şükela:  tümü | bugün
  • lego star wars, lego batman gibi oyunların son çıkanıdır. konu olarak ilk 4 yılı (felsefe taşından ateş kadehine kadar olan) içermektedir. muhtemelen lego star wars gibi, geri kalan kısmı içeren ikincisi de çıkacaktır. daha oynamadığım için bilmiyorum ama serinin diğer oyunları gibiyse muhtemelen yine bitirene kadar kalkmayacağım başından.
  • serinin daha önceki oyunlarından daha iyi esprilere sahip bu oyun. yine konuşma yok oyunda, ama anlatmak istediğini çok güzel anlatıyor. onun dışında bulmacalar lego star wars'a göre daha zor olmuş. önüne geleni vurarak yürü arada karakter özelliklerini kullandan ziyade, sürekli bişeyler yapmak gerekiyor, nereye nası gitçeğini bulmada zorlanabiliyor insan, tabi hala "herşeyi vur, bişey çıkar elbet" mantığı geçerli. tabiki öyle ahım şahım bir oyun değil ama eğer 2 kişiyseniz vakit geçirmek için ideal.
  • 1. oyun olan 1-4 çok güzeldir. lego'nun mizahı ve yaratıcılığı bu oyunda da var. marvel ve star wars'la karşılaştırınca bunda 10 parça minikit değil de 4 parça hogwarts logosu* topluyorsunuz. her bölümde üç karakter açıyorsunuz ve bir öğrenci kurtarıyorsunuz. 24 bölüm var bazı bölümler(özellikle üçüncü yıldaki) bence sıkıcı ama genel olarak çok zevkli bir oyun. bence en büyük artısı açık dünya olması. hem hogwarts hem diagon yolunda gezebiliyorsunuz. diagon yolunda açtığınız karakterleri vs. alırken hogwarts'da mini görevler var. story mode'da bölümlere hogwarts'tan gidiyorsunuz. genel olarak vakit geçirmek için güzel bir oyun. eğlenmemek mümkün değil.2. oyun olan 5-7yi oynayınca onun hakkında da yazarım.

    1. oyunu %100 yaptım şuradan bütün yapılacakları bulabilirsiniz.
  • charlie chaplin filmi vari oyun.

    oyunun başında dumbledore sokakta ıslık çalarak yürürken bir kediyle karşılaşır ve "burada olduğunuzu biliyordum minerva" diye konuşmaya başlar. mcgonagall çıkagelir "hayrola albus niye kediyle konuşuyorsun?" der. böyle de türlü şakalara gebe oyundur.
  • eşinizle, çocuğunuzla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz eğlenceli oyun. kendisinin ps4 remastered versiyonunu yeni edinmiş olduğum, bizleri çocukluğumuza götüren şirin mi şirin oyundur.
  • oynadığım ilk lego oyunudur kendisi. lego oyunları karşı olan önyargımı da yıkmış olup lego oyunları da sevdirmiştir. ilk çıktığı zamanlara yakın bilgisayarıma indirip oynamıştım daha sonra ise ps4'üme alıp platinledim. 2 kişi keyifli vakit geçirebileceğiniz çok eğlenceli bir oyun.