şükela:  tümü | bugün
 • kuytuorman elflerinden, yuzuk kardesiliginin uyesi, (bkz: gimli) nin yakin arkadasi
 • elflerle dwarflar bile dost olurken siz neden kavga edersiniz göndermesi için seçilmiş ikilden biri.dünya küçülsün kültürler birleşsin birbirlerinin lezzetini koruyarak denmeye çalışılmış bunnarda araç olmuştur, ki iyi ki de olmuştur.
 • orman elflerinin kralının oğlu, babası gimli'nin babasını zindanlarında tutsak etmiş, ona karşı savaşmıştır,o ve gimli yüzük kardeşliğinin orta dünyayı en son terkeden elemanlarıdırlar...
 • gimli'ye vurdurduguna inandigim karakter, pasparlak adam zaten ve dikkat cekici olarak cok kereler cuce ile ayrilip dola$maya cikiyorlar macera ortasinda. (bkz: lord of the rings)
 • uzun sari sacli saclarini nuno gomes gibi baglayan elf .ok atmada battal gazi ile yari$abilecek kadar iyi olan kahraman .
 • adinin common tongue'da anlami "ye$il yaprak". mirkwood ormani'nda ya$ayan sindar elfleri'nden, kral thranduil'in oglu. third age'de, 3019 yilinda elrond'un divani'nda yer aldi, arkasindan fellowship of the ring'deki 9 sava$cidan elfleri temsil edeni oldu. lorien'de dwarf gimli ile yillardir kurulmami$ elf-dwarf dostlugunu yeniden kurmanin temellerini atti.
  fellowship dagildiktan sonra aragorn ve gimli ile merry ve pippin'i arama gorevinde yer aldi (aka the long hunt). hornburg sava$i'nda cok onemli rol oynadi ve bir kelle sayisi ile gimli tarafindan gecildi. daha sonra aragorn ile beraber "path of the dead" yuruyu$unde yer aldi ve gri'lerden biri oldu. yine ayni orduyla pelennor duzlukleri sava$i'na katildi.
  sauron yenildikten sonra legolas mirkwood elflerinden bir kismini da yanina alarak ithilien'de bir elf koyu kurdu ve sava$in verdigi zararlari duzeltip burayi yeniden eski guzel haline kavu$turdu. fourth age'de lord aragorn'un olumunden sonra (fo 120), legolas dostu gimli ile beraber valinor'a yelken acti.
  legolas bir elf icin bile oldukca keskin gozlere ve muthi$ yay kullanma yetenegine sahiptir, war of the ring sirasinda bir nazgul yaratigini normal insanlarin goremeyecegi kadar yuksekten ucarken okla vurup oldurmu$tur. her ne kadar usta john howe ve dallama peter jackson tarafindan sari$in resmedildiyse de, legolas kestane rengi saclara sahiptir.
 • legolas in hic sarisin resmini gormedim. varsa denyoluktur. lego kardes elessar inda belirttigi gibi kestane renk sacli resmedilmistir bircok resimde. eomer' e rohan duzluklerinde gimli icin meydan okudugu sahne gercekten asmistir.
 • legolasin koyu renk sacli olduguna gönülden inanmisim, ama bi de neden oldugunu anlasam...
  (bkz: hastasiyim)
 • (bkz: legolas q)
 • elf ranger'lara duyduğum saygıyı arttıracak şekilde yüzük kardeşliği filminde canlandırılmış karakter... kitaptaki hayranlığı katlayarak arttıran bir oyunculuğa konu olmuş karakter... filmde yakın mesafede yayını, okunu kullanışı, hatta oku yayda gerecek mesafe olmayınca çıkardığı oku eliyle direk orka sokması ile beni kendimden geçiren kişi.. bıçak kullanması ise tam bir estetik harikası...
129 entry daha

hesabın var mı? giriş yap