bir manyak olarak lanse edilmesinden sonra daha çarpıcı bir final beklerdim doğrusu. senaryo filmin başında bize çok şeey vaadedip filmin sonunda yerine getiremedi hissiyatı yarattı.

ilk yarıdaki bar sahnesi ile sonlarda reg'in jack mcvitie'i öldürdüğü sahne çok iyiydi. reg ve ron kardeşlerin kulüpte birbirine girdiği sahne ise olağanüstüydü.

filmin yönetmenliğini brian helgeland yerine guy ritchie yapmış olsaydı " ki snatch ve lock stock and the two smoking barrels yapımlarından bu tarza çok yatkın " film efsane olabilirdi diye düşünüyorum.

kısacası oyunculuk ve işleniş bakımından güzel ancak yönetmen, görüntü ve senaryonun kısırlığı bakımından vasatın üstü bir yapım olmuş diyebilirim.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap