şükela:  tümü | bugün
 • ilk bölüm itibariyle standart altı bir izlenim veren dizi.

  the sword of truth serisinin televizyona uyarlanmış hali.

  senaryo pek bi klişe. kötü adam var, kahraman olduğunu bilmeyen iyi adam var. iyi adam kahraman olduğunu öğrenip kötü adamı öldürmek için yola çıkıyor. karakterler lotr seyredip yaratılmış izlenimi veriyor. falan filan.

  özel efektlerde ucuza kaçılmış.

  iyi adam mal bi de.

  senariste not: instruction manual ne lan o devirde. keşke grevde kalsaydın sen mal.
 • lord of the rings benzeri, ne zaman olduğu bilinmeyen bir zamanda geçen (biz kısaca ahir zaman diyelim) içinde gizem, büyü ve kılıç-kalkan olması vesilesiyle beni cezbetmiş dizi... ayrıca ''kahlan'' ablamızada hayran kalmamak elde değil... umarım senaryo daha iyie gidecek, yani en azından bana öyle bir izlenim verdi...
 • izlemek için gerçekte çok çook sıkılıyor olmanız gereken dizi. "kara murat benim" sahneleri mi ararsın (hayır efendim "i am spartacus" göndermesi değildir o, illa kara murat'ır :p) cüneyt arkınvari dövüş sahneleri.

  hayır insanın inanası gelmiyor 3. binyılda çekildiğine.
 • d&d dunyasinda gecen bi dizi. goruntuleri fena degil, konu eh. yeni baslayanlar icin gorsellestirilmis fantasy rol playin' denilebilir.
 • abc'nin şimdiye kadar 7 bölüm oynamış yeni fantastik dizisi.

  konusu:
  bir kahin ölüm döşeğinde, gelmiş geçmiş en kötücül insan olan darken rahl'ı öldürecek olan, gerçek bir arayıcının doğacağı kehanetinde bulunur. darken rahl, adamlarını gönderip yeni doğan tüm çocukları öldürtse de gerçek arayıcı olan çocuk, bir büyücü tarafından sınırın diğer tarafına kaçırılır. arayıcı, aslında kim olduğunu bilmemektedir. 23 yıl sonra bir confessor, büyücüye gelerek arayıcı'yı bulmasında yardım etmesini ister... sonrasında ise olaylar gelişir.

  kaynak:
  http://forum.divxplanet.com/…=124760&hl=seeker&st=0

  yorumlara göre başarılı bir yapım, türkçe altyazıları da divxplanette çevilmekte, göz atmakta fayda var.

  http://www.legendoftheseeker.com/
 • sword of truth serisini dönüp dolaşıp tekrar okuyan birisi olarak ilk bölümünü bile izlemeye katlanamadığım dizi. senaryosu, kitaplar bir kazanda kaynatılıp çorbaya döndürülmüş, içine de akla gelen her tür baharat, çeşni vs. tadına bakılmaksızın atılmış izlenimini uyandırıyor.

  --- spoiler ---
  1. zedd ile richard'ın (olmayan) geçmişi.
  2. confessor'ların sadece seeker (of what?) ortaya çıktığında onu korumaktan başka bir görevi olmayan bir tarikat olması.
  3. zedd richard'ın seeker olduğunu ilan ettiğinde oluşan "gölgelerin gücü adına" tadı.
  --- spoiler ---

  biraz daha izlersem kitaplardan da nefret edeceğim korkusu ile diziyi derhal bilgisayardan silmek zorunda bırakmıştır.
 • craig horner (the seeker)'in yaglanmis kilsiz vucuduna (bkz: nazar etme ne olur calis senin de olur), bridget regan (the confessor)'in da gozleri ve goguslerine odaklanan dizi. xena'nin yapimcilarindan diye duyduk ama xena kadar bile olamamis yani vasatin altinda.
 • onuncu bölümüyle önceden çok eleştirmeme rağmen beni benden almış yapım. öylesine zamanım geçsin diye oturmuştum başına ancak içindeki adalet ve kötülüğün masumken yokedilmesi diyalogları ile kocaman bir aferini haketmiştir.

  --- spoiler ---

  erkek confessor' ın dünyaya gelişi, geçmişte yaşanan bir kaç örneğe dayanarak kötü olabilme ihtimallerinin yüksek olma sebebiyle doğumdan hemen sonra boğularak öldürülmek istenmesi, seeker' ın karşı çıkışı ve çocuğu kurtarmak için confess edilmiş babanın çocuğunu öldürmesi önlerken söyledikleri, mother confessor' ın seeker' ı neredeyse öldürmesi ve başbüyücü zedd' i confess etmesi, bu esneda yaşanan beni düşünceler içerisine sokan diyaloglar, mother confessor' un ironik olarak baba tarafından öldürülmesi ve son olarak da yeni mother confessor' ümüz. gerçekten harika tadı damağınızda kalacak bir bölüm.

  --- spoiler ---

  eğer onuncu bölümde yakaladıkları bu başarılı üslubu devam ettirmeyi başarabilirlerse çok daha fazla ilgi çekecekler ve sevenlerinin içini pır pır ettireceklerdir.

  not: anexim uyardı saolsun erkek seeker yazmışım, erkek confessor olmalıydı dogrusu ama artık mucizevi bir şekilde düzeldi ve erkek confessor oldu.
 • (bkz: vakit kaybi)
 • ilk başlarda biraz sıkıcı ve standart altı gibi gelse de son bölümleri ile ki bunlari 10. bölüm ve sonrasi olarak niteleyebiliriz, gayet seyredilebilir bi hal almistir. piyasada hazır bu tarz dizi yokken iyi de olmustur dogrusu.

  --- spoiler ---
  bu arada 15. bolum itibari ile "con dar" "kan ofkesi" buyusun karizmatik confessor ablamiz tarafindan uygulandigi sahne cidden iyi olmus. darken rahl efendi tırsıp kaçtı resmen.
  --- spoiler ---