• uc erkek karde$, bir emekli albay baba, -anthony hopkins- bir sava$ ve uc karde$in hep beraber a$ik oldugu bir kadinin hikayesi. kadin -julia ormond- filmde uc karde$e de veriyor, ama aslinda brad abimize hasta tabi.
  • "öyle bir kızılderili adam, her aileye lazım" mesajı çıkartabildiğim film.
  • brad pittin oynadığı karaktere yapılan heart of darkness göndermesiyle de dikkat çeken film.

acıklıydı. biraz türk filmi kokusu vardı. zaten üzülmek isteyen, bunu seven insanlar için birebir.

anthony hopkins'in canlandırdığı baba karakteri de dikkat çekicidir. aile bağlarını diğer tüm ilişkilerden üstün tutanlar için özendirici bir adam.
  • filmde brad pitt'in canlandırdığı tristan karakteri gibi birini gerçek hayatta bulma arzusu uyandıran film,ayrıca brad pitt filmde aşmış bir oyunculuk sergilemiştir
  • brad piitin atına binmeden, evini, sevgilisini herşeyi arkada bırkakırken, kaçarken herşeyden attığı son bakış unutulmazz
  • (bkz: john toll) (en iyi görüntü yönetimi)
  • türkiye'de ihtiras rüzgarları adı altında oynamış bir film.
  • bilge bir kizilderiye sahip bir ailenin sehirden uzaktaki evlerinde yasadiklari tuhaf bir dramdir. savaslar, asklar, entrikalar falan derken agir bir temposu olmasina ragmen ninni edasiyla gelirsiniz filmin sonuna. ama filmde en cok goze carpan ozellik tristanin aidiyet kabul etmeyen asi ruhudur. alir basini gider kafasi bozuldu mu, donmus gelmis bakarsin..ilk wise kizilderili hisseder geldigini.. bakmissin bu sefer sorumluluk ustlenen bir aile babasi olmus tristan. karizmatik bir tiplemedir hasili bu tristan, nitekim babanin en cok tuttugu evlat da budur.. guzel bir tat birakiyor dimagda izlendikten sonra.
  • filmde brad pitt'in oynadigi tristan karakteri asi bir sey olmasina ragmen, tüm aile tarafindan en cok sevilen seytan tüyüne sahip bir insandi. (neden acaba?) filmin sonuna dogru kardesi de ayni seyi dile getirmistir zaten "tanrinin ve insanlarin koydugu her kurala uydum, sense hiçbirine uymadin ama hep seni daha cok sevdiler" deyü. ama ben böyle bir karakter görmedim, tanimadim, bir disi olarak ne desem bos.
hesabın var mı? giriş yap