928 entry daha
  • öncelikle geçmiş entriyi şuraya bırakayım.

(bkz: #162303817) onun içinde de bir tane entry var. entryception. neden bunu yaptım çünkü ikisi de o kadar uzun ki ne anlattığımı unuttum. özetlemem gerekirse legonun tablo gibi duvara asılanını aldıktan sonra hızımı alamayıp lego olmayan bir markanın yurt dışından çiçeklerini aldım. 3 taneydi hepsi bitti gösteririm şimdi. sonra hızımı yine alamayıp gittim bu defa legonun çiçeklerini aldım ona başladım. karşılaştırma yapmaya geldim.

öncelikle en belirleyici şey fiyat. legonun çiçeklerini 1800 küsüre almışken diğer markanın 3 ayrı çiçeğini 800 küsüre aldım. 3 diyorum dikkatinizi çekerim.

ikinci fark diğer markanın parçaları ve bittiğinde boyları daha küçük, ondan sonra legoyu yapınca parçalar biraz hantal geldi mesela ama diğerinin kutusunda zaten mini diyor. büyük versiyonu da var mıdır bilmiyorum.

legonun tarif kitabı çok daha güzel ama diğeri de anlaşılmaz değil. görüntü olarak bence ucuz olan alternatif de kötü değil hatta bence uzaktan gayet güzel. onun parçalarını yerine oturtmakta bir tık zorlanabiliyorsunuz, legoda böyle bir şey yok. tık diye oturuyor her şey. diğerinde birsürü yedek parça kaldı. şu an legoda 3 çiçek bitirdim sadece 5 yedek parça kaldı. içinden çıkan paketlerde legoyu kategorilere ayırmışlar. üstünde kaç yazan paketle hangi çiçekleri yapacağını falan yazıyor. diğerinde sadece paketlere ayırmışlar ama zaten tek kutuda 6 çiçek falan yapıyorsunuz 1'i yaprak.

bir diğer fark legonun çiçeklerinde saplar aynı renk. çiçek görüntüsü güzel. diğerinde sapla yaprak ya da çiçeğin bağlandığı yerle sap farklı renk falan. legoda da bağlantı yeri koyu yeşil mesela ama o daha çiçek gibi duruyor onunki göze batmıyor.

sağlamlık ve parça takma keyfi olarak lego diyorum ama bütçeyi işin içine katınca diğer seçenek de hiç fena değil bence.

görsel

şu legodan 3 çiçek

şunlar bitirdiğim diğer markanın çiçekleri.

görsel

legoyla oynama işini nasıl çocuklara kaptırmışız ve ben 28 yaşıma kadar bunun bu kadar keyifli 1 aktivite olduğunu neden bilmiyordum hiç bilmiyorum.

neyse daha erken fark etsem ocağıma hepten incir ağacı dikermişim.
hesabın var mı? giriş yap