şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun süredir heyecanla beklediğimiz lego minifigures temasının en son üyesi olan harry potter and fanstastic beasts (bkz: fantastik canavarlar nelerdir nerede bulunurlar) serisi 1 ağustos 2018 itibariyle piyasaya çıktı.

  ilerde fiyatı değişir mi bilemeyiz ama çıkış tarihinde, lego türkiye, bize çok güzel bir jest yapıp avrupa fiyatı €3,99 olan bu seriyi 14,90 tl'den satışa sundu.

  bu seride 16 harry potter ve 6 fantastic beasts karakteri yer alıyor ve kapalı paketler içerisinde 22 minifigürü hissederek bulmanız gerekiyor.

  hem harry potter hayranları hem de lego hayranları için kaçırılmaması gereken çok keyifli bir seri olsa da 22 figürün hepsini toplamak için zorlu bir maraton sizi bekliyor; zira bazı minifigürler her 60'lık kutu içerisinde sadece 2 adet var, bir minifigür ise sadece 1 adet var. bu yüzden de mağaza mağaza dolaşmanız gerekebilir.

  işinizi kolaylaştırmak adına bir de şöyle detaylı bir rehber yazdık: lego minifigures harry potter ve fantastik canavarlar minifigürleri nasıl bulunur ve paket hissetme rehberi

  bu yazıda serinin görsellerini, teknik bilgilerini ve her minifigürü paket içinde nasıl hissedebileceğinize dair yönlendirmeleri bulabilirsiniz. biz hepsini lego store'dan alarak tamamlamayı başardık, darısı başınıza :)