şükela:  tümü | bugün
 • eylül 2010'da abd'de gösterime girecek olan; dawn of the dead, 300, watchmen gibi epey başarılı filmlere imza atmış zack snyder imzalı animasyon. seslendirme kadrosunda ise helen mirren, hugo weaving, geoffrey rush, abbie cornish, jim sturgessgibi isimler var. guardians of ga'hoole isimli roman serisinden uyarlanmış olan ve 3 boyutlu izleme şansına erişeceğimiz filmin fragmanı, zack snyder amcamızın yapmaktan anlaşılan pek hoşlandığı üzere, ağır çekimlerle ve etkileyici uçuş sahneleriyle dolu. evet, uçuş sahneleri, zira film baykuş soren'in babasından dinlediği epik hikayeler üzerine imiş.
  meraklıları için fragman:

  http://www.traileraddict.com/…the-guardians/trailer
 • daha ayrıntılı bilgi için;

  http://www.imdb.com/title/tt1219342/
 • tam adı legend of the guardians* olan kathryn lasky'nin baykuş krallığı efsanesi serisinin ilk filmi.

  1 ekim'de vizyonda. emilie de ravin'in oyunculuğundan şüphem olsa da helen mirren ve hugo weavingiçin bile görülmeye değer.

  --- spoiler ---

  soren adlı genç baykuşun hikayesini anlatıyor. soren, babasından hikayelerini dinlediği 'ga'hoole' adlı koruyucu baykuşlardan çok etkilenmektedir. birgün, tüm baykuş soyunu korumak için mücadele veren koruyuculardan biri olmayı hayal etmektedir.

  --- spoiler ---
 • 2010 son çeyreğinde gösterime girecek zack snyder yönetimindeki animasyon "legend of the guardians"ın tam adı olarak kayıtlarda geçiyor. burada da geçsin.
 • görüp görülebilecek en renkli ekidneye sahip olan animasyon. kehanetleriyle, kahin ahtapot paul'ü tahtından indirebilir.
 • ari ırk yaratmak isteyen nazi baykuşlarla (eheh) iyi kalpli baykuşların hikyesini anlatan 3d olarak çok keyifli bir şekilde izlediğim muhteşem bir animasyon film. baykuşları çok sevdiğim için izlemeye karar vermiştim ama ya kötüyse falan diye de azcık da olsa tereddütlerim vardı. filmin sonunda ise iyi ki bu filme gitmişim dedim gerçekten çok güzeldi. baykuşlar beni büyüledi 3d olması da cabası... animasyon severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bi film.
 • tam bir cocuk filmi.. ama cocugun olsa tereddut etmeden goturecegin cinsli..
  ben cocuk filmlerini sevdigim icin gittigime pisman olmadım..
  goruntuler de harikaydı..

  --- spoiler ---
  hırsın kotu bir sey oldugu, kotu insanların pis hırsları oldugu, iyinin zayıfın yanında yer alacagı filan gibi mesajları amenna cok hostu da su kotu erkek kardes neyin nesiydi yahu? adam gitti kendi oz kız kardesi olan baykusu ay tutulmasına maruz bırakıp kor etmeye, suurunu kapatmaya calıstı.. tamam, kotu de olacak elbette de kotulugun de bir raconu olsun.. ne bileyim genele kotu ama kendi yakınına iyi filan olsunlar, olmaz mı? kendi oz kız kardesi yahu. resmen rahatsız oldum.
  --- spoiler ---
 • çocuğunla beraber otur seyret filmi.
 • rated m for mature olaymış baya baya iyi olacak filmmiş. çocuk filmi olarak da gayet karanlık bir film bence, aslında dvd veya bluray'de uncut bir versiyonu çıkarsa biz de kol bacak koparan, kan çıkaran baykuşlar görebiliriz belki. zack synder zaman zaman yaklaşmış fakat eli gitmemiş gibi duruyor. klişe hikayesi, herhangi bir felsefesi olmayan kötü adam ve regl yaşayan büyük biraderden ziyade iyi filmdi bana göre özellikleri animasyonlar "yok artık" dedirtecek cinsten.