şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ''yobaz her yerde yobaz'' deyişinin haklılığını ortaya koyan aşırı milliyetçi, radikal, her türlü zulüm ve katli meşru gören, gösteren yahudi örgütü.

    bizde de muadilleri var, biliyorsunuz. zaten israil de bir ortadoğu ülkesi olduğu için, sami ırkından geldikleri için, samilerin neredeyse tamamında bulunan kibirden, gururdan fazlasıyla payını alan insanlarla dolu.

    bu herifler de tıpkı bizdeki muadilleri gibi, millete din iman öğretmeye çalışan, insanları, salt insan olarak göremeyen, milletine, ırkına göre tasnif eden, aşırı radikal bir çizgide olduklarından da öldürülmelerinde bir sakınca görmeyen tipte herifler. bildiği kadarıyla bir yahudi ile bir arap'ın evlenmesine de müsaade etmezler. ona bile karışırlar. dediğim gibi; tam ortadoğulu kafası.

    bereket ki şerefli, kendini ilah yerine koymayan, akl-ı selim, insana, insan olduğu için kıymet verebilen yahudiler de var. ki, adl denen bir yahudi kuruluşu, bu örgütü sert bir dille eleştirmiş, 2016 yılında da ''kovuşturulmalarını'' adli makamlardan istemişlerdi. yarın bir gün bu pezevenkler palazlanır, dursun başlık şurada bir yerde.