şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: warhammer 40k)

  space wolves space marine chapter'inin primarch'i. 20 primarch projesinden olan russ, bebekken $u anda eye of terror'un yaninda olan fenris gezegenine du$mu$, ve orada bulunan kurtlarca buyutulmu$tur. daha sonra gocebe bir kabile tarafindan bulunan russ, genetik olarak ubermensch olarak yaratildigi icin 5 ya$ina gelmeden kabilenin en buyugu olmu$, daha sonra da renegade bir eldar yagmaci kuvvetini tek ba$ina puskurtmu$tur. bundan sonra kabilenin warlord'u olan russ, yaninda iki tane dev kurt ile sava$a girmekte, ve askerleri de russ' wolf pack olarak anilmaktadir.

  emperor, kayip ogullarindan biri olan russ'u buldugunda, russ onu ilk once tanimami$, daha sonra teke tek yaptiklari dovu$te emperor'un kafasina indirdigi darbe ile akli kafasina gelmi$ ve kendi space marine chapter'inin komutasina gecmi$tir.

  russ, her zaman kendi askerlerinden de once sava$a ko$an, ve ubermensch olarak yaratilmi$ olsalar da primarch'larin arasinda dev gibi olan bir space marine'dir. daha sonra, karde$i ve dark angels primarch'i olan lion el jonson'la bir tarti$ma ya$ami$ ve aralarinda bir rekabet dogmu$ olsa da, russ, hem karde$lerine hem de babalari olan emperor'a asla ihanet etmemi$tir.

  terra'nin savunmasina yeti$emeyen russ, hiddet dolu bir bicimde asilerin pe$inden gitmi$, yakaladiklarini sorgusuz sualsiz infaz etmi$tir. kar$ila$tigi 3 tane greater daemon'u elleri ile oldurdugu soylenir.

  ya$landigi zaman russ, son sava$ta kurtlarini yonetmek icin donecegini soyleyerek warp'da kaybolmu$tur.
 • (bkz: warhammer 40k)

  imperial guard tarafindan en cok kullanilan tank modelidir. bir tane doom cannon, iki tane multilaser ve tepede bir adet multimelta cannon barindirir. ayni $aside bir cok tanka onculuk yapmi$ ve sayisiz zafer kazanmi$ bir aractir.
 • warhammer 40k masaüstü strateji oyununun, fiyat-performans açısından en iyi tanklarından biridir. genelde masaüstünde kullanmak için standart ve demolisher varyasyonlarının kullanılması önerilir.
 • en büyük hatası magnus'a anlamadan, dinlemeden kafa göz girişmesidir. imparatora çok bağlı olan ve onu horusa karşı uyarmaya çalışan magnus'u dinleselerdi belki horus heresy bu kadar başarılı olamayacaktı. iyidir, hastır, delikanlıdır ama bir kardeşten düşman yaratmış, savaşmaya her zaman gereğinden fazla istekli olmuş ayyaş priarch olmuştur. fiziksel gücüne fazla güvenir, bir de oldukça inatçıdır.
 • insandan çok kurttur ve sürekli içindeki kurt ile mücadele içindedir. her an savaşa hazır, vahşi ve gözü kara olmasının sebebi biraz da budur. bunun sonucudur ki horus heresy öncesi horus'un üzerine yürürken araya giren imparatoru farkedememiş ve attığı yumruk imparatora gelmiştir, akabinde imparatorun fiskesi ile bir ay baygın kalmıştır.

  sözünün eridir, bir gün geri gelip düşmana karşı yapılacak son savaşta yerini alacağını söylemiştir ve binlerce yıl sonrasında söylediğini yapacağına inanılır.
 • creed tarafından ikide bir muhtelif yerlere infiltrate edilen tank.

  creed'i bu kesmezse nasıl girdiğini bilmediğiniz bir yerden baneblade ya da havuzdan reaver titan çıkarır. tabii bunu ancak bir tactical... uh oh...

  creeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeed!
 • imperial guard tankı olan leman russ, warhammer 40k masaüstü oyununda en sevilen ve en bol kullanılan tabak kaynağıdır. hayvanın önde gideni bir alet olmasının yanında bu tabak kabiliyeti onu vazgeçilmez kılan gerçek öğedir, çünkü leman russ oyunda hareket ettiği tur tabağı koyabilen az sayıda aletten biridir.
 • emperor fenris'e ilk gelip kendini insanlığın efendisi olarak tanıttığında ziyafet vermekle meşgul olan russ abimiz tabi ki kendisine prim vermez. müsabakada yenilmeden kendisini kabul etmeyeceğini bilen emperor'da leman russ'a meydan okur. müsabakaları russ seçecektir. eğer emperor kazanırsa, ziyafet sırasında yanında oturup takılmayı ister. russ ise kazanırsam bir sene bana hizmet edersin der. taraflar anlaşınca, hazır kurulu sofrayı mundar etmek istemeyen russ, ilk yarışmanın yemek yeme olacağını söyler.

  emperor ortamdaki herkesten sağlam yer, ancak kafasını tabağından kaldırdığında russ'un 3 öküzü silip süpürdüğünü görür. emperor kaybeder ancak russ mücadeleden keyif almıştır, "yaman delikanlıymışsın" der ve sıradaki müsabakaya geçer. sırada içme vardır. emperor 6. yı fıçıyı bitirdiğinde daha fazla içki kalmadığını görür, zira russ ziyafetteki tüm içkiyi bitirmiştir.

  artık "bizim oğlan içkici, obur it herifin teki oldu" diye mi yoksa 2 kere yenildi diye mi bilinmez emperor sinirlenir ve russ'a "şişko ayyaşın tekisin" tadında konuşur. bunun üzerine ortamın tadı kaçar, sinirler gerilir. russ kılıcını çeker "şiş kebab yapıcam olm seni" diyip 3. müsabakanın dövüş olacağını söyler.

  leman russ'un babasının elinin tersinden yediği tokattan ayılması 1 saat sürer. kendine gelince, kırık dişiyle gülümseyip babasını kabul eder.
 • adına düzenlenen great hunt ile space wolves tarafından belirli aralıklarla aranan ''kayıp'' primarch.

  (bkz: space wolves)
  (bkz: imperium of man)
 • eye of terror den dönüp fenris'i gördüğünde vericeği tepkiyi merak ile bekliyorum.
  tabi magnus onu öldürmediyse.