şükela:  tümü | bugün
555 entry daha
 • deicide albümlerinden biri güzeldir dinleyin dinlettirin
 • bitti güzelim dizi.

  gelişim inanılmaz, her sezonun her bölümün lezzeti ve kalitesi tartışılmazdı. muhteşem karakter gelişimi ve güzel son. fakat dizinin en azından 3 ve 4.sezonlarının olmasını bu sezonlarda da superhero powerlarını gerçekten vermesini ve benzer sonla 5.sezonla bitmesini beklerdim.

  eklemek istediğim hiçbir şey yok.

  söylemek istediğim şey çok, yazık oldu bence gerçekleşebilecek, olabilecek şeyler, potansiyel.

  en kaliteli villainlardan birisini bizlere bırakmış dizi,

  (bkz: amahl farouk)
 • bu diziyle ilgili süper kahraman dizilerinin breaking bad’i olduğunu söylüyorlar ya. kesinlikle öyle. david haller her ne kadar düzenli bir x men üyesi olmasa da umudumuz olan yeni x men dizilerinde seni de pistlerde görmek istiyoruz. bu böyle bitmemeli.

  --- spoiler ---

  s3e8 final bölümünde david savaşmanın gereksiz olduğunu, yaşlı farouk’un pişmanlığını ciddi bir kapışma sonunda farouk’un zihnini paramparça ederek öğrenmeliydi bence. charles da savaşı kendisine ihanet eden farouk ile verip zaferi kazanmalıydı. o zaman baba olamamanın pişmanlığını zaferle sonlandırabilecekti. çok sofistike bir final oldu. sebebi de tabi ki profesörün karakter gelişimini zedelememek bence. ‘çünkü yeni diziler gelecek. o diziler gelecek arkadaşlar inanıyorum.’ omega seviyesindeki davidin savaşmadan olayı bitirmeyi kabul etmesi tatmin etmedi beni. açıkcası infinity war’da thanos ve dr.strange arasında geçen dövüş sahneleri gibi bol efektli ve görsel şölenli bir karşılaşma bekledim. heyecanlı olmayan ama duygusal bir final oldu. zamanın yenip kerry i yaşlandırması çok güzel bir detaydı. gabrielle ve davidin şarkı söylediği dakikaları büyük bir hazla izledim. şarkı seçimleri zaten çok iyi bu dizinin. kesinlikle 2 sezonluk daha malzeme vardı en az. profesörün öğretmenlik yapmaya karar vermesiyle gelecek yeni x men dizilerinin haberini aldım ben kendimce. umutluyum yani. fena bi diziydi keşke bitmeseydi ama işte.
  --- spoiler ---
8 entry daha