şükela:  tümü | bugün
 • 23* yaşında bir adama bütün şehirde lego arattıracak kadar güzel ve başarılı lego ürünü. lego adamlarından oluşan seriler. en son beşinci seri piyasaya çıktı. ben ise dördüncü seriyi toplamaktayım. özel üretim star wars serisine sahip olmak için vereceğim miktarın üst limiti bulunmuyor dersem yalan olmaz.

  meraklı olanlar şuraya gitti.
 • android işletim sistemli telefonunuz varsa, lego minifig collector ve lego mini figure identifier + programları ile seri 1-4 arası tüm barkod ve kabartma kodlarına ulaşabildiğiniz gibi telefon kameresını barkod okuyucu olarak kullanıp poşet içindeki legonun ne olduğunu öğrenebiliyorsunuz.
 • mayıs ayında the simpsons serisi çıkacaktır. bu zamana kadar seviyeli bir ilişkimiz vardı artık mayışımıza ortak olacak.
 • bu zamana kadar çıkan bütün seriler için yapılmış muazzam bir çalışma

  (bkz: http://www.1000steine.com/…pedium first edition.pdf)
 • figür oyuncakları çok seven artı koleksiyon yapmaktan hoşlanan benim gibi biri için ciddi bir hastalık haline gelmiştir. ilk olarak 11. serisini görmüştüm ama kendime hakim olup bulaşmamıştım. bu kendime hakimiyetim simpson serisine kadar devam etti. önce simpsonları tamamladım ardından movie serisini ki aslında simpsondan önceki seridir. şimdi bir yandan yeni çıkan 12. seriyi alıyorum bir yandan da amazon, ebay, gittigidiyor gibi sitelerden eski serileri topluyorum. önce bulabildiklerimi alıyordum şimdi özellikle amazon ve ebay'de gördüm ki eski seriler topluca satılıyor ve tek tek almaktan daha ucuz. amatem'lik olmadan serileri tamamlayabilseydim iyiydi.
 • (bkz: #46351230)
 • legonun çeşitli aksesuarlarla bezenmiş minik adamları. seri seri piyasaya çıkıyor, her seride 16 karakter oluyor.

  şu an 13. seri piyasada, ocak 2015'te satışa çıkacağını duyurmuşlardı ancak yurt dışında birçok mağazada aralık ayında satılmaya başlandı. henüz türkiye'de 13. seriye rastlamadım, adore oyuncak çok yakında yeni serilerin geleceğini duyurdu ama ne kadar yakın olduğuna dair açıklama yok.
  simpsons ve lego movieayrı seriler olarak çıktı, yani toplamda 15 seri var.
  tüm serilerdeki karakterlerin bilgileri lego minifigures sitesinde mevcut.

  tek tek poşetlerde satılıyor, içine bakmayalım diye poşetler opak ve ancak makasla açılıyor. ama yine de figürleri şansa almıyoruz, çünkü her karakterin ayırt edici aksesuarları var, poşetleri yoklayarak içinde ne olduğu anlaşılıyor.

  13. serideki karakterleri anlamak için ipuçları (touch guide) :)
 • 13. seri türkiye'de satışa çıkmıştır. link
 • 13. seri nihayet mağazalara düşmüştür. dolar kuru artışını hemen fiyatlara yansıtmışlar 9,90 olmuş. ben ilk gazla 5 tane aldım. paketleri secho'nun şurada gösterdiği şekilde mıncıkladım ama hiçbirini anlamadım. tek yapabildiğim elimle değişik parçaları hissettiğim poşetleri seçmek oldu. neyse ki onda başarılı olmuşum 5 ayrı karakter yakaladım. başarılarımın devamını diliyorum. bu arada bir sonraki seri mayıs 2015'te çıkacakmış ve sürpriz bir seri olacağı yazıyor 2015 lego kataloğunda. bazı dedikodulara göre monster serisi olacakmış ama dediğim gibi dedikodu.
 • 13. serisine başladığım minik şirin legolar. "evıl wızard" bulunması en kolay figür. kendisinin ayakları yok kocaman tek bir parça, en ayırt edici noktası bu bence .. "secho" ipuçlarına ekleme olsun. =)